Автор Тема: Ja оставате колата во овластен сервис, ама они не знаат дека има камери....  (Прочитано 11831 пати)

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Се согласувам со Маршер...нема потреба од дремење на глава и досаѓање на мајсторот...еј како е ова што е ова тоа е само губење време.Може да седите таму ама негде на страна или на едно пиво седнете негде.Еднаш така си ги извалкав нови панталони со уље за глупости дремев у канал со механичарот му го држев светлото ;D
И тоа е еден вид на помагање :D си му го држел светлото... А тоа дека ако некој ти стои над глава и работата нема да ја завршиш како што треба е точно во 99% од случаевите, бидејки сум сретнал и флегма луѓе.. Аха да ке бидеи тоа е тоаисто како да не си тука. Него ај да не идеме којзнае каде со муабетот и онака ништо нема да промениме. Секој си има свој начин на дремење по сервиси... Иначе свакам им част на оние луѓе кои во сервис одат ги фрлаат клучевите на сервисерите и после одредено време си ја зимаат колата.. Јас лично неможам така.
Татко ми така прави..па после трча по колата ;D ;D
Еднаш кога го имавме Мерцедесот ѕ350,го оставил да му менуваат некој дел не се сеќавам што беше,и му рекле дојди за 2 саата готова ќе биде..по 1 саат јас идам накај кладилница гледам тој дечкото што работи кај тој во сервис,музика до даска внатре се курчи со колата,застана на тротоар искочи и се потпра на колата и се праеше фраер тука..ама кога му отидов резил го напраив и го земав мерцедесот :) кога му кажав на стариот се изнервира ваму таму...ама пак по старо си тера ;D

Отсутен Opel.Mk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 262
Се согласувам со Маршер...нема потреба од дремење на глава и досаѓање на мајсторот...еј како е ова што е ова тоа е само губење време.Може да седите таму ама негде на страна или на едно пиво седнете негде.Еднаш така си ги извалкав нови панталони со уље за глупости дремев у канал со механичарот му го држев светлото ;D
И тоа е еден вид на помагање :D си му го држел светлото... А тоа дека ако некој ти стои над глава и работата нема да ја завршиш како што треба е точно во 99% од случаевите, бидејки сум сретнал и флегма луѓе.. Аха да ке бидеи тоа е тоаисто како да не си тука. Него ај да не идеме којзнае каде со муабетот и онака ништо нема да промениме. Секој си има свој начин на дремење по сервиси... Иначе свакам им част на оние луѓе кои во сервис одат ги фрлаат клучевите на сервисерите и после одредено време си ја зимаат колата.. Јас лично неможам така.
Шо кола имаш? преста ви ја да ја опулиме..претпоставувам сузуки имаш некое.
Мислам дека бараше кола во една тема. Рече дека ке полнел 16 години набрзо и ке полага, па бараше кола...
Имам Вектра ќе ја претставам !!!

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
И да ја претставиш!!!

:D

Отсутен nefer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 643
jas ednaš u eden renomiran servis ostaiv kola da menjam lamela i sinhroni... dobro ostanav nekoe vreme, ne rabotea glavnite majstori demek imale specijalista... go izvadi brgu menjačot, ama namesto da go izmie odnadvor, vednaš počna da go rastura...izvadi zavrtkite, ama zaboravi eden štift...  i lupa li lupa, ke go skrsi zvonoto ... mu kazuam pa se due, dobro eden od kalfite mu kaža , inaku ke otideše zvonoto...

Отсутен VTR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 733
Затоа јас си ја носам на мајстор и му висам над глава ;D поарно јас да сум му досаден одколку да ми ја пука колата, јас сум единствениот кој треба да ја вози мојата кола :)
За разлика од тебе, јас му подавам алат додека работи, и ја пратам работата... Доколку јас не го правам тоа татко ми сигурно.... А колата кога е на тест пак ја вози мајсторот ама со некој од нас во кола :D
Ако дојдеш кај мене, ќе ти го дадам алатот сам да ја поправиш и ќе ти платам за работата... ;D ;D ;D.
Ај бе луѓе да ве прашам , шо работите Вие.Дали ќе може да си ја бркате работата како шо треба, ако некој ти стои над глава.Ја сум свесен дека има нечесни, но ако сакаш работата може да ја следиш и од пристојно растојание.
Шо на пример , ако по скапата јакна шо си ја купил те испрска масло или некоја друга течност и слични други работи, работи кои често се случуваат или не дај боже некоја посериозна повреда.
Замисли , не дај боже,некој твој се оперира, а ти му стоиш на хирургот над глава и му го додаваш инструментите.
Во секоја професија има чесни и нечесни,  па чесните секогаш трпат за она што го прават нечесните.
Не мислев во буквална смисла, туку се вртам низ сервисот да пратам што се работи, си пијам кафенце сокче :)  а доколку сум се договорил да помагам, тогаш и ќе помагам на мајсторот а не само алат да му поддавам ;) И на мене би ми сметало доколку некој ми виси над глава, во случај кога тој некој нема врска од тоа јас што го работам :)