Автор Тема: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили  (Прочитано 586026 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Sega mi iskoci ima nekoj nov flaer vo Stokomak denovive ima nekoj sitnurii evtini za kola pa ako nekoj mu fati oko cisto da si znae

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02J3GcNX9VAmabVyKxrVntXNcwSSYbDeUBJ7xP5npyPTzpwipvHyroeP374c3qVrjol&id=100064727589044&mibextid=ZbWKwL

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Си купив Monroe амортизери за МиТо. Со цена од 4400 денари комад во Србија, ги преплатив во споредба со германски сајтови за делови (читај можев Sachs да земам за тие пари), ама немам луѓе кои би ми учиниле без да се осеќам дека ги замарам.

Во Македонија, очекувано, не ни најдов освен во Аутомобиле СК по заносна цена.


Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
4700 (предни) со 4300 (задни) беа кај мене за Ц2-ката, истиве (Monroe Original) во АвтоМобил

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Ја превртев државава за предни, и кај нив прашав, и во АвтоЛидер, и кај Прчот, и локални продавнички по државава, веројатно сите набавуваат од едно место.

Освен некои no-name брендови, немаше ништо асално во пар. Нешто што ме тера да се запрашам кој побогу купува ЕДЕН амортизер...

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5381
  • Шо да пишам тука?🤔
Има често попусти по -39% и сигурно по 5-10€ на парче ќе имаше попуст+ако го искористиш мојот реферал код имаш 10€ попуст на нарачка.
Вака ти се по 3900 парче што не е некоја голема разлика, јо кога има попусти разликата е доста поголема.

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
Ќути... На daparto.de комплетен сет напред-назад Bilstein B4 за Опелот кошта неполни 130 евра.

Тука, истиот сет - околу 200, 210 евра.

За 130 евра, од тука и no name дали можам да купам сет од четири.

А еден амортизер купуваат истите оние кои купуваат по еден бришач при промена.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Си купив Monroe амортизери за МиТо. Со цена од 4400 денари комад во Србија, ги преплатив во споредба со германски сајтови за делови (читај можев Sachs да земам за тие пари), ама немам луѓе кои би ми учиниле без да се осеќам дека ги замарам.

Во Македонија, очекувано, не ни најдов освен во Аутомобиле СК по заносна цена.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Си купив и нови буфери SNR од кај @Prcot, изборот падна ради што најдовме инфо со Симо дека може да биле ОЕМ...



Како и да е, веројатно ќе траат подолго со нов амортизер под нив.

Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5381
  • Шо да пишам тука?🤔
Си купив микрофибер крпи Praxis за 199 ден. од Макпетрол и вчера ги употребив за бришење восок и се добри.


Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10924
  • 430i

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Цениште. Земи ги и да не ти требаат сега...

Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8426
  • Малерозен дрводарец
Ако имаш добра плата, зимај, брат.
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Воопшто не е скапо за комплет амортизација.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Верувам дека преден смортизер од некој океј бренд со OEM спецификација би бил 200 евра, па затоа зделкава ми личи доста привлечна. :)


Присутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5381
  • Шо да пишам тука?🤔
Си купив 5л. средство за ветробранско стакло "5КА" од Жито Маркет по цена од 79 ден. Како што го трошам и си прскам насекое од што пред мене поминуваат камиони товарени со песок доволно е. Цената си е супер. Чистењето е исто супер.