Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1929345 пати)

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3495 на: 03 Јули 2018, 16:29:01 pm »
Не ружи, кај нас в село цели казани дигаа ( за ракија ), замисли кој фраери биле то време?

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4986
  • The Spartan General
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3496 на: 03 Јули 2018, 16:32:33 pm »
Не ружи, кај нас в село цели казани дигаа ( за ракија ), замисли кој фраери биле то време?

Ти се заебаваш, ама во 2015та од дома ми дигнаа/украдоа речиси 300 литри ракија. Пробав да разговарам со некој полициски инспектор, и првото прашање му беше, имаш ли лиценца? Ако немаш, ти ќе наебеш. Си ставив раците во џеб, си го закопав погледот во земја, си опцув во себе, си поплакав тивко без солзи и после десетина дена откако ми заврши одморот си се вратив во Германија.

Нека им се за душа и за здравје на тие што ќе локаат од трудот на татко ми.  :)
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8614
  • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3497 на: 03 Јули 2018, 16:35:58 pm »
Кога правев примопредавање на владение на станот во кој што сум сега, газдите:

- И ќе внимавате кога тресите чаршафи или ќебиња од тераса, не се потпирајте многу на оградата, тие што ја изведувале зградата заборавиле подобро да ја прицврстат оградата...

- Ами ние никогаш не тресиме чаршафи и ќебиња од тераса...

... и мрмотот ја завитка чоколадата во фолија... :)

Не ружи, кај нас в село цели казани дигаа ( за ракија ), замисли кој фраери биле то време?

Ти се заебаваш, ама во 2015та од дома ми дигнаа/украдоа речиси 300 литри ракија. Пробав да разговарам со некој полициски инспектор, и првото прашање му беше, имаш ли лиценца? Ако немаш, ти ќе наебеш. Си ставив раците во џеб, си го закопав погледот во земја, си опцув во себе, си поплакав тивко без солзи и после десетина дена откако ми заврши одморот си се вратив во Германија.

Нека им се за душа и за здравје на тие што ќе локаат од трудот на татко ми.  :)
Ако ја украдиле и испиле, на здравје да им е. Ако ја украдиле и продале, на здравје да им е на тие што ја купиле, а овие што ја украдиле да му родат жените стоногалки и сите пари за чевли да ги дадат! :)

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3498 на: 03 Јули 2018, 16:43:15 pm »
Не ружи, кај нас в село цели казани дигаа ( за ракија ), замисли кој фраери биле то време?

Ти се заебаваш, ама во 2015та од дома ми дигнаа/украдоа речиси 300 литри ракија. Пробав да разговарам со некој полициски инспектор, и првото прашање му беше, имаш ли лиценца? Ако немаш, ти ќе наебеш. Си ставив раците во џеб, си го закопав погледот во земја, си опцув во себе, си поплакав тивко без солзи и после десетина дена откако ми заврши одморот си се вратив во Германија.

Нека им се за душа и за здравје на тие што ќе локаат од трудот на татко ми.  :)

Значи смеам да крадам од луѓе што се криминалци, во ред. :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3499 на: 03 Јули 2018, 16:43:32 pm »
Сега ќе убациме уште еден земјотрес како оној во 1999та со 200.000. Има да пркнеме за сите пари, особено што културно ќе се издигнеме со нивните умствени капацитети кои ќе влезат кај нас. Сите тие ќе се интегрираат демократски во унијата за интеграција за конечно да не се малцинство.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3500 на: 03 Јули 2018, 16:46:37 pm »
Во текстот се плука по сите што се моментално во Скопје.
Да не се разбереме погрешно. Убаво пишав...колективно си смрдиме.

За другото што си пишал, се слагам.

Се слагам дека сите што живееме тука го ебаваме градов на дневна основа, без исклучок секој повеќе или помалце допринесува градов да биде таков каков што е :)

Јас коментирав само за делот на текстот кој плука по дојденците и како некои работи се промениле. Иначе фала богу дека се слагам со авторот и за делот дека Водно и паркови и зеленила се уништени.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3501 на: 03 Јули 2018, 16:47:07 pm »
И после во 2037 ќе се буниме по форуми затоа што сме ќутеле во 1999та за земјотресот :D

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3502 на: 03 Јули 2018, 17:01:58 pm »
Не се заебава, на комшија мој му дигнаа казан комплет. На брат ми точак, на мајка ми ташна со документи и нешто ситно... На другиот комшија брусалица. Итн...
Е ај бе Дени, што може да направиме околу мигрантите?
« Последно менување: 03 Јули 2018, 17:07:49 pm Bicikle »

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3503 на: 03 Јули 2018, 17:08:05 pm »
Не се зафркавам ни јас само смешна е изјавата од полицаецот дека немал лиценца. Ок, заврши си ја работата, пиши ја казната за лиценцата(не знаев дека ти треба да произведуваш ракија без да ја продаваш), најди ги крадците и не замарај со глупости.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3504 на: 03 Јули 2018, 17:10:05 pm »
И после во 2037 ќе се буниме по форуми затоа што сме ќутеле во 1999та за земјотресот :D
Еве има можност тоа да не пројде. Само ќе видиме каде капнала парата - кој ќе го "брани" проектот дека е во ред.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3505 на: 03 Јули 2018, 17:20:57 pm »
Не се зафркавам ни јас само смешна е изјавата од полицаецот дека немал лиценца. Ок, заврши си ја работата, пиши ја казната за лиценцата(не знаев дека ти треба да произведуваш ракија без да ја продаваш), најди ги крадците и не замарај со глупости.
И ајвар да направиш не смееш, добро е што можеме ручек да направиме.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8847
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3506 на: 03 Јули 2018, 19:25:54 pm »
Гледам без ајвар домашен се остана

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3507 на: 03 Јули 2018, 19:54:55 pm »
Како сакаш.

Отсутен Кољо

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 187
    • MVP Ring
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3508 на: 03 Јули 2018, 20:27:52 pm »
Вo мнoгу држaви зaбрaнетo дa се дестилирa aлхoхoл вo дoмaшни услoви и уште пoлoшo дa се прoдaвa.
Амa среќa oнa бaлкaнскoтo вo нaс уште живее пa никoј не кaзнувa печење рaкијa, сушење гaќи нa терaсa и уништувaње нa зеленчукoт вo oблик нa зимницa. А си имa зaкoн зa трите рaбoти...

Sent from my LG-H830 using Tapatalk


Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #3509 на: 03 Јули 2018, 20:35:18 pm »

А во продавница ако го уништуваат зеленчукот?
Ем кој знае што синтетика е тоа коначиштето. Вака ќе си знеш со што се трујаш.