Автор Тема: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ  (Прочитано 7692 пати)

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #75 на: 09 Јули 2024, 22:19:13 pm »


Имам осигурување преку Сава ,треба да извадам и месечен зелен картон, дали Сава е ваш партнер или не.
Ако не , дали можам да го земам ова осигурување преку друга осигурителна компанија,Винер или слично?

 
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5377
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #76 на: 09 Јули 2024, 22:28:50 pm »
Нема кој да ти одговори тука.
Немаш Мотоцентар во градот во кој живееш?
Најевтина опција е Мотоцентар моментално. Види поназад во темата.

Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2112
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #77 на: 09 Јули 2024, 22:56:44 pm »
Дали успеал некој да купи преку Телеком?
Пред 3дена поднесено барање онлајн, никаков одговор од нив.
Ќе почекам уште некој ден и ко шо гледам правец Мотоцентар на шалтер ќе биди.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #78 на: 10 Јули 2024, 00:13:16 am »
Нема кој да ти одговори тука.
Немаш Мотоцентар во градот во кој живееш?
Најевтина опција е Мотоцентар моментално. Види поназад во темата.

Живеам во Де, во МК(Кавадарци ) ќе бидам 3 дена и ќе одам во грчка,Мотоцентар нема во Кавадарци.
Нешто слично нудат Сава,ќе го пратам деновиве татко ми да праша колку чини ,ако одговара ќе го земам ако не што биде нека биде.

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4161
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #79 на: 10 Јули 2024, 08:59:19 am »
@AUDI ако имаш асистенција на пат во Германија, провери дали ти важи и за возило што не е со DE таблички, и надвор од Германија.
Јас земав пред некоја недела што важи за цел свет, треба да проверам дали покрива и возило со МК таблички.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4903
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #80 на: 10 Јули 2024, 10:37:51 am »
@AUDI ако имаш асистенција на пат во Германија, провери дали ти важи и за возило што не е со DE таблички, и надвор од Германија.
Јас земав пред некоја недела што важи за цел свет, треба да проверам дали покрива и возило со МК таблички.
Neli so osiguranjata ima toa pismoto za asistencija. Normalno ako doplatis 20tima evra

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5377
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #81 на: 10 Јули 2024, 18:26:09 pm »
@AUDI во Кавадарци може да се купи од A1, UNIQA, Winner, Uni Banka, Triglav, Stopanska Banka, Sparkasse, Halkinsurance...

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6729
  • French diamond
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #82 на: 10 Јули 2024, 18:49:10 pm »
Брат ми зел од Триглав некое за 2000 годишно ваљда, покривало 500€ шлеп, 400€ сервис хотел и такви работи.

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5377
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #83 на: 10 Јули 2024, 18:55:34 pm »
Најверојатно е Орикс, ама секој своја тарифа си става, Мотоцентар ми е најисплатлива опција (само за осигурување моментално) за 1,160 ден годишно.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #84 на: 10 Јули 2024, 23:22:27 pm »
@AUDI ако имаш асистенција на пат во Германија, провери дали ти важи и за возило што не е со DE таблички, и надвор од Германија.
Јас земав пред некоја недела што важи за цел свет, треба да проверам дали покрива и возило со МК таблички.
Neli so osiguranjata ima toa pismoto za asistencija. Normalno ako doplatis 20tima evra

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk



Баш денес разговарав со осигурувањето кое го имам на возилото во ДЕ и ми рекоа дека имам асистенција но само за возилото кое е осигурано кај нив,односно е врзано со возилото а не со мене.

@AUDI во Кавадарци може да се купи од A1, UNIQA, Winner, Uni Banka, Triglav, Stopanska Banka, Sparkasse, Halkinsurance...

Му пуштив абер на татко ми деновиве да праша во Винер дали е возможно да се земе зелен картон и асистенцијава од Орукс од кај нив ако возилото има полиса од Сава.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4903
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #85 на: 11 Јули 2024, 01:51:51 am »
@AUDI ако имаш асистенција на пат во Германија, провери дали ти важи и за возило што не е со DE таблички, и надвор од Германија.
Јас земав пред некоја недела што важи за цел свет, треба да проверам дали покрива и возило со МК таблички.
Neli so osiguranjata ima toa pismoto za asistencija. Normalno ako doplatis 20tima evra

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk



Баш денес разговарав со осигурувањето кое го имам на возилото во ДЕ и ми рекоа дека имам асистенција но само за возилото кое е осигурано кај нив,односно е врзано со возилото а не со мене.

@AUDI во Кавадарци може да се купи од A1, UNIQA, Winner, Uni Banka, Triglav, Stopanska Banka, Sparkasse, Halkinsurance...

Му пуштив абер на татко ми деновиве да праша во Винер дали е возможно да се земе зелен картон и асистенцијава од Орукс од кај нив ако возилото има полиса од Сава.
Ne sum razbral ubavo, mislev so voziloto od DE ke ides

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1765
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #86 на: 11 Јули 2024, 08:39:43 am »
@AUDI ако имаш асистенција на пат во Германија, провери дали ти важи и за возило што не е со DE таблички, и надвор од Германија.
Јас земав пред некоја недела што важи за цел свет, треба да проверам дали покрива и возило со МК таблички.
Neli so osiguranjata ima toa pismoto za asistencija. Normalno ako doplatis 20tima evra

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk



Баш денес разговарав со осигурувањето кое го имам на возилото во ДЕ и ми рекоа дека имам асистенција но само за возилото кое е осигурано кај нив,односно е врзано со возилото а не со мене.

@AUDI во Кавадарци може да се купи од A1, UNIQA, Winner, Uni Banka, Triglav, Stopanska Banka, Sparkasse, Halkinsurance...

Му пуштив абер на татко ми деновиве да праша во Винер дали е возможно да се земе зелен картон и асистенцијава од Орукс од кај нив ако возилото има полиса од Сава.

Зелениот картон мора да ти биде таму каде што ти е полисата.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #87 на: 19 Јули 2024, 16:42:52 pm »
Кој сака а нема како да го купи, нека пише маил на Олимпико и ќе му пратат про фактура и завршена работа.

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2271
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #88 на: 22 Јули 2024, 08:58:20 am »
После искуството на @marjanot, ме замисли и си извадив асистенција (пакет регион - читај Балкан), за 100 денари месечно, вклучено во претплатата на А1, да сме живи и здрави, оваа година не чекаат две екскурзии, Грција и Србија, плус со 2 мали деца, па како некој бекап нека стои.

Инаку иронија, пакетот го активирав сега во петок, а сабајле не ми запали колата  :). Тоа ќе пишам во друга тема за консултации.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Oryx Assistance - ПОМОШ НА ПАТ
« Одговори #89 на: 22 Јули 2024, 09:02:27 am »
И јас се мислам преку а1 за оваа понуда од 130 денари.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)