Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1059799 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #15 на: 10 Мај 2011, 10:59:13 am »
Има нешто слично за Ајфон...

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #16 на: 10 Мај 2011, 20:44:36 pm »
За ајфон имам јас едено Dynolicious. Ама го снимив од како ми е GPS ot BUST. Така да незнам како функционира, гледав нешто на нет и задовлни беа луѓето. Пробај го баш и кажи.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #17 на: 10 Мај 2011, 21:08:55 pm »
За ајфон имам јас едено Dynolicious. Ама го снимив од како ми е GPS ot BUST. Така да незнам како функционира, гледав нешто на нет и задовлни беа луѓето. Пробај го баш и кажи.
Нешто за Nokia 5800 ? ;)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #18 на: 10 Мај 2011, 21:11:38 pm »
Џиџи бе, дојди у 21ви век. :)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #19 на: 10 Мај 2011, 21:16:54 pm »
Џиџи бе, дојди у 21ви век. :)
Хахаха нема шанси, тежок конзервативец сум ти ја :) Башка има се што треба, па и појше ;) Е сеа помодарството и престижот си се друга работа, да бев ерген ... ;D

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #20 на: 27 Мај 2011, 12:10:03 pm »
Јас ја сметнав апликацијата на Xperia x8 уште да се распрашам од каде може да се набаво OBDII bluetooth адаптерот и ќе испробам

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #21 на: 27 Мај 2011, 12:37:19 pm »
Јас ја сметнав апликацијата на Xperia x8 уште да се распрашам од каде може да се набаво OBDII bluetooth адаптерот и ќе испробам
Ај кога ќе дознаеш пиши ми те молам

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #22 на: 27 Мај 2011, 12:52:08 pm »
јас неможев да најдам ни на ибеј

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #23 на: 27 Мај 2011, 12:55:26 pm »
Јас ја сметнав апликацијата на Xperia x8 уште да се распрашам од каде може да се набаво OBDII bluetooth адаптерот и ќе испробам

Јас земав Garmin W265 пред 5 месеца само заради Bluetooth,и OBDII апликацијата,ама уште чекам на информација колку ке кошта адаптерот :(

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #24 на: 27 Мај 2011, 12:58:31 pm »
Јас ја сметнав апликацијата на Xperia x8 уште да се распрашам од каде може да се набаво OBDII bluetooth адаптерот и ќе испробам

Јас земав Garmin W265 пред 5 месеца само заради Bluetooth,и OBDII апликацијата,ама уште чекам на информација колку ке кошта адаптерот :(
пиши коа ке имаш некое инфо.... поз

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #25 на: 27 Мај 2011, 13:04:49 pm »
Можда е поедноставно OBDII - USB ??? Ja имам OBDII - serial ;) 

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #26 на: 27 Мај 2011, 13:36:17 pm »
Јас ја сметнав апликацијата на Xperia x8 уште да се распрашам од каде може да се набаво OBDII bluetooth адаптерот и ќе испробам

Јас земав Garmin W265 пред 5 месеца само заради Bluetooth,и OBDII апликацијата,ама уште чекам на информација колку ке кошта адаптерот :(
http://www.elm327.net/ уште да се најде начин да се порача,не е скап

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #27 на: 27 Мај 2011, 13:47:44 pm »
Супер е се друже ама има 1 проблем ја нема Xsara-та во листата на подржани коли :(

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #28 на: 27 Мај 2011, 15:13:42 pm »
Јас ја сметнав апликацијата на Xperia x8 уште да се распрашам од каде може да се набаво OBDII bluetooth адаптерот и ќе испробам

Јас земав Garmin W265 пред 5 месеца само заради Bluetooth,и OBDII апликацијата,ама уште чекам на информација колку ке кошта адаптерот :(
http://www.elm327.net/ уште да се најде начин да се порача,не е скап
Ја го имам, ама незнам кај ми е:) Озбилно, а и нешто зезаше у комуникација уште од сефте...можда кабелот??? Прашајте marsher да не шитка некој, пошто има неколку ;)

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #29 на: 27 Мај 2011, 22:59:42 pm »
Супер е се друже ама има 1 проблем ја нема Xsara-та во листата на подржани коли :(
да и не одговара на нашите возила,нашите се со 30 пински конектор и се подржани само од Lexia и Proxia