Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1197571 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #15 на: 02 Јуни 2011, 01:22:08 am »
Секако, но никогаш не е на одмет малку тролање и прихранување на троловите.

Како и да е, имаше овде на форумов некој кој раскажуваше риболовни приказни. Само не видовме дека нешто упецал. За сметка на тоа видете ме мене таму со пленот кој 20 минути подоцна ми се најде спремен во чинија на трпеза.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #16 на: 02 Јуни 2011, 09:26:12 am »
Нема ниедна алфа, квалитетот е во ЈАПАН !


  Тоа никој не го спори.

Еве не и на веб-сајтот на Авто+! Баблс е популарен! :D

Ваљда случајност е тоа што нема ни една Алфа на сликите.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #17 на: 02 Јуни 2011, 09:27:18 am »
breee ama ve pogodilo faktot sto alfive se stvarno naj ubavi,nemozete od usta da gi izvadite ej...cccc...ostajtegi na raat maku be.....a za Lanserot u pravo si ime deka e spored 156kata praena,a isto i za mazdata imam citano u povekje avto casopisi,samo koj ke se objasnuva i ubeduva...uzivaj i plivaj..

На собирот у Маврово имаше 4 Alfi и една Мазда која дојде после 4 сааата ;D ;D ;D


Статистички гледано ми смо најјача карика.


FORZA ALFISTI !!!!!!!!!!!!


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #18 на: 02 Јуни 2011, 09:29:45 am »
Случајност. Ќе ве додадам, не се љутите. :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #19 на: 02 Јуни 2011, 09:31:09 am »
Секако, но никогаш не е на одмет малку тролање и прихранување на троловите.

Како и да е, имаше овде на форумов некој кој раскажуваше риболовни приказни. Само не видовме дека нешто упецал. За сметка на тоа видете ме мене таму со пленот кој 20 минути подоцна ми се најде спремен во чинија на трпеза.

Да бе си го осиромашил родот на салмонидите за два убави примерока...;D
На што ги упеца на 250 денари или друг мамец?

БТЊ...ако мислиш на мене јас не бев Маврово така да не можев да упецам а за Куоре ако мислиш тогаш не знам шо сте праеле таму вие поарно знаете...;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #20 на: 02 Јуни 2011, 09:39:26 am »
mazdava ajde pak nekako ama toj lanserot crn abe original alfa kolku sakaat neka zborat ama koj gubi ima pravo da se luti taka da...


(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

E sad ce...........

Alooo bre ne se vrti svetot okolu Alfa be luge....
Ja znaete ona pesna......
SPUSTI SE DOOOLE!!!!

Da kazese deka zadnicata e preslikana  od honda acord postarat ajde nekako. ili Lexus ali Alfa....

Znaci moze gOJDO da pomogne okolu ova,
kompanijata sto prva napravila sedan forma na vozilo ja kopiraat site sega taka?
Daj be ne gledajte taka, nikoj ne ve kopira zasto nikoj neke da ide u bankrot, i prifatete ednas.

http://turbohightechperformance.automotive.com/72120/turp-0511-2006-lexus-is-series/photos0-0.html


[/quote]

 Фактички Акордот прв ја престави јапанската верзија на 156.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #21 на: 02 Јуни 2011, 09:53:33 am »
Секако, но никогаш не е на одмет малку тролање и прихранување на троловите.

Како и да е, имаше овде на форумов некој кој раскажуваше риболовни приказни. Само не видовме дека нешто упецал. За сметка на тоа видете ме мене таму со пленот кој 20 минути подоцна ми се најде спремен во чинија на трпеза.

Да бе си го осиромашил родот на салмонидите за два убави примерока...;D
На што ги упеца на 250 денари или друг мамец?

БТЊ...ако мислиш на мене јас не бев Маврово така да не можев да упецам а за Куоре ако мислиш тогаш не знам шо сте праеле таму вие поарно знаете...;D

Ја ако се питам следната вожња би ја правеле до Велешко.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10894
 • 430i
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #22 на: 02 Јуни 2011, 10:04:56 am »
Ии ама сте ја утепале темава..

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5433
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #23 на: 02 Јуни 2011, 10:05:36 am »
Mora po malku, inace ne bi postoel forumov da ne se tie nateganja.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #24 на: 02 Јуни 2011, 10:06:08 am »
Да треба да се преименува во Мавровски глупости...;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #25 на: 02 Јуни 2011, 10:30:54 am »

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #26 на: 02 Јуни 2011, 10:37:22 am »
Hahahah baravo za slikava ne si daleku od vistinata:):):)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #27 на: 02 Јуни 2011, 10:39:54 am »
Hahahah baravo za slikava ne si daleku od vistinata:):):)

Знам, толку очувана и сакана Хонда немам видено. Респект Боки !

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #28 на: 02 Јуни 2011, 10:42:51 am »
Ovaa ne si ja davam ama dodeka ne parkiram Type-R vo garaza nema da se smiram:):):)

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #29 на: 02 Јуни 2011, 10:47:17 am »
Mada i edna vakva mi prai merak:):):)