Автор Тема: Ja оставате колата во овластен сервис, ама они не знаат дека има камери....  (Прочитано 11832 пати)

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Иначе сервисов ми е многу добро познат, имам доста денови поминато таму...


« Последно менување: 22 Јули 2011, 22:20:21 pm marsher »

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Па мора да ја проба нели ... ;)

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1676
стар клип е ова али ја изгоре младичот :)

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1676
сакал и цело маaло да го вози :)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Која дебилна балканска нација сме... Ова може да се дешава и по нашиве сервиси.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Ова СЕ дешава по нашиве сервиси. Не би да зборам јавно, али во официјален сервис на еден прилично популарен бренд кај нас, колите редовно се возат за лични потреби.

Отсутен IvO

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1676
Ова СЕ дешава по нашиве сервиси. Не би да зборам јавно, али во официјален сервис на еден прилично популарен бренд кај нас, колите редовно се возат за лични потреби.

+ 1 ТАЧНО !

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Идиоти огромни сме како народ. Кола би остаил само на доверлива особа што знам дека нема да ја изгори... Ремонтираше мајсторот мој Nissan 350Z, абе еден метар не ја провозе колата. Кога си дојде газдата, заедно излегоа на тест вожња. Што се дешава во официјалните сервиси е многу матна работа...

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Јас пред 2 години кога го имав мерцедесот го однесов кај еден мајстор во кисела вода да не го именувам сега имав нешто проблем со палењето и по два дена си го видов мерцедесот како го вози еден од неговите мајстори кај рампа и тука се паркираше кај европа а јас со еден другар позади него му викам кочи кога сум му искочил резил сум го направил а не беше сам имаше уште двајца дечки со него кои што чудно ме гледаа изгледа им кажал дека е негов мерцедесот затоа не е сигурно кај и да ја оставиш колата кој знае што и прават :D

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
нели на аце-106 му се случи тоа  ??? :)
40 и кусур км ми поминале со Ксарата  ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
40 и кусур км не ме чудат уопште.

Една другарка работеше на каса кај еден од нашите импортери, и какви све работи ми има кажано, човек да се фати за глава.

Еден од примерите што ги имам чуено е дека девојчево требало да иде на факултет директно од работа, да полага некој испит. И некој од мајсторите комотно се понудил да ја однесе до факултет - со кола што е оставена на сервис.

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Pa neznam sto ke mu napravam ke bo vrzam so sajlata za vlecenje i ke mu go zakacam trokutot i ke vlecam po Patrizanska:)

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Pa neznam sto ke mu napravam ke bo vrzam so sajlata za vlecenje i ke mu go zakacam trokutot i ke vlecam po Patrizanska:)
Pa uste ako se raboti za Type-R leleeejjj

Отсутен mrmut

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 731
    • http://VisitsToMoney.com/index.php?refId=601060
Вака сеусте сум пробно (2месец) во еден овластен сервис кај “нас“ колата влегува од паркинг во сервис се проверува ,дијагностицира , поправа - (пожелба на клиентот) , се пишува во налог што друго е за менување или поправка и ако дозволи клиентот да ја побаме колата ДОБРО ако не со него ја пробуваме (крцкало ,тропкало ,шкрипкало ит.н).И ние како сервисери неаме муабед со клиентите а со колите само на поправка , приемачот ја става во сервис приемачот ја вади Чиста работа со раце прљави. ;)

Ако се деси ова на мене на моја кола усте вака да во снимам на фирамава и барам нова кола на СУД ич не ми е гајле кој ќе ја плати..... ;D

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Хахахаха.... изгледа си немал работа со нашите судови :) Ќе бараш и ќе добиеш. Абе на крај и крив ќе излезиш :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!