Автор Тема: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100  (Прочитано 118754 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9181
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #465 на: Септември 11, 2016, 17:50:50 pm »
Старите оштетени кожи на менувачот и на рачната променети со нови.

СтаритеНовите


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28162
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #466 на: Септември 11, 2016, 18:07:06 pm »
Колку ситна работа, а колку разлика прави. Одлично!

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1312
 • Велешанче
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #467 на: Септември 11, 2016, 18:45:00 pm »
Одлично :) Ги купи или ги правеше ? :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9181
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #468 на: Септември 11, 2016, 21:11:04 pm »
Еден дечко ги прави, имаше ставено оглас по групите на ФБ па си порачав.

Не се кожа, но за 450 ден. добри се.

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1894
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #469 на: Септември 11, 2016, 23:05:28 pm »
Јас ги сменив веднаш кога ја земав колата и еве за 2-3 години повторно ипукаа онаму каде се прекршува кожата се надевам кај тебе ќе се погодат создравје да се користат ....

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33300
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #470 на: Септември 12, 2016, 10:31:17 am »
Тури чоја следен пут :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9181
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #471 на: Септември 12, 2016, 19:32:13 pm »
Среден издувниот систем.
Ставено ново вибрационо црево, изваден катализаторот и на негово место ставена цевка, променет фабричкиот скапан заден лонец со Sebring издув.
Се доби културно звукче, длабоко на ниски и тивко на високи обртаи без пиштење и рикање.

Стариот фабрички заден лонецSebring задно лончеКако легна на колаОтсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #472 на: Септември 12, 2016, 19:38:02 pm »
Одлично изгледа, а изгледа и звучи, ќе пуштиш некој клип :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1894
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #473 на: Септември 12, 2016, 20:19:34 pm »
Со вадење на катализаторот и со овој заден лонец доби ли нешто на снага колата?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9181
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #474 на: Септември 12, 2016, 20:39:52 pm »
Па не знам на кола од 55KW на плин колкава снага би се добила  ;D ;D ;D

Не ни очекував некоја снага да добијам, туку планирано ми беше да го направам ова. Во вожња некако поживо делува, но можеби тоа е само филм што ми се прави во глава.   :)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1498
Одг:
« Одговори #475 на: Септември 12, 2016, 20:42:29 pm »
Ти брчи, филм ти прави :)
Одлично изгледа на кола монтирано, дај стави клип да го слушниме
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 308
 • k24a3
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #476 на: Септември 13, 2016, 01:33:33 am »
Kolku te kostase izduvot?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9181
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #477 на: Септември 13, 2016, 08:38:54 am »
Имав друг со две цевки кој го имав купено 1500 ден, па го заменив со овој.

Ако бараш за Астрата има еден дечко во Битола, оргинал за Astra G Sebring со две цевки, мислам 3000 го даваше.

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #478 на: Септември 13, 2016, 08:49:13 am »
Одлично бравос тури едно видео да го слушни ме :D
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен tjolie

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1267
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #479 на: Септември 13, 2016, 13:20:04 pm »
Многу убави бандашки ББС имаш, убаво стојат на астричката, домакински одржувана, треба ли повеќе да се коментира? браво