Автор Тема: Preporaka za dobar serviser na Renault  (Прочитано 32597 пати)

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #75 на: 14 Декември 2021, 11:41:24 am »

Отсутен Ducky

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 247
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #76 на: 14 Декември 2021, 11:55:00 am »
Уште никој не го згрбави пациентов после толку години?

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5357
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #77 на: 14 Декември 2021, 12:35:53 pm »
Ако ако, така треба, нека си дупи само, нека си снимаат видеа луѓето.. Ебате народот испичлаен, место да земи да го роди од ќотек и не само него, деца синови ќерки ако има, плати некоја ѓупштана 500 денари нека ги млатат секој ден да видиш како ќе се оправи и на причесна ќе оди секоја недела.. Испробан метод ми е овај од погоре, за некој лајна вреди и колатерална штета од страна оти  заради вакви можи и тебе фамилија да ти изгини.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7003
  • хаУс мајстор
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #78 на: 14 Декември 2021, 12:42:45 pm »
Уште да не кажуваш јавно, ќе бидеш комплетен ;)

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6285
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #79 на: 14 Декември 2021, 12:45:55 pm »
Во малиов сервис само филтрите коштаат 3500ден, масло не мора.  ;D
Па и големиов сервис само деловите се толку. За шо работат овие, за здравје?

ЕДИТ: Го гледам и пакетот за мојана, големиот 6000ден, ко има будали да веруваат, за 6000ден нека му фарбаат каишите.

« Последно менување: 14 Декември 2021, 12:52:20 pm Power to the people »

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #80 на: 14 Декември 2021, 13:21:45 pm »
Moze vekje ne se raboti za para, za slava se raboti, ima taka eden tamakar u Veles i go dupam mu vikam iii gazda mnogu evtino be kaj tebe ( a ustvari najskapo) i on vika ami taka dojde vremeto sto specalivme specalivme vise za slava rabotime ne za pari, da ne blagoslovuvaat niz gradot 😂 Ajde airlija neka e 😁

Отсутен M3V8

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2649
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #81 на: 14 Декември 2021, 16:00:50 pm »
Во малиов сервис само филтрите коштаат 3500ден, масло не мора.  ;D
Па и големиов сервис само деловите се толку. За шо работат овие, за здравје?

ЕДИТ: Го гледам и пакетот за мојана, големиот 6000ден, ко има будали да веруваат, за 6000ден нека му фарбаат каишите.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Tu be kako nemav megan ;D

Отсутен bobi2006

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #82 на: 14 Декември 2021, 16:32:21 pm »
Во малиов сервис само филтрите коштаат 3500ден, масло не мора.  ;D
Па и големиов сервис само деловите се толку. За шо работат овие, за здравје?

ЕДИТ: Го гледам и пакетот за мојана, големиот 6000ден, ко има будали да веруваат, за 6000ден нека му фарбаат каишите.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Овој е тој славниот сервис,што ги има заебано сите што биле кај него...па и мене!
Јас не го препорачувам!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #83 на: 14 Декември 2021, 16:57:31 pm »
Уште да не кажуваш јавно, ќе бидеш комплетен ;)

Може нему му праќале хахахха  :P

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #84 на: 14 Декември 2021, 17:36:52 pm »
Ако ако, така треба, нека си дупи само, нека си снимаат видеа луѓето.. Ебате народот испичлаен, место да земи да го роди од ќотек и не само него, деца синови ќерки ако има, плати некоја ѓупштана 500 денари нека ги млатат секој ден да видиш како ќе се оправи и на причесна ќе оди секоја недела.. Испробан метод ми е овај од погоре, за некој лајна вреди и колатерална штета од страна оти  заради вакви можи и тебе фамилија да ти изгини.

Еден наш член (мирно дете иначе) еднаш кажа : САМО НАСИЉЕ другари, само насиље. У право е. ;D @Prcot

Отсутен bobi2006

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #85 на: 14 Декември 2021, 17:45:55 pm »
Ако ако, така треба, нека си дупи само, нека си снимаат видеа луѓето.. Ебате народот испичлаен, место да земи да го роди од ќотек и не само него, деца синови ќерки ако има, плати некоја ѓупштана 500 денари нека ги млатат секој ден да видиш како ќе се оправи и на причесна ќе оди секоја недела.. Испробан метод ми е овај од погоре, за некој лајна вреди и колатерална штета од страна оти  заради вакви можи и тебе фамилија да ти изгини.

Еден наш член (мирно дете иначе) еднаш кажа : САМО НАСИЉЕ другари, само насиље. У право е. ;D @Prcot
Татко ми еднаш рече "ти ќе извадиш пиштол,ок...ама ако извади пиштол и тој што правиш тогаш"?
Ќе одиш во затвор за ѓубре!?
Не бе брат,вака само, оцрни го, човек да не му влезе во сервис.Сам ќе се заебе,нема што да се тепаш,башка таму има камери од сите страни,ќе извадат снимка ќе го јадеш дебело.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #86 на: 14 Декември 2021, 17:47:54 pm »
Ако ако, така треба, нека си дупи само, нека си снимаат видеа луѓето.. Ебате народот испичлаен, место да земи да го роди од ќотек и не само него, деца синови ќерки ако има, плати некоја ѓупштана 500 денари нека ги млатат секој ден да видиш како ќе се оправи и на причесна ќе оди секоја недела.. Испробан метод ми е овај од погоре, за некој лајна вреди и колатерална штета од страна оти  заради вакви можи и тебе фамилија да ти изгини.

Еден наш член (мирно дете иначе) еднаш кажа : САМО НАСИЉЕ другари, само насиље. У право е. ;D @Prcot
Татко ми еднаш рече "ти ќе извадиш пиштол,ок...ама ако извади пиштол и тој што правиш тогаш"?
Ќе одиш во затвор за ѓубре!?
Не бе брат,вака само, оцрни го, човек да не му влезе во сервис.Сам ќе се заебе,нема што да се тепаш,башка таму има камери од сите страни,ќе извадат снимка ќе го јадеш дебело.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Има луѓе на кои тепањето им е професија, од тоа заработуваат за живот. Ти плаќаш за услугата, они си вршат работа. ;D :D

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5357
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #87 на: 14 Декември 2021, 17:50:38 pm »
И тоа е начин, има луѓе, ќе им уплатиш нив за вонреден голем сервис и гототво :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен salest

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 7
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #88 на: 25 Јануари 2022, 16:03:50 pm »
Дизна

Sent from ЗА ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!


Морам да ве предупредам за рено сервисот на илинденска и мајстор Таир.. ми правеше филмови отиден комјутерот

Sent from my iPhone using Tapatalk

Значи кај овој прва дијагноза компјутерот....
Ама и јас по она старо правило наше, прво склапам па читам упатство. Ја оставив сабајле и ај викам да прочепкам има ли нешто за чоеков. Кога налетав на темава такси и назад да си ја земам колата, дијагноза компјутерот  ??? ???
Ауууу која превара...

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #89 на: 25 Јануари 2022, 16:11:07 pm »
Дизна

Sent from ЗА ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!


Морам да ве предупредам за рено сервисот на илинденска и мајстор Таир.. ми правеше филмови отиден комјутерот

Sent from my iPhone using Tapatalk

Значи кај овој прва дијагноза компјутерот....
Ама и јас по она старо правило наше, прво склапам па читам упатство. Ја оставив сабајле и ај викам да прочепкам има ли нешто за чоеков. Кога налетав на темава такси и назад да си ја земам колата, дијагноза компјутерот  ??? ???
Ауууу која превара...
Среќа на време си го спасил газо ;D