Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 89044 пати)

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Совет за телефон
« Одговори #165 на: 16 Јануари 2012, 18:05:08 pm »
ууу тешок избор :) xperiata x8 ми е мал според мене, wildfire S не е лош ќе размислам сепак фала ви, па ќе ви кажам што сум направил, а тоа нема да биде скоро после 1 месец сега само да видев што како иде.

мал ама споредено со нокиата и самсунг е класа погоре

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #166 на: 16 Јануари 2012, 18:05:15 pm »
Xperia е одлична зделка за тие пари. Имаш андроид 2.2, имаш Wi-Fi што е брзо и стабилно, GPS за навигација, убав интерфејс... Твој избор, твој вкус.

Отсутен slaki

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 109
Одг: Совет за телефон
« Одговори #167 на: 23 Јануари 2012, 09:29:20 am »
Одговорот од т-мобиле што ви го должев....
Како што кажав претходно пратив емаил до т-мобиле за телефони на кои веќе им истекол договорот и истиот бил испочитуван и ми ги испратија unlock кодовите, така да кој има стари телефони од нив со истечен договор може да побара да му ги пратат

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Совет за телефон
« Одговори #168 на: 23 Јануари 2012, 10:22:28 am »
еј и јас ке им пратам имам еден телефон на кој маил тој главниот за контакт што им е?

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #169 на: 23 Јануари 2012, 10:52:24 am »
Одговорот од т-мобиле што ви го должев....
Како што кажав претходно пратив емаил до т-мобиле за телефони на кои веќе им истекол договорот и истиот бил испочитуван и ми ги испратија unlock кодовите, така да кој има стари телефони од нив со истечен договор може да побара да му ги пратат

Со тебе праев муабет по ПП? Мило ми е што помогнав, ова важи и е докажано и за другите оператори, кој има телефонче а му е изминат договорот, нека си прати мејл со IMEI бројот и молба за unlock code.

Отсутен slaki

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 109
Одг: Совет за телефон
« Одговори #170 на: 23 Јануари 2012, 12:21:31 pm »
Одговорот од т-мобиле што ви го должев....
Како што кажав претходно пратив емаил до т-мобиле за телефони на кои веќе им истекол договорот и истиот бил испочитуван и ми ги испратија unlock кодовите, така да кој има стари телефони од нив со истечен договор може да побара да му ги пратат

Со тебе праев муабет по ПП? Мило ми е што помогнав, ова важи и е докажано и за другите оператори, кој има телефонче а му е изминат договорот, нека си прати мејл со IMEI бројот и молба за unlock code.
Да Да, еве да ти се заблагодарам уште еднаш. Инаку имаше неколку размени на маил на крај ми се заблагодарија за комуникацијата :)

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #171 на: 23 Јануари 2012, 12:25:14 pm »
Да Да, еве да ти се заблагодарам уште еднаш. Инаку имаше неколку размени на маил на крај ми се заблагодарија за комуникацијата :)

Ти се заблагодарија што им го исплати телефончето 4 пати во тек на договорот? :D
Се зезам, нема проблем за помошта, нека читаат и други со ист проблем и нека си го решат на безболен начин.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Совет за телефон
« Одговори #172 на: 23 Јануари 2012, 12:44:58 pm »
Одговорот од т-мобиле што ви го должев....
Како што кажав претходно пратив емаил до т-мобиле за телефони на кои веќе им истекол договорот и истиот бил испочитуван и ми ги испратија unlock кодовите, така да кој има стари телефони од нив со истечен договор може да побара да му ги пратат
Дали ова важи и за iPhone?

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Совет за телефон
« Одговори #173 на: 23 Јануари 2012, 14:59:55 pm »
Одговорот од т-мобиле што ви го должев....
Како што кажав претходно пратив емаил до т-мобиле за телефони на кои веќе им истекол договорот и истиот бил испочитуван и ми ги испратија unlock кодовите, така да кој има стари телефони од нив со истечен договор може да побара да му ги пратат
Дали ова важи и за iPhone?

И мене тоа ме интересира :)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Совет за телефон
« Одговори #174 на: 23 Јануари 2012, 15:35:28 pm »
Има случаеви во странство, каде операторот без проблем му ги одклучува ајфоните после договорот. Баш ме интересира кај нас. На мојот 2 те, години истекуваат во Јули, не можам да прашам.

Или да одам, да се направам на Тошо. ;D ;D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Совет за телефон
« Одговори #175 на: 23 Јануари 2012, 15:38:42 pm »

Присутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #176 на: 23 Јануари 2012, 17:29:14 pm »
Има случаеви во странство, каде операторот без проблем му ги одклучува ајфоните после договорот. Баш ме интересира кај нас. На мојот 2 те, години истекуваат во Јули, не можам да прашам.

Или да одам, да се направам на Тошо. ;D ;D

Прашај, не тепаат :D

Отсутен slaki

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 109
Одг: Совет за телефон
« Одговори #177 на: 25 Јануари 2012, 14:11:31 pm »
Има случаеви во странство, каде операторот без проблем му ги одклучува ајфоните после договорот. Баш ме интересира кај нас. На мојот 2 те, години истекуваат во Јули, не можам да прашам.

Или да одам, да се направам на Тошо. ;D ;D

Прати им маил на kontakt@t-mobile.com.mk кажи ми истекува договорот прати им го ИМЕИ бројот па ќе видиш.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Совет за телефон
« Одговори #178 на: 25 Јануари 2012, 14:16:33 pm »
јас веке им пратив со такво батање зџа unlock code па ке видиме што ке кажат, договорот за тој телефонски апарат ми е веке истечен

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Одг: Совет за телефон
« Одговори #179 на: 10 Февруари 2012, 03:52:17 am »
Ај за мала помош.каде можам да најдам од оние силиконските заштитни маски и протектор на екран за хпериа реи.Низ Кавадарци нема никаде,на ибеи има али.........Низ Ск.Бт....
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!