Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1067357 пати)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8460 на: 04 Јули 2024, 22:48:23 pm »
Sygic.
Крак мислам не смее тука да се прикачува - ама ја има на rexdl.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8461 на: 04 Јули 2024, 23:22:56 pm »
Пошто сега е време да се исечат ноктите на нозете и да се инсталира навигација на телефонот...

Да препорачате навигација апп за андроид
Gogogle Maps
Here WeGo
Waze

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8074
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8462 на: 05 Јули 2024, 15:02:08 pm »
Тенк ју.

Немав поим дека гугл мапс работи офлајн...

Присутен Makedons

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
 • Macedonia
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8463 на: 05 Јули 2024, 16:09:54 pm »
Тенк ју.

Немав поим дека гугл мапс работи офлајн...

како со crop (сечење) можеш да селектираш површина, или пак и целата земја да ја преземиш за офлајн, а мислам и дека дава опција и за градовите поединечно (со клик на името на градот и ја обележува околината).

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2106
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8464 на: 18 Јули 2024, 13:22:06 pm »
Sygic ако немаш интернет.
Google Maps ако имаш.