Автор Тема: Најновиот Ајфон во вторник !  (Прочитано 58016 пати)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #105 на: 12 Октомври 2011, 17:01:11 pm »
Дали можеби Галакси 2 е пред ајфон во спуштени апликации? Дали можеби е пред во број на понудени апликации на маркетот? Дали можеби е пред ајфон во продажба? И дали е пред ајфон во задоволни корисници?

Истото и за тебе важи, некој што не користел ајфон, не можи да кажи кој е подобар нели?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #106 на: 12 Октомври 2011, 17:33:34 pm »
Според сите корисници Мечка е полоша од Киа, но нели тие резултати се многу повеќе од смешни...
Надеж за приближување до Ајфон 4 ќе понудат конкурентите за едно 3 години, кога би искочил Ајфон 5.

Отсутен MickeY MousE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 147
  • *** Disney ***
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #107 на: 12 Октомври 2011, 18:50:47 pm »
Дали можеби Галакси 2 е пред ајфон во спуштени апликации? Дали можеби е пред во број на понудени апликации на маркетот? Дали можеби е пред ајфон во продажба? И дали е пред ајфон во задоволни корисници?

Истото и за тебе важи, некој што не користел ајфон, не можи да кажи кој е подобар нели?

Од кај знаеш дека не сум користел Ајфон?
Да не си видовит?

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #108 на: 12 Октомври 2011, 18:57:27 pm »
Ја не знам зашто толку го спорите АјФонот. Продажбата од повише од милион примероци на првиот ден од појавувањето во продавниците зборува сама за себе.
Секако, апликациите за неџеилбрејкуван ајфон се изгор скапи, и телефонот е за одбрана група на корисници, но тоа никако не го прави смартфонот лош.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #109 на: 12 Октомври 2011, 19:06:59 pm »
Дали можеби Галакси 2 е пред ајфон во спуштени апликации? Дали можеби е пред во број на понудени апликации на маркетот? Дали можеби е пред ајфон во продажба? И дали е пред ајфон во задоволни корисници?

Истото и за тебе важи, некој што не користел ајфон, не можи да кажи кој е подобар нели?

Од кај знаеш дека не сум користел Ајфон?
Да не си видовит?
Од Венера се гледа.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #110 на: 12 Октомври 2011, 19:08:00 pm »
Мики Маус, не сум видовит фала богу. Ама некако не осеќам дека си користел/поседувал ај фон, според муабетите. Користење не се важи, ако само си го подржил во раце 2-3 саата.

Мартин, апликациите не се скапи, кога ќе видиш колку кошта телефонот. Во нормалните земји и со нормални плати, тоа е евтино. Јас имам еден куп луѓе кои се од УСА или Асралија, што си ги купуваат апликациите најнормално. Што се за нив 2-3 долари...

А иначе Џеилбрејк на ајфон не е нелегална работа, само ти ја олеснува работата за користење на уредот. Моментално во уса 90% од ај фон се џеилбрејкувани, заради моменталната заебана ситуација со т-мобајл - at&t.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #111 на: 12 Октомври 2011, 19:15:32 pm »
Добро де, она со Cydia маркетот го мислев. Тоа мислам дека е нелегално. Иначе, ја лично не би сакал да имам АјФон, заради гостиварскиот тренд „продај нива во периферија, купи Голф и АјФон“. Слушнал сељо што е добро, и одма да купи, со што репутацијата како геџет за паметните се расипа.
Секогаш сум бил за нешто поретко, што резултира и во мојот возен парк досега, па и во електрониката (дигитални фотоапарати, телефони, лаптоп).

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #112 на: 12 Октомври 2011, 19:18:28 pm »
Добро де, она со Cydia маркетот го мислев. Тоа мислам дека е нелегално. Иначе, ја лично не би сакал да имам АјФон, заради гостиварскиот тренд „продај нива во периферија, купи Голф и АјФон“. Слушнал сељо што е добро, и одма да купи, со што репутацијата како геџет за паметните се расипа.
Секогаш сум бил за нешто поретко, што резултира и во мојот возен парк досега, па и во електрониката (дигитални фотоапарати, телефони, лаптоп).
Поретко? Би рекол ако ништо друго, дека се тука некаде...

Отсутен MickeY MousE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 147
  • *** Disney ***
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #113 на: 12 Октомври 2011, 19:29:41 pm »
Мики Маус, не сум видовит фала богу. Ама некако не осеќам дека си користел/поседувал ај фон, според муабетите. Користење не се важи, ако само си го подржил во раце 2-3 саата.

Осеќањето е чудна ствар. Некои луѓе имаат добар осет. Го користат правилно. Некои погрешно.
Еве да речиме дека по муабетиве ти и Дени сте оној кој го користеле истиот.
Јас да речеме дека го купив пред 2 дена.
Случајно или не, ме побара личност, за која податоците дека ме барала не сакам да ми стојат во логирани повици.
Може ли да добијам информација како да ја избришам истата од листата на броеви кои ме барале?

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #114 на: 12 Октомври 2011, 19:32:48 pm »
Ваква опција само на швалери и швалерки им е битна ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #115 на: 12 Октомври 2011, 19:34:06 pm »
Али е корисна, мораш да признаеш! :)

Иначе, и ја не сум фан на Епл, нит нивните производи.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #116 на: 12 Октомври 2011, 19:35:43 pm »
Има доста ствари ајфонот кои му недостасуваат, а ги има Нокиа 3310. Али после користење од месец дена рецимо, ниту ќе приметуваш дека ги нема, ниту ќе ти прифалат :)

Иначе ни јас не сум некој убер јаболко фан, али тоа што сум имал до сега е одлично, како и тоа што го имале мои блиски.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #117 на: 12 Октомври 2011, 19:36:33 pm »
Не можиш да избришиш еден повик, на фабрички ај фон. Можиш од кога ќе си снимиш Call Id ili call log.

Отсутен MickeY MousE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 147
  • *** Disney ***
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #118 на: 12 Октомври 2011, 19:37:53 pm »
Не можиш да избришиш еден повик, на фабрички ај фон. Можиш од кога ќе си снимиш Call Id ili call log.

Молам? Не те разбрав, пробај повторно.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #119 на: 12 Октомври 2011, 19:40:36 pm »
Убаво ова со ај фон фан. Не сум ни јас најголем на светот, нема да се фрлам од 10ти за него. Ама според тоа што се нуди, од конкуренцијата ова е многу подобро. И нормално има голема врска како и за колку сум го купиле.
Да не можев да го купам ова, можеби и јас ќе имав еден производ кој подржува андроид..... Ама среќа што немам.... :) :)