Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 600396 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29299
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1575 на: 05 Ноември 2014, 18:04:58 pm »
1. Еко кожа во BMW е една работа, кожа во Kia/Hyundai сосема друга. Кога имав i30 на тест за Авто+, приметив дека на ганц нова кола со поминати помалку од 1000 километри, кожата на седиштата веќе беше згужвана. Кога имав ix35 со кожа беше нешто подобро, ама и таа беше крута, тврда и лизгава. Велештрумф ќе ти го потврди истото. Кожа и кожа не е исто.

2. Како што реков, корејците мораат да понудат повеќе за помалку. Само така ќе продадат, за жал. Колите си вредат, не дека не, ама брендот се уште не е таму каде што би требало да биде. Луѓето се уште купуваат Киа и Хјундаи заради тоа што се евтини, не заради тоа што се Киа и Хјундаи.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1576 на: 05 Ноември 2014, 18:06:26 pm »
Да, во право си за некои работи. И јас си мислев дека е најдобра понуда за приближно таа сума се додека не налетав на три поста над твојов, а тоа е http://www.toyota.com.mk/article/prefrli-se-na-dizel/
постот е наменет за Драјвер

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1577 на: 05 Ноември 2014, 18:09:45 pm »
@Drive-r
Што возеше пред Киата?

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17300
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1578 на: 05 Ноември 2014, 18:13:51 pm »
Југо изглеа. ;D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29299
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1579 на: 05 Ноември 2014, 18:24:22 pm »
Сидот е значително подобра кола од Аурисот. Не би можел при чиста свест да препорачам Аурис пред Сид.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1580 на: 05 Ноември 2014, 18:26:52 pm »
1. Еко кожа во BMW е една работа, кожа во Kia/Hyundai сосема друга. Кога имав i30 на тест за Авто+, приметив дека на ганц нова кола со поминати помалку од 1000 километри, кожата на седиштата веќе беше згужвана. Кога имав ix35 со кожа беше нешто подобро, ама и таа беше крута, тврда и лизгава. Велештрумф ќе ти го потврди истото. Кожа и кожа не е исто.

2. Како што реков, корејците мораат да понудат повеќе за помалку. Само така ќе продадат, за жал. Колите си вредат, не дека не, ама брендот се уште не е таму каде што би требало да биде. Луѓето се уште купуваат Киа и Хјундаи заради тоа што се евтини, не заради тоа што се Киа и Хјундаи.

Сакав да кажам дека еко кожа се става и во бмв, т.е. 99.9% во возилата.
Друга работа нормално е да има класи на квалитет.

Кога се прави споредба на возила од иста класа, не значи секогаш дека поскапото е и подобро!


@Drive-r
Што возеше пред Киата?

Ништо, али доста возила сум возел и возам службено и можам да направам и оценам споредба на возила и квалитет


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29299
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1581 на: 05 Ноември 2014, 18:33:37 pm »
Квалитетно и добро не секогаш се поклопуваат. Ете, Јарисот е поквалитетен и од Поло, и од Фиеста, и од многу други мали количиња. Али не би можел да го препорачам пред било која од тие.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1582 на: 05 Ноември 2014, 18:59:07 pm »
Тоа е тоа, затоа разумно ќе направиш компромис што е подобро за парите.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29299
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1583 на: 05 Ноември 2014, 18:59:45 pm »
Точно, ќе го купиш оноа што ќе ти даде поголем feelgood фактор. Не оноа што ќе те тера на повраќање.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43428
  • Il Moderatore
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1584 на: 05 Ноември 2014, 19:13:26 pm »
Едно време еко-кожата се викаше Скај. И во фичо ја имаше. Не беше нешто за фалење.

Ај тоа, туку за уживањето во возењето... Опремата е само мал дел од целосното уживање. Целосното уживање зависи и од динамичките својства на возилото и од изгледот на истото. Не само од тоа дали има паркинг сензори или ладена фиока или команди на волан. Еве, јас од лично искуство, ќе ви кажам дека на стилото имамам ладена фиока и волан со команди, ама ич ништо тоа не ми значи кога ќе седнам во алфата и таму ги немам тие „благодети“. Не дека не си вредат, туку во целокупното уживање што ти го пружа автомобилот, играат минимална улога.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен karajann

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 375
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, доб&
« Одговори #1585 на: 06 Ноември 2014, 03:21:08 am »
Чудно ми е како може еко кожата во бмв да чини а тука не.
Досега не сум видел во BMW или во некој бред од сличен ранг еко кожа.
Секогаш кога имам купено нешто со еко кожа ме има разочарано квалитетот, и затоа попрво би одбрал штоф него ли еко кожа. Ако се нуди и во BMW и таму би ја избегнувал.

Дали си користел фиока со ладење? 
Јас сум користел и е одлична работа да си имаш ладен пијалок, шишето беше замаглено од ладното, така да освежувањето ќе биде одлично.
Да имам користено и девет години поседувам возило со фиока со ладење. Од тоа што е толко функционална дури заборавив на неа, со твојот пост ме потсети на неа.

Отсутен Diablo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 465
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1586 на: 06 Ноември 2014, 09:14:18 am »
Сидот е значително подобра кола од Аурисот. Не би можел при чиста свест да препорачам Аурис пред Сид.
Да не испадне дека одам контра, само ме интересира во што е подобар Сидот од Аурисот? Го имам тестирано Аурисот кога сакав да ја сменам Королата за Аурис, ама за Сид ме интересира. Јас кога би купувал би одел на Тојота повторно поради бренд, квалитетот и постпродажната цена.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1587 на: 06 Ноември 2014, 09:37:01 am »
Чудно ми е како може еко кожата во бмв да чини а тука не.
Досега не сум видел во BMW или во некој бред од сличен ранг еко кожа.
Секогаш кога имам купено нешто со еко кожа ме има разочарано квалитетот, и затоа попрво би одбрал штоф него ли еко кожа. Ако се нуди и во BMW и таму би ја избегнувал.

Дали си користел фиока со ладење? 
Јас сум користел и е одлична работа да си имаш ладен пијалок, шишето беше замаглено од ладното, така да освежувањето ќе биде одлично.
Да имам користено и девет години поседувам возило со фиока со ладење. Од тоа што е толко функционална дури заборавив на неа, со твојот пост ме потсети на неа.

Ти друже најверојатно возиш ролс ројс или нешто слично, таму ставаат вистинска кожа.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29299
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1588 на: 06 Ноември 2014, 09:57:41 am »
Во „основните“ верзии на BMW 5 се нуди вештачка кожа. Разлика некоја премногу голема нема, ама јебига, BMW си е BMW. Кај мене поважно е профилирањето на седиштето од тоа во што е обвиено.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54824
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #1589 на: 06 Ноември 2014, 10:02:35 am »
Се нуди еко кожа во многу коли, а во истите најчесто има и нормална кожа. Само што доплатата за еко кожа е 150-300еур, а за вистинска кожа 800-2500евра. Доплати си и ќе имаш кожни седишта во скоро секоја кола.

Во „основните“ верзии на BMW 5 се нуди вештачка кожа. Разлика некоја премногу голема нема, ама јебига, BMW си е BMW. Кај мене поважно е профилирањето на седиштето од тоа во што е обвиено.

Ако се седи како во Добло, џабе и 10 кожи.