Автор Тема: Preporaka za dobar serviser na Renault  (Прочитано 32588 пати)

Отсутен bobi2006

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #90 на: 25 Јануари 2022, 16:49:38 pm »
Никако кола не се носи таму,ќе се разочараш кога ќе ти направи филм колку ти е крш колата,колку ќе ти се дорасипе ако тргнеш на пат....

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен salest

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 7
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #91 на: 25 Јануари 2022, 17:05:19 pm »
Дизна

Sent from ЗА ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!


Морам да ве предупредам за рено сервисот на илинденска и мајстор Таир.. ми правеше филмови отиден комјутерот

Sent from my iPhone using Tapatalk

Значи кај овој прва дијагноза компјутерот....
Ама и јас по она старо правило наше, прво склапам па читам упатство. Ја оставив сабајле и ај викам да прочепкам има ли нешто за чоеков. Кога налетав на темава такси и назад да си ја земам колата, дијагноза компјутерот  ??? ???
Ауууу која превара...
Среќа на време си го спасил газо ;D

Намерно му поставив 5-6 глупи прашања, овој кога ќе начека лаици можам да замислам како ги дере.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1765
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #92 на: 25 Јануари 2022, 18:08:24 pm »
Што би се рекло, да не беше форумов, ќе ти го "сменеше" компјутерот и тебе ;D

Ајде сеа што пијат дечкиве кои го обелоденија преварантов :D

п.с добро е што си се спасил, сеа носи ја колата кај тие другите што ги препорачуваат за французи.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #93 на: 25 Јануари 2022, 18:13:35 pm »
Абе, ја би сакал убаво да му се втера на мајсторов со скриени камери со све, ама ми е страв дека колата што ќе му се остави таму ќе остане без здрав дел и веројатно и без камерите... ;D

Отсутен salest

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 7
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #94 на: 25 Јануари 2022, 19:00:39 pm »
Се надевам не успеа нешто да смени за еден саат. Пази стручност, моторниот ;D компјутер не давал јака струја на греачите  :-* го прашувам 12 волти, ми вика Да. Аха му викам, ок, а тие се 4.4 и не можеш на пример да ги испиташ на акумулатор. На фб му пишува 11000 голем и мал сервис, ама на лице место 13 плус шајбна на радилица...  ??? авансно плаќање. Абе од кај е дечково ??????

Отсутен bobi2006

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #95 на: 25 Јануари 2022, 19:15:16 pm »
... и пак има луѓе што ги носат колите таму!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен salest

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 7
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #96 на: 25 Јануари 2022, 19:32:35 pm »
Колку луѓе пратат форуми ? Јас дека имав форум ги следам не само овде туку и надвор. Исто за фб. Он си игра на карта свежо месо. Сигурно чита овде и на фб ама без срам се на иста финта. Па мене вака да ме провалат и да ми дојде некој со стварно расипан компјутер не знам како ќе му кажам :D
Ова треба да се прати мејл до рено за рушење углед. Според него рено е тиња со компјутери. Некој ќе прочита никогаш нема да купи рено.

Отсутен bobi2006

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #97 на: 25 Јануари 2022, 20:52:30 pm »
Да,имаш право.Он ќе те начека на "ново" и партал ќе те стори.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Отсутен Reno clio

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 3
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #98 на: 31 Јануари 2022, 20:30:50 pm »
Здраво, имам рено клио 1.2 2004 година. Последен период имам проблем со читање брзина односно не работи километражот, а притоа е тежок воланот. Повремено знае на некои тресења да проработни но кратко. Доколку работи километражот, работи и воланот. Проверено сензори, електрика, нема проблем во нив. Што може да биде, некој со слично искуство?

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #99 на: 01 Февруари 2022, 01:29:19 am »
Здраво, имам рено клио 1.2 2004 година. Последен период имам проблем со читање брзина односно не работи километражот, а притоа е тежок воланот. Повремено знае на некои тресења да проработни но кратко. Доколку работи километражот, работи и воланот. Проверено сензори, електрика, нема проблем во нив. Што може да биде, некој со слично искуство?
Слаба струја, слаб акумулатор.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk


Отсутен Reno clio

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 3
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #100 на: 01 Февруари 2022, 20:46:42 pm »
Здраво, имам рено клио 1.2 2004 година. Последен период имам проблем со читање брзина односно не работи километражот, а притоа е тежок воланот. Повремено знае на некои тресења да проработни но кратко. Доколку работи километражот, работи и воланот. Проверено сензори, електрика, нема проблем во нив. Што може да биде, некој со слично искуство?
Слаба струја, слаб акумулатор.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 Проверено, во ред е и акумулатор и полнење, целата инсталација буквално и ништо не пронајдоа. На компјутер кажува некаков прекин само и табла целосно променета повторно исто...


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #101 на: 01 Февруари 2022, 22:50:17 pm »
Точките за заземјување на шасија проверени ви се?

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #102 на: 02 Февруари 2022, 07:39:06 am »
Здраво, имам рено клио 1.2 2004 година. Последен период имам проблем со читање брзина односно не работи километражот, а притоа е тежок воланот. Повремено знае на некои тресења да проработни но кратко. Доколку работи километражот, работи и воланот. Проверено сензори, електрика, нема проблем во нив. Што може да биде, некој со слично искуство?
Ја возев тскво службено пред 10-12год и знаеше да дупи таблата, не ја поправија, не се ни обидоа да откријат од што е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Reno clio

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 3
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #103 на: 02 Февруари 2022, 21:22:39 pm »
Точките за заземјување на шасија проверени ви се?
Проверено буквално се, не знам колку пати само на компјутер е ставена и на колку електричари однесена... Никој да открие што е проблемот..

Отсутен Xristijan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 209
Одг: Preporaka za dobar serviser na Renault
« Одговори #104 на: 17 Февруари 2022, 09:11:50 am »
Osven Vitaleda, preporaka za drug servis vo Skopje