Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3846445 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6460
 • Бенве сие бенве
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27960 на: 04 Јули 2024, 18:07:20 pm »
Здраво дечки,
Викендов бев да ја видам Мерива-ва
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=5048755
Колата има поминато 196.000 км, не е враќана километражаta, моторот мирно работи, колата е супер стегната за годините, супер вози и би ја препорачал доколку некој бара слично.

Јас бев одлучен да ја земам денес но во последен момент се сменија плановите па морав да се откажам.
Поздрав. @draganamon Што мислење имате за овој мотор? За комшија да ја препорачам, бара ваков тип на возило. Исто на ПП пиши ми која последна цена ти ја остави.

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27961 на: 05 Јули 2024, 18:01:46 pm »
Моторот за таа кола е супер за возење.
Бензин мотор, мирен, тивок, има турбо да повлече кога треба, топ за таа кола. Перката кај Опел некако различно исклучува, ама тоа што начув нешто што збореше мајсторот, не разбрав баш добро, само кажа дека е ок и не е проблем.

Е сега за самиот мотор, има членови кој се разбират, според мене, секој мотор ако добро се вози и одржува е добар мотор :)

Колата е огласена 5600, последен сервис направен пред 6000 км, ми спушти 200 евра за регистрација и 200 евра за да си направам сервис, крајна цена 5200 евра.
Поздрав

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27962 на: 09 Јули 2024, 13:48:47 pm »
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27963 на: 09 Јули 2024, 14:15:49 pm »
@Jimny Ицка ти ли си?

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=5033718
Не , не сум а  моето не е е на продажба во догледни децении

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7125
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27964 на: 09 Јули 2024, 14:16:19 pm »
@Jimny Ицка ти ли си?

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=5033718100% не е он. Ова е на газдата на Biana Shoes.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27965 на: 09 Јули 2024, 17:47:11 pm »
Според овој оглас, јас треба 45к да ја огласам мојата.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1571
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27966 на: 09 Јули 2024, 17:56:05 pm »
Огласи ја 60 друже.

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27967 на: 09 Јули 2024, 18:51:16 pm »
Според овој оглас, јас треба 45к да ја огласам мојата.

Ти си сопственик и имаш право да огласуваш бараш колку си сакаш што ке 'извлечеш' крајот ке каже пред се треба да си самокритичен и да разбереш и реален кон цената  местоположбата каде си куповната моќ на пазарот , не значи дека нема да ја продадеш по замислтена цената која си ја имаш искреирано но за жал тоа нема да ти пројде на овој пазар тука за жал реалноста е таа колку побрзо го разбереш тоа толку полесно ке ти биде.

Крај-краева мачета на врат никој не ставил па да ја продадеш по некоја багателна цена реално  колата ти е нова и можеш да си ја ти возиш без да мислиш за друга .

Возилото твое (немам ништо против тебе да се разбереме)  ти кажав можев да го споредам само со ауди а5 ми падна на памет па и бмw 320 можеби да шкодата отиде во ранг на ауди а5 со иста година и 286 коња ни во сон на Мак пазар да се продаде тоа покажал пазарот кај нас па колку сакаш да се убедуваме шкода неможе да се продаде по цена на ауди верувај колку побрзо разбереш полесно ке ти биде . Да бидеме реални со самото изнесување на ново возило од салон губиме сите на неговата вредност микро процент во светот е дека ке бидеш во некој си плус после неколку години ако го продаваш

За огласот во врска со Џимнито да нема заблуди тоа возило не е мое ниту го знам човекот ниту јас продавам , од Куманово познавам дваица  едното е jungle green  ентузијастички направено со многу опрема плус и едно црно на еден млад дечко , се запознаваме на еден собир во Крива Паланка минатата година за офф роуд возила.

Ова Џимни има многу дополнителна опрема верувам дека ке си најде дом и радост во вистински раце вакви возила се емоција љубов и неможе да се опише / ваквите возила се далеку поскапи било каде на пазарот надвор од тука и се многу ретки со што и и ги прави на цена ги нема нон стоп по улици  па реално и тука си држат цена бидејки вредат секоја пара за тоа што нуди и за каква намена е.

Микси уште еднаш срекно со продажбата .

Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
  • ibiz.mk
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27968 на: 09 Јули 2024, 19:09:42 pm »
Има 2 вакви во куманово
Тоа јимни што спомна е со метален браник и макара напред. Багажник, сноркел, лед барови,...

Оваа го вози често едно девојче(може е и друго, не сум загледал таблици)
Ако некој мисли да го гледа нека испита ламела и менувач, често под јака туража поаѓа.

Баш кога го видам ке запомнам таблици

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27969 на: 09 Јули 2024, 19:33:06 pm »
Дада точно Томче тоа е со макара напред за тој човек збориме прекрасно средено со многу кејф нема збор да се додаде како е средено чиста 10ка! шта је лепо и богу је драго

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14097
 • Пудингот на шоферството
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27970 на: 09 Јули 2024, 20:08:46 pm »
Да разбираше малку од малку немаше Џимни да купиш па и уште да не убедуваш дека си го направил најдобриот избор.
Олабај се малку. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27971 на: 09 Јули 2024, 20:23:16 pm »
Ја не убедувам никого за мене е тоа,мене изборот ми беше помеѓу патрол и џимни за жал краток патрол е научна фантастика да се пронајде(тој еден што го имаше сив во скопје го снема краток )  а и тоа што имаше од патрол што сум гледал  е вредност како ново џимни да се купи и плус минимум 20 години старо па изборот падна на џимни  , мене возилото ми е за планинска намена ми прави кејфoви за таков вид а не на тркi и пред хотели да се сликам ме служи добро се наоѓа за градски метеж лесно за паркинг како и секое возило си има предности и недостатоци. За друга намена ке се чини чаре со некој сув :)
Поздрав мече само ладен пауланер ја решава ситуацијава зоврена! поткрената од шкода :D

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1510
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27972 на: 11 Јули 2024, 00:13:26 am »
Денес во Грција видов на промоција некој нов Лексус мини сув LBX или слично името. Премиум пакет опрема 45.000еур за 1.8 атмо плус хибрид со 136кс. Базирана на Јарис Крос. Човече, Шкодата на Микси е ефтина. Сѐ е забегано во курац. До кога ќе има будали да даваат толкави суми на пари за лаЊа не ми е јасно... Се надевам ќе потрае времето додека ќе може да купуваме на старо солидни возила со мали километри :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27973 на: 11 Јули 2024, 00:16:38 am »
Тој Лексус само го гнаси името на марката, да е друг модел 45к е ок цена, за разлика од Волво-ата по 70к евра.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1510
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27974 на: 11 Јули 2024, 00:22:24 am »
Тој Лексус само го гнаси името на марката, да е друг модел 45к е ок цена, за разлика од Волво-ата по 70к евра.
Ќе да е до нас, "растот" на платите нема допирна точка со динамиката на инфлацијата....

Sent from my SM-S908E using Tapatalk