Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 89886 пати)

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Совет за телефон
« Одговори #60 на: 21 Ноември 2011, 01:00:11 am »
Кај нас моментално најдобар избор, 200еура и галакси ЕС и9000 :) ја тоа би препорачал

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Совет за телефон
« Одговори #61 на: 21 Ноември 2011, 11:05:27 am »
Ако е темава општо за совети за телефон...

Ај кажете ми нешо асолничко до 15000? Од било кој оператор (или не мора да е преку оператор нели :))

Поасалничко од телефон за 15.000 е телефон за 16.000! ;D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8853
Одг: Совет за телефон
« Одговори #62 на: 21 Ноември 2011, 12:06:18 pm »
нов или користен? или сеедно ти е?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20612
Одг: Совет за телефон
« Одговори #63 на: 21 Ноември 2011, 12:42:35 pm »
Па скоро и да не ми праи разлика, се’ додека има поента „користениот“, т.е да не е парам-парче :)

Мада, коа веќе идам на таа цена, би преферирал да е нов, пошто не се малце пари да се фркнат за користен телефон.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8853
Одг: Совет за телефон
« Одговори #64 на: 21 Ноември 2011, 12:59:12 pm »
Ако одиш со продолжување на договор зависи на каква тарифа си има за тие пари HTC или Sony некое со Андроид. Ако не сакаш андроид има за тие пари Nokia или некое HTC со Windows mobile како моето :D

на старо екран на допир не би зел освен без да го знам човекот, сите телефони ми се нежни некако со екраните едино i-phone не сум користел до сега па да кажам.
htc- има доста осетлив, многу responsive екран
nokia-срање ми се нивните touch екрани, некако лоша реакција и бавна (така барем јас сум имал искуство)

пиши некој модел што ти прави мерак па ке видиме шо опции нуди на gsm arena имаш се..

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20612
Одг: Совет за телефон
« Одговори #65 на: 21 Ноември 2011, 22:31:19 pm »
Nokia не би земал...

HTC би преферирал, поради претходното искуство со нив :)
А за Вин Мобиле, не знам, не сум премногу оптимиС :)

Ми го спомнаа Самсунг 5830 као добра опција, HTC Desire Z, Sonysson Xperia Neo, до кај 15000... Друго појма неам ни шо има на понуда... Некој спомна Блекбери... Ја не би, најискрено :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17418
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #66 на: 21 Ноември 2011, 22:45:18 pm »
Јас спомнав, има скоро нови 9800 за нешто ситно над 200 евра. Зависи каков ти е имиџот, какви ти се потребите... Јас сум си така посериозна личност, и мрзам многу over-the-top и „вриштачки“ телефони. Блекбери ми е classy, деловно-сериозен, баш ми лежи на имиџот кон кој се стремам.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10929
  • 430i
Одг: Совет за телефон
« Одговори #67 на: 21 Ноември 2011, 23:11:54 pm »
Nokia не би земал...

HTC би преферирал, поради претходното искуство со нив :)
А за Вин Мобиле, не знам, не сум премногу оптимиС :)

Ми го спомнаа Самсунг 5830 као добра опција, HTC Desire Z, Sonysson Xperia Neo, до кај 15000... Друго појма неам ни шо има на понуда... Некој спомна Блекбери... Ја не би, најискрено :)

 HTC Desire S  би требало да е во тој ценовен ранг. Desire Z ти е со тастатура на извлекување, не зезај.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8853
Одг: Совет за телефон
« Одговори #68 на: 21 Ноември 2011, 23:15:35 pm »
Nokia не би земал...

HTC би преферирал, поради претходното искуство со нив :)
А за Вин Мобиле, не знам, не сум премногу оптимиС :)

Ми го спомнаа Самсунг 5830 као добра опција, HTC Desire Z, Sonysson Xperia Neo, до кај 15000... Друго појма неам ни шо има на понуда... Некој спомна Блекбери... Ја не би, најискрено :)

 HTC Desire S  би требало да е во тој ценовен ранг. Desire Z ти е со тастатура на извлекување, не зезај.

ако бе мене ми се свиѓа :) Ако земаш андроид земи си htc, многу повеќе ми се допаѓа интерфејсот него на Сони иако нема многу разлики сепак htc sense им е многу ок.

Јас сега продолжив договор и со поени и со се земав htc radar windows mobile 7. ок ми е малце чуден сега во однос на андроид ама се навикнувам. Дефинитивно не е за апликации :) ама ни ја не сум баш фанатик

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20612
Одг: Совет за телефон
« Одговори #69 на: 21 Ноември 2011, 23:59:12 pm »
Абе веројатно ќе испадне ништо да не зиам у моментов, осим ако не улета некоја ептен добра понуда, што би била тешка да се одбие :)

@било кој: Имате некакво познавање за тој Самсунг 5830?? БИло какво?

@Marce: го бива ли тоа Покретниот Пенџерлак за нешто? :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10929
  • 430i
Одг: Совет за телефон
« Одговори #70 на: 22 Ноември 2011, 00:05:47 am »
Зошто би го мењал Хиро-то за 5830, освен ако сакаш промена: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3724&idPhone2=2861

Едит: СУпер си е Самсунгот, ама преодов, а гарант треба да доплатиш.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: Re: Одг: Совет за телефон
« Одговори #71 на: 22 Ноември 2011, 00:10:42 am »
Абе веројатно ќе испадне ништо да не зиам у моментов, осим ако не улета некоја ептен добра понуда, што би била тешка да се одбие :)

@било кој: Имате некакво познавање за тој Самсунг 5830?? БИло какво?

@Marce: го бива ли тоа Покретниот Пенџерлак за нешто? :)
 

Частиш пиво,и го добиваш на користење саат време: )

Шала настрана одличен touch телефон.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8853
Одг: Совет за телефон
« Одговори #72 на: 22 Ноември 2011, 08:29:57 am »
Абе веројатно ќе испадне ништо да не зиам у моментов, осим ако не улета некоја ептен добра понуда, што би била тешка да се одбие :)

@било кој: Имате некакво познавање за тој Самсунг 5830?? БИло какво?

@Marce: го бива ли тоа Покретниот Пенџерлак за нешто? :)

Немам оформено мислење. Во главно брзо работи, читав на нет дека пенџерето е побрзо и не толку захтевно како андроид па не му треба дуал кор за да работи брзо. Го земав дека ми дадоа добра цена, нов модел а и баш ме интересирање Пенџерето дали е добро.
Маркетот им е како на јаболкото се се плаќа а најверојатно МКД не е регистрирана некако па и да сакаш неможеш да потрошиш нешто.
Мене не ми е до апликации толку многу иако некогаш се интересни :D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20612
Одг: Совет за телефон
« Одговори #73 на: 22 Ноември 2011, 08:39:53 am »
Зошто би го мењал Хиро-то за 5830, освен ако сакаш промена: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3724&idPhone2=2861

Едит: СУпер си е Самсунгот, ама преодов, а гарант треба да доплатиш.

Абе не реков дека би го мењал за тој Самсунг, туку само ме интересираа мислења, пошто ми кажуваат дека е добар, а ме мрзи да истражуем по нетов ;D

Ја стварно би тежнеел према НТС, поради Sense UI, пошто е веројатно најбољи интерфејс ЕВР! :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Совет за телефон
« Одговори #74 на: 22 Ноември 2011, 22:28:10 pm »
E52 е најдобар избор во поглед на квалитет и перформанси/цена. Како апарат за комуникација има се што ти треба, доволно брзи менија и меморија.

НЕМОЈ ДА КУПИШ Сони Ериксон!

Тоа е едноставно едно ѓубре невидено и необмислено!!!

Јас никогаш повеќе нема да купам, па што сака нека нудат! Не! Последното срање кое го купив и за кое се каам најмногу е Xperia X10 mini. Го користам неколку месеци и мислам дека кај и да е ќе го искршам на парчиња и потоа ќе ги исрксшам и парчињата на парчиња!

Толку необмислено гомно не постои! Кога ќе кренеш слушалка на горниот дел од неквалитетниот тач-скрин има две дебилни опции кои никогаш не сум посакал да ги употребам, а секогаш сами се уклучуваат едноставно штом го допреш телефонот до уво! Тоа се опциите да го исклучиш микрофонот (МУТЕ) и да уклучиш СПИКЕРФОН(така што сите ќе слушаат). Скоро на секој повик се дерам АЛО, АЛО, АЛО! или се дерам ЧЕКАЈ да го средам идиотов!

Се убив од барање како да го тргнам дебилните опции, меѓутоа нема чаре. А сега немам ни пари ни време да си купам друг телефон. КАТАСТРОФА!

Ум шо идит отпосле не јет ум!