Автор Тема: Автомобилски Генерални Муабети  (Прочитано 422916 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Автомобилски Генерални Муабети
« на: 27 Февруари 2013, 10:39:57 am »
Читам... сте помнале Круз као слично ниво со Лансеров...

Епа воошто и немаат допирна точка...

Крузот е толку неудобен на предните седишта... јас што не сум некој чоек од 2 метра, па кнап ми е, а и тесно е доле кај нозете... некако централната конзола е направена како за кинези....


Значи, во никој случај Круз... ( плус што има тропкање, квичи, крцка на 14 000 км и 2 години стара кола)
« Последно менување: 27 Февруари 2013, 11:57:31 am zeroSignal »

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #1 на: 27 Февруари 2013, 10:40:22 am »
@osmica: Твојот не го ставив пошто не беше во првите 2-3 страни. Ме мрзеше да листам. Али се нареди ти коли бре, и алфа, и лансер.. ;)

И Сузуки Свифт 1.0 :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2 на: 27 Февруари 2013, 10:44:39 am »
Лансерот и Свифтот се негови колку што се мои Пасатот на татко ми и Сеичентото на мајка ми. ;)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17249
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #3 на: 27 Февруари 2013, 10:47:06 am »
Ја се извинувам на клизач, ама и Алфата е на девојка му. ;D

Осмица се зезам, ама знам дека ќе ме бркаш да ме тепаш :D

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #4 на: 27 Февруари 2013, 10:48:48 am »
Oсмица имаше негов точак, ама и тој му го украдоа ;D ;D ;D ;D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11672
 • Архитект
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #5 на: 27 Февруари 2013, 10:56:31 am »
Лансерот и Свифтот се негови колку што се мои Пасатот на татко ми и Сеичентото на мајка ми. ;)

Да не работиш ти во УЈП случајно? Па што знаеш чиви се колите?

Лансерот и Свифтот се негови колку што се мои Пасатот на татко ми и Сеичентото на мајка ми. ;)

Заборави да го кажиш, на комшијата мерцедесо.
Колку што знам јас, не беше твој ни леонот а ни голфот сега, ако одиме сега по таа линија, нали?

Ја се извинувам на клизач, ама и Алфата е на девојка му. ;D

Осмица се зезам, ама знам дека ќе ме бркаш да ме тепаш :D

Опааа.............. пак си се местиш а?
Добро е....
;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #6 на: 27 Февруари 2013, 10:58:00 am »
Читам... сте помнале Круз као слично ниво со Лансеров...

Епа воошто и немаат допирна точка...

Крузот е толку неудобен на предните седишта... јас што не сум некој чоек од 2 метра, па кнап ми е, а и тесно е доле кај нозете... некако централната конзола е направена како за кинези....


Значи, во никој случај Круз... ( плус што има тропкање, квичи, крцка на 14 000 км и 2 години стара кола)

Рики поима немаш во врска со Крузот. Не тролај само без врска. Сето тоа што го кажа е абсолутно неточно.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17675
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #7 на: 27 Февруари 2013, 10:59:18 am »

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #8 на: 27 Февруари 2013, 11:06:17 am »
Се слагам со Рики!

Крузот е најфушарски изработен автомобил во целата класа без никаква конкуренција. На другар ми по 4-5 месеци возење веќе му се познаваа прсти од „кожниот“ (или што и да материјалот кој во Шевролет го викаат кожа) волан и мењач. Ентериерот е од ефтина пластикарија која го доловува кинескиот амбиент на Чери, само што не смрди ко оној во Чери.

Просторот напред е можда најмал во класата (не сум ги возел сите возила за да тврдам дека е најмал). Од зади е невидено тесно и неудобно. Во мојата Фиеста имаше повеќе простор за седење од зади. Ако напред го подесам седењето по мој стандард од зади неможе ни глушец да влезе. Во фиестата бар можеше да се седне.

За тропањето не знам, но знам дека возењето е многу тврдо и неудобно.
« Последно менување: 27 Февруари 2013, 11:21:02 am gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #9 на: 27 Февруари 2013, 11:07:44 am »
i gavolski mnogu trosi i ich ne odi. ama mnogu dobro izgleda.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #10 на: 27 Февруари 2013, 11:10:34 am »
:)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #11 на: 27 Февруари 2013, 11:15:54 am »
Ako сакаш брзина и мала потрошувачка земи го дизелот со 163кс.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #12 на: 27 Февруари 2013, 11:17:40 am »
Mиле, гледаш не си во право...

Јас немам зашто да тролам... знам што чини, а што не чини....


Моротор му е добар, на плин е и као задоволен е... ама за све друго не чини...

Размисли чим, гледа да го трампа Крузот за некое некое Ауди А6 над 2005/2006 година со сигурно 200 000 км... верувај ми, дека стварно не чини Крузот

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #13 на: 27 Февруари 2013, 11:24:35 am »
i gavolski mnogu trosi i ich ne odi. ama mnogu dobro izgleda.
За изгледот од надвор, има изукрадено едно чудо линии и елементи од BMW, ама нема дискусија дека е одличен.
За одењето, возев 1.6 со наводни „коњи“ колку мојата Мазда која воедно е и потешка. Маздата за Крузот е ракета.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #14 на: 27 Февруари 2013, 11:48:22 am »
Mиле, гледаш не си во право...


Не, не гледам туку напротив, тврдам дека сум во право. Сум го пробал и знам дека ништо не крцка внатре (барем тој што го возев), пластиката е на исто ниво со останатите просечни брендови. Не забележав дека е тесно а за удобноста тврдам дека седиштата се многу удобни.