Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2797208 пати)

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
За стока народ џабе се и овие, на пример сум гледал клипови каде што излегуваат двајца од кола, се качуваат на железото, тоа паѓа и третиот поминува со колата.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
само така, крф им ибам сељачка! уф ми го направи денот видеово.

нека иде од утре со автобус мамицата неписмена. рампа наа оолкава, шарена, се спушта, но не - баш неговото време и нерви се поважни од правилата.

Ни каско нека не важи за вакви оштетувања на колата, плус од свој џеп да ја поправи бариерата ако оштетена, плус казна за незастанување на знак „стоп“ и одозгора пак да полага теориски испит ако ја сака дозволата назад. очигледно не научил што значи кога се спушта рампа.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Blithering idiots.

Мерак ми е што така си ги ебаа колите, а дури за некои ми е криво шо не ги опна воз. Дебили.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Треба две добро обележани (фосфоросцентни) рампи (или една подолга) и подобра звучна и светлосна сигнализација од двете страни на коловозот.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Најмногу од се што треба е СВЕСТ.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54738
  • Махер

Присутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20052

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33897
  • Таков е животот... јебига

Во контекст на муабетот за автобусот кој беше удрен од воз, пред скоро време. Еве едно добро решение за кое со двете раце би гласал да се уведе и во Македонија:

Not a valid youtube URL

Колку идиотски изведено решение тоа чудо едно...

Отсутен Van

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5226
  • VW Golf MK3 1.9 TDI
Можеби рампата треба да биде подалеку, и да биде подолга, и тие препреките да се повидливо означени... ама колку што гледам од снимките, возовите пројдоа многу брзо после по дигањето на препрекиве.

Чим не застануваат на семафори, боље нека ги поправаат колите отколку да ги собираат со лажичка од шините. 

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33897
  • Таков е животот... јебига
Колку среќа имаше bastard-ов..... Спаси жива глава за сантим.

Отсутен Tommy

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6997
не ми е јасно зашто не корегираше вртејки десно кога веќе му пролизга...

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Ќе идеше натака у секој случај. Одлучи само со предниот дел да мавне.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33897
  • Таков е животот... јебига
не ми е јасно зашто не корегираше вртејки десно кога веќе му пролизга...

Ако корегираше на десно ќе беше исфрлен на десната страна и ќе се залепеше во ѕидот на кривината.