Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1059807 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Андроид Апликации и Телефони
« на: 09 Мај 2011, 19:38:02 pm »
Уште малце ОТ... Или можда не е толку ОТ, пошто е поврзано со темава... Дајте некоја добра апликација за Андроид за мерење преку GPS? Ја иам една, ама не би ја квалификувал ко веродостојна :)
« Последно менување: 16 Јануари 2013, 13:58:36 pm velestrumf »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #1 на: 09 Мај 2011, 21:18:00 pm »
Torque за андроид + ODB2 Bluetooth adapter :)

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #2 на: 09 Мај 2011, 21:20:58 pm »
Уште малце ОТ... Или можда не е толку ОТ, пошто е поврзано со темава... Дајте некоја добра апликација за Андроид за мерење преку GPS? Ја иам една, ама не би ја квалификувал ко веродостојна :)
Ulysse Speedometer.

Komplet sto ti trba, graficki mnogu sreden. Meri zabrzuvanja 0-60km/h, 0-100 i 1/4 mile. Grafika ima najdobara od 20-te aplikacii sto sum gi gledal

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #3 на: 09 Мај 2011, 21:29:44 pm »
Riki, Cuore blefira kolku da si znajs, ke go ostavis najmalku 10 metri zad sebe na 400 metri  ;D

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #4 на: 09 Мај 2011, 21:35:08 pm »
Riki, Cuore blefira kolku da si znajs, ke go ostavis najmalku 10 metri zad sebe na 400 metri  ;D

Ке видиме... не давам јас...  само да средам уште нешто... ситно... и да центрирам предница... имам опалено некоја дупка... ми бега малце во десно колата :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #5 на: 09 Мај 2011, 23:01:15 pm »
Уште малце ОТ... Или можда не е толку ОТ, пошто е поврзано со темава... Дајте некоја добра апликација за Андроид за мерење преку GPS? Ја иам една, ама не би ја квалификувал ко веродостојна :)

Генералниот да отвори посебна категорија :)
Car Performance ја проба?

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #6 на: 09 Мај 2011, 23:06:55 pm »
Уште малце ОТ... Или можда не е толку ОТ, пошто е поврзано со темава... Дајте некоја добра апликација за Андроид за мерење преку GPS? Ја иам една, ама не би ја квалификувал ко веродостојна :)
Ulysse Speedometer.

Komplet sto ti trba, graficki mnogu sreden. Meri zabrzuvanja 0-60km/h, 0-100 i 1/4 mile. Grafika ima najdobara od 20-te aplikacii sto sum gi gledal

Daj doobjasnetes sto e ova? mozam da go instaliram na GPS ot  i preku nego da meram ili sto e muabetot???????????????????????????????????????????????

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #7 на: 09 Мај 2011, 23:10:16 pm »
Android апликации се, за на телефон :)

Админ, префрлај во посебна тема

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #8 на: 09 Мај 2011, 23:11:59 pm »
A aplikacii za GPS ima ili Od vakvite podebeliot????????????? ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10896
 • 430i
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #9 на: 09 Мај 2011, 23:12:50 pm »
A aplikacii za GPS ima ili Od vakvite podebeliot????????????? ;D

Мислам дека подебелиот ;D

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #10 на: 09 Мај 2011, 23:14:49 pm »
A vazelin barem da dadea ;D ;D ;D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #11 на: 09 Мај 2011, 23:55:07 pm »
Torque за андроид + ODB2 Bluetooth adapter :)

Што му доаѓа тој Блутут адаптер, дали се наоѓа кај нас, по која цена, и кај да го уштекам? :)

Ulysse Speedometer.

Komplet sto ti trba, graficki mnogu sreden. Meri zabrzuvanja 0-60km/h, 0-100 i 1/4 mile. Grafika ima najdobara od 20-te aplikacii sto sum gi gledal

10x! Баш ќе ја соберам да ја ѕирнам

Генералниот да отвори посебна категорија :)
Car Performance ја проба?

Ја пробав, и баш на нејзе мислам коа кажувам дека е лабава на веродостојност :) Ќе ти (по)кажам зашто на следеќе виѓавање :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #12 на: 10 Мај 2011, 00:08:39 am »
Torque за андроид + ODB2 Bluetooth adapter :)

Што му доаѓа тој Блутут адаптер, дали се наоѓа кај нас, по која цена, и кај да го уштекам? :)

Ulysse Speedometer.

Komplet sto ti trba, graficki mnogu sreden. Meri zabrzuvanja 0-60km/h, 0-100 i 1/4 mile. Grafika ima najdobara od 20-te aplikacii sto sum gi gledal

10x! Баш ќе ја соберам да ја ѕирнам

Генералниот да отвори посебна категорија :)
Car Performance ја проба?

Ја пробав, и баш на нејзе мислам коа кажувам дека е лабава на веродостојност :) Ќе ти (по)кажам зашто на следеќе виѓавање :)


Tој адаптер се уштекува во колата па преку него се зимаат податоците за колата..... брзина обртаи .... притисок на турбина ако е турбо. После апликацијата доста прецизно ти ги прикажува податоците.... меѓудругото ти ги памти најдобрите времиња 0-100 и на 402 метри....


Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #13 на: 10 Мај 2011, 00:13:23 am »
Дај кажете некоја ваква апликација за симбиан (Нокиа Н96), дали има да ставам? Па да си играм и јас како вас.

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #14 на: 10 Мај 2011, 10:45:05 am »
Daj doobjasnetes sto e ova? mozam da go instaliram na GPS ot  i preku nego da meram ili sto e muabetot???????????????????????????????????????????????

Се работи за апликација кој аможеш да ја користиш на Андроид верзија 2.1 па нагоре. Може да работи на сите уреди со таква верзија, но не може да работи на iPhone, Garmin ili било што друго што не е Андроид.
Андроид е оперативниот систем кој го користат телефоните што имаат андроид.