Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 280458 пати)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1545 на: 06 Јули 2024, 11:28:29 am »
Епа лапсус лингва, приќор сум повремено.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1546 на: 06 Јули 2024, 11:33:17 am »
Да дојдам јас на пиштол да ги поминам сите, плацовачки, aко се за препродажба,како надвор така и внатре седишта пластики, еден парксајд две батерии сунгер за и полир надвор четка за внатре и усивач Фуего. Има да сијаат сите :D
Фактура не е проблем ќе најдам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1547 на: 06 Јули 2024, 13:57:50 pm »
Ако не се договорите со некој од форумов, од мене препорака за City Detailing во Сити Мол на катната гаража.

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3580
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1548 на: 06 Јули 2024, 14:04:53 pm »
Да дојдам јас на пиштол да ги поминам сите, плацовачки, aко се за препродажба,како надвор така и внатре седишта пластики, еден парксајд две батерии сунгер за и полир надвор четка за внатре и усивач Фуего. Има да сијаат сите :D
Фактура не е проблем ќе најдам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не се за продавање, си ги возиме

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6015
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1549 на: 06 Јули 2024, 18:38:15 pm »
Ф-ра не.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4841
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1550 на: 06 Јули 2024, 21:38:52 pm »
Ако не се договорите со некој од форумов, од мене препорака за City Detailing во Сити Мол на катната гаража.
Za sto? So sto imas iskustvo? Hemisko? Poliranje?
Neznam toa sto reklamiraat za 4 saata bash kako moze hemisko da se napravi.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2773
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1551 на: 09 Јули 2024, 23:51:39 pm »
Ако не се договорите со некој од форумов, од мене препорака за City Detailing во Сити Мол на катната гаража.

Ja еднаш прашував кај нив и ми кажаа некои ненормални цени, а тоа со 4 саати хемиско не беше ни опција во понудата.не ми текнува на точни бројки ама памтам дека беше солидно соленко.

Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1552 на: 10 Јули 2024, 15:24:10 pm »
400ден е перење усисавање средување на кола кај нив хемиско боље не прашувај изгледа пари им требаат енормно итно па удри па ако помине помине.

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1553 на: 10 Јули 2024, 15:27:40 pm »
Колку да биде?
Мене за џип полн со цигари, пепел, кал и така натаму ми зедоа 250, на друго место каде чистат подобро земаат 300 внатре-надвор. На самоуслужна сигурно минимум 200 денари ќе ми требаа да го исчистам квалитетно само надворешно, а немам услови, немам двор.

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3143
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1554 на: 10 Јули 2024, 17:09:02 pm »
Колку да биде?
Мене за џип полн со цигари, пепел, кал и така натаму ми зедоа 250, на друго место каде чистат подобро земаат 300 внатре-надвор. На самоуслужна сигурно минимум 200 денари ќе ми требаа да го исчистам квалитетно само надворешно, а немам услови, немам двор.
neznam kade ti zemale  za djip tolku pari ama vo sk sigurno ne 🤣🤣🤣

Присутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1555 на: 10 Јули 2024, 19:43:00 pm »
Несторче не се буни јес да е топло удара у главу ко шампањац вклучи тоа грее климата да те лади

Хемиско во сити мол мислам околу 3000 илјади беше не сум сигурен еднаш прашав на тоа се однесуваше дал е скапо или ефтино не навлагам понтаму мене ми е.
 
Перење ,усисавање средување на кола 400 ден е и тоа супер си работат без забелешка , не крадат не оштетуваат и не се глоти колата е чиста пред се.

За 5еур у шкуп тоа тешко дека некој ке ти среди кола нема тоа.

Кој прави хемиско нека пише цена како се движи ваљда е  зависно од модел на кола е и во каква состојба е.

Срдачен поздрав пушти клима дете!

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1556 на: 10 Јули 2024, 19:59:34 pm »
Џимни сам се негираш. Прво велиш дека 400 денари е "луда цена", потоа велиш дека 400 денари е е супер...

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1557 на: 14 Јули 2024, 08:59:32 am »
Презадоволен како за прв пат.
https://youtube.com/shorts/PjlO4NNnQl8?feature=shared

Ми требаат само повеќе средства (Grass Carpet Cleaner, Mafra Pulimoquettes Oxygen, повеќе типови на четки, МФ крпи), но тоа дури нареден месец.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1441
 • Eбач на батерии :D
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1558 на: 14 Јули 2024, 17:38:20 pm »
Како се викаат сунгерите за чистење на бела/крем пластика во кола. Знам дека неколку души збореа за нив ама не можам да ги најдам постовите.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5768
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1559 на: 14 Јули 2024, 17:57:08 pm »
Магични сунгери,во Кам ги имаше

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk