Автор Тема: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100  (Прочитано 131744 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« на: 12 Февруари 2011, 15:30:02 pm »
Опел Астра Г - Edition 100 модел
Произведена: 1999г.
Мотор: 1.6i 55 KW/75 КС
Километража: 147 000 км

Опрема:
-Мануелна клима
-4 воздушни перничиња
-Централна брава со далечинско отклучување
-Дискови на сите 4 тркала
-Подесиво седиште на возач
-Ел.на предни прозори
-Ел.подесување на ретровизори со греачи
-Ел.подесување на фарови
-Фабричко Опел стерео озвучување
-“Edition 100“ лајсни на прагови и странични ознаки
...

Модификации:
-Комплетно ЛЕД осветлување на кабина, таблица, фиока и багаж
-Ronal Irmscher 16" со гуми Achilles ATR Sport 205/55/16
-ЦД плеер Sony CDX-S2200
-Звучници Pioneer TS-A6968

Слики:

« Последно менување: 28 Октомври 2013, 15:04:46 pm Rakun4e »

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #1 на: 12 Февруари 2011, 15:42:15 pm »
Eve nekoe slice :)
Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #2 на: 12 Февруари 2011, 15:53:39 pm »
1.6 75кс?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #3 на: 12 Февруари 2011, 16:04:18 pm »
Да да
1.6   8 вентили  55KW/75KS

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #4 на: 12 Февруари 2011, 16:28:13 pm »
prekrasna e kolega :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #5 на: 12 Февруари 2011, 17:11:59 pm »
1.6 8V masinata ke te nadzivee :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #6 на: 12 Февруари 2011, 17:20:08 pm »
Да да
1.6   8 вентили  55KW/75KS
Си ги најдов потребните информации! Максимален обртен момент при 2800, закон моторче! Мрсничко е и на ниски-средни вртежи, а? За разлика од 1.4/90кс (4000) или „модерниве“ 1.4/109кс (5000), што се хартијашки коли.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #7 на: 12 Февруари 2011, 17:22:06 pm »
Tie so gi vikas hartijaski, jas gi vikam navijani benzinci :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #8 на: 12 Февруари 2011, 19:30:58 pm »
Sega denovive bese osvezeno malku motorceto...
Pa sega veruvam deka ke me nadzivee :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #9 на: 04 Мај 2011, 15:41:25 pm »
Ај да се активираме малку на форумов...

Има некој ситни измени на Астрата па малку по малку ке претставиме

Лед осветлување на внатрешноста

Напред
ПРЕД


ПОСЛЕ


Назад
ПРЕД


ПОСЛЕ


Таблица
Пред


После


Ставена и обична бела позиција која веднаш беше заменета со ЛЕД

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #10 на: 04 Мај 2011, 15:45:25 pm »
Спомнав дека моторот бече освежен па еве шо беше менато
Каиши, филтри, затегачи, масло, цела гарнитура диктони...


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #11 на: 11 Мај 2011, 18:48:06 pm »
Pred nekoj den smeneti plocki na zadnite trkala...Eve i nekoja slika od bandazite
BBS 6.5J x 15  et33
Nekoj da ima idea kaj da im najdam kapacina ? ::)
Ocekuvam komentari... Pozdrav ;)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #12 на: 11 Мај 2011, 19:00:28 pm »
Ги зеде а ?
Со здравје да си ги возиш!
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #13 на: 11 Мај 2011, 19:06:24 pm »
Фала Фала Јове...
Какви шо сакаш да се враќаат кај тебе ;)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #14 на: 11 Мај 2011, 19:35:08 pm »
Капачиња ако не најдиш локално имаш на e-bay. Виде кај низовци ?