Автор Тема: Интересни понуди на користени возила.  (Прочитано 3981650 пати)

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1767
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27930 на: 02 Јули 2024, 12:10:11 pm »
Макс максимум 20че и тоа е премногу мешалка менувач не допустливо во 2024 , катастрофален ефтин ентирер внатре седишта недај боже-испотен да седнеш готово се отвара работа на овие од хемиско плус па шкода и тоа 33 сома - тогаш аудито на томми тоа темно зелено за ова е бизнис класа - колку треба да вреди?
-Уште долгу ке си и ја има по огласи лепотицава во случај на вразумна цена ке ја снема тогаш призорот е тој :D

ефтин ентериер....
провери што е тоа L&K на шкодата... само тоа вреди колку 2 Jimny-а....
мешалката е ДСГ... на новите модели не личи на мешалка...
а моторот... кога ќе помине покрај jimny-to на автопат, калта ќе му испадне кај што се пикал претходно jimny-то...
Каква допирна точка има шкода и џимни шо споредуваш пријателе?

Отсутен R2D2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 484
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27931 на: 02 Јули 2024, 12:26:05 pm »
никаква...
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1638
Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27932 на: 02 Јули 2024, 13:48:09 pm »
никаква...
Друже и ти забега, ипак е Шкода во прашање. Бар да беше VW па да разберам од кај потекнува верскиов фанатизам ама Шкода ти е секојдневно ауто за нормален народ за каков што и јас се сметам.

И не зборам у случајов за Шкодата LK на членот, сепак тој конкретен примерок е со максимална опрема и најсилниот мотор ако не се лажам.

Зборам за брендот како таков и каде е позициониран.

Да не паѓаме у несвест.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3384
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27933 на: 02 Јули 2024, 14:07:19 pm »
никаква...
Друже и ти забега, ипак е Шкода во прашање. Бар да беше VW па да разберам од кај потекнува верскиов фанатизам ама Шкода ти е секојдневно ауто за нормален народ за каков што и јас се сметам.

И не зборам у случајов за Шкодата LK на членот, сепак тој конкретен примерок е со максимална опрема и најсилниот мотор ако не се лажам.

Зборам за брендот како таков и каде е позициониран.

Да не паѓаме у несвест.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потпишувам.:)

Отсутен R2D2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 484
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27934 на: 02 Јули 2024, 14:11:14 pm »
хахах, верски фанатизам по шкода :) далеку сум од тоа...

моето беше насочено само против пишување негативни критики за оглас без основни познавања за конкретната кола... насочен кон членот кој е Jimny фанатик ;)
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1767
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27935 на: 02 Јули 2024, 14:45:43 pm »
хахах, верски фанатизам по шкода :) далеку сум од тоа...

моето беше насочено само против пишување негативни критики за оглас без основни познавања за конкретната кола... насочен кон членот кој е Jimny фанатик ;)

Пријателе никаква негативна критика туку сопствено изнесено размислување во отворена форма во сите сегменти во врска со огласот, дали ке биде сватено/разбрано како критика или пофалба мене лично не ме засега тоа спортивна страна нека толкува како сака .

Моето размилување и коментар не зависно како така поткрепен јас нити сум ижеЊер ниту пак "некој" силен познавач на коли од тоа што јас мислам тоа и ке го кажам било кој да е бренд  дали ке изгледа/звучи корисно,паметно,бедно,јадно,смешно тоа спротивна страна нека толкува  јас своето го кажувам и тоа е тоа.

Било кој да се однесува од спротивна страна моето мислење кон тој оглас или бренд Шкода е тоа како сака нека биде разбрано сепак ова се отворени дискусии и секој има право да си каже што мисли.

Не значи ако не се разбираме на оваа тема не е крај на разговорот и на преостанати теми каде што може да се внесе хумор,разбирање содржина сепак на крај-краишта железо е може да се убедуваме до бескрајност

На човекот му посакувам срекна продажба на колата ако нешто пофално имам да кажам а да не биде разбрано како критика тоа е дека е бензинец обожавам бензинци бс95 бато како маче преде!

Пријателски поздрав и срекно со продажба, продажбата нека донесе убави нешта мир спокој и идна радост!

Отсутен nikola98

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 303
  • The best or nothing.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27936 на: 02 Јули 2024, 15:09:27 pm »
@R2D2 го чуваш мерцедесчето? Удри некој апдејт.
Поскапа е работна рака за вадење/ставање на алансер, отколку ремонт на алансерот.

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5534
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27937 на: 02 Јули 2024, 15:10:27 pm »
6000 е работната рака, четкиците 1500.

Отсутен R2D2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 484
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27938 на: 02 Јули 2024, 15:23:58 pm »
@R2D2 го чуваш мерцедесчето? Удри некој апдејт.
Поскапа е работна рака за вадење/ставање на алансер, отколку ремонт на алансерот.

Да да, го чувам, за жена ми, а и јас го возам низ град, последно време почесто, откако на паркинг ми ја закачија шкодата - избегнувам неа да ја паркирам на отворени паркинзи...

2011 кога ја земав, прво што ми кажаа е дека сум ја направил најголемата грешка во животот, алансерот бил скап за менување ;) 13+ години покасно, уште се вози без да имало потреба да се чепка алансерот. Од кога ја земав шкодата, на мерцедесот се сменети задните федери/амортизери и абс пумпата на десно тркало (4500 мислам беше)... друго стандард сервис и пали/вози....
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен ivanduk

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27939 на: 02 Јули 2024, 19:29:11 pm »
Макс максимум 20че и тоа е премногу мешалка менувач не допустливо во 2024 , катастрофален ефтин ентирер внатре седишта недај боже-испотен да седнеш готово се отвара работа на овие од хемиско плус па шкода и тоа 33 сома - тогаш аудито на томми тоа темно зелено за ова е бизнис класа - колку треба да вреди?
-Уште долгу ке си и ја има по огласи лепотицава во случај на вразумна цена ке ја снема тогаш призорот е тој :D

најди некаде оглас од кола до 20к макс што може да крене 300 на автопат како шкодава

Отсутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1767
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27940 на: 02 Јули 2024, 20:15:08 pm »
Макс максимум 20че и тоа е премногу мешалка менувач не допустливо во 2024 , катастрофален ефтин ентирер внатре седишта недај боже-испотен да седнеш готово се отвара работа на овие од хемиско плус па шкода и тоа 33 сома - тогаш аудито на томми тоа темно зелено за ова е бизнис класа - колку треба да вреди?
-Уште долгу ке си и ја има по огласи лепотицава во случај на вразумна цена ке ја снема тогаш призорот е тој :D

најди некаде оглас од кола до 20к макс што може да крене 300 на автопат како шкодава

Шкода ли е ферррари ли е :D :D

Отсутен miksi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1373
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27941 на: 02 Јули 2024, 22:31:43 pm »
Ај да нема забуни да подобјаснам зошто сметам дека цената треба да е таа.
1. Сега за сега а претпоставувам и понатака под услов да не се продаде, не ми е зорт и не ми се брза.
2. Многу ретка е во понуда, има во моментов една на оглас, постара и со прилично помалку опрема (таа е 25к)
3. Споредбата со било кој модел од групацијата 2.0 тди и слични е не адекватна. Ако некој тоа не го препознава, не знам што бара на овој форум. Притоа и колата не е наменета за тој тип на луѓе (затоа постои тди)
4. Нова кола од овој калибар (снага, технологија и опрема) во моментов не се наоѓа за испод 60к.
5. Нов суперб со ваков погон веќе нема да се нуди во Македонија. Сега за сега новиот суперб ќе го нудат без L&K, бензински мотор е само 1.5ТСИ и во најјаката опрема е окулу 44. Што ми иде у прилог.
Има уште многу точки зошто сум ја одредил таа цена.
Некој погоре спомна ако оваа кошта волку, колку треба да кошта нечиво ауди (не знам за кое се работеше)… па веројатно кошта повеќе. Повеќето не можат да ја прифатат новата реалност со цените.
Имаше коментари окулу квалитетот на материјалите и шознам седиштата… Еве моиве нити се испрљаа нити се оштетија. Не се сеќавам дека некогаш сум ја префалил колава на форумов, напротив сум ја ругал и повеќе од што треба ама фактите се тие. Седиштата се како НОВИ!
Некој кажа барем да беше Фолксваген… Шкода е новиот Фолксваген. Таа го заменува и по квалитет и по цена. Фолксваген оди во друг правец. Ако не го гледате тоа до сега, шта речи….

Отсутен miksi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1373
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27942 на: 02 Јули 2024, 22:41:53 pm »
На човекот му посакувам срекна продажба на колата ако нешто пофално имам да кажам а да не биде разбрано како критика тоа е дека е бензинец обожавам бензинци бс95 бато како маче преде!

Кај мене е мин. 98. Не работе баце со 95. :D

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7223
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27943 на: 03 Јули 2024, 00:09:13 am »
Ај да нема забуни да подобјаснам зошто сметам дека цената треба да е таа.
1. Сега за сега а претпоставувам и понатака под услов да не се продаде, не ми е зорт и не ми се брза.
2. Многу ретка е во понуда, има во моментов една на оглас, постара и со прилично помалку опрема (таа е 25к)
3. Споредбата со било кој модел од групацијата 2.0 тди и слични е не адекватна. Ако некој тоа не го препознава, не знам што бара на овој форум. Притоа и колата не е наменета за тој тип на луѓе (затоа постои тди)
4. Нова кола од овој калибар (снага, технологија и опрема) во моментов не се наоѓа за испод 60к.
5. Нов суперб со ваков погон веќе нема да се нуди во Македонија. Сега за сега новиот суперб ќе го нудат без L&K, бензински мотор е само 1.5ТСИ и во најјаката опрема е окулу 44. Што ми иде у прилог.
Има уште многу точки зошто сум ја одредил таа цена.
Некој погоре спомна ако оваа кошта волку, колку треба да кошта нечиво ауди (не знам за кое се работеше)… па веројатно кошта повеќе. Повеќето не можат да ја прифатат новата реалност со цените.
Имаше коментари окулу квалитетот на материјалите и шознам седиштата… Еве моиве нити се испрљаа нити се оштетија. Не се сеќавам дека некогаш сум ја префалил колава на форумов, напротив сум ја ругал и повеќе од што треба ама фактите се тие. Седиштата се како НОВИ!
Некој кажа барем да беше Фолксваген… Шкода е новиот Фолксваген. Таа го заменува и по квалитет и по цена. Фолксваген оди во друг правец. Ако не го гледате тоа до сега, шта речи….

Таман си е цената, иако кола со многу опрема, потешко и подолго се продава, кажувам од искуство. Спреми се на тоа да добиваш телефонски повици за како има Суперб за 20к, иако, ке се прават мутави за опремата и моторизацијата. Дали 5% коли во Македонија имаат адаптивна суспензија, и тоа ретко кој ке го цени. Количево ке си најде прав сопственик, само ке потрае.

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1737
Одг: Интересни понуди на користени возила.
« Одговори #27944 на: 03 Јули 2024, 08:57:40 am »
https://autowelt.mk/vehicles/851742-mercedes-benz-c-klasse

Mercedes Benz C klasa so predobri sedishta

Izvinite na latinica, nemam namesteno kirilica na kompjuterov

Da se nadovrzam na cenata na Superb-ot, kolata vekje si gi ima godinite, ama koga kje vidam mrdnatine vo Porsche deka baraat 20k evra za dobro opremena Fabia, ili 17k za 1.0 MPI sto verojatno uste im e od vremeto na prvata Fabia, 30k za Superb so preku 300 konja ako ne se lazham, so chipot, ne e do tolku losho.

Skoda imaat sega na sajtot del za koli na lager, i izlistale Octavia za 45k evra ...

Uste edno izvinuvanje za latinica, ochi me pechat kako sto pishuvam.
« Последно менување: 03 Јули 2024, 09:03:12 am AngelSK »