Автор Тема: Електрични автомобили и хибриди  (Прочитано 389806 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2910 на: Март 10, 2022, 17:38:34 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2911 на: Март 10, 2022, 19:47:27 pm »
Сега седнав да го изгледам видеово. Ова не е нормално. И колава и видеово и се. Секоја чест за дечките од Лусид, секоја чест за Џејсон и секоја чест за Хагерти. Можеби првата електрична кола што е салам? Колку добро опиша се, баш како што јас ги гледам работите. Чита мисли човеков. Planet Earth вода може да носи на  документарново видео. Браво.

Браво.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4579
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2912 на: Март 10, 2022, 21:50:47 pm »
Може ли да се купи луцидниот мотор и батерии посебно? Cennaa!

BTW вчера го видов чудово во живо, иста боја исти бандажи, сопственикот не даваше да го сликам ама за мене одвратно изгледа така да не ми е криво.
« Последно менување: Март 10, 2022, 22:24:06 pm Molec »


Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3093
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2913 на: Март 10, 2022, 23:13:33 pm »
Чекајте ќе нема сега електрични возила некое време. За 2 години пак ќе им дојде модата :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4579
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2914 на: Март 11, 2022, 09:06:22 am »
Lucid Air Tech In depth....


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2915 на: Март 17, 2022, 09:12:18 am »
.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2916 на: Март 18, 2022, 20:01:36 pm »

Менувач на електричари.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4579
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2917 на: Март 19, 2022, 14:40:03 pm »


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2918 на: Март 24, 2022, 18:22:43 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2919 на: Март 24, 2022, 19:58:55 pm »
Џејсон Камиса е новиот Џереми Кларксон. Факт.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2920 на: Март 28, 2022, 16:20:58 pm »
400.000км
Можеби да не беше СУВ топка, туку аеродинамичен мал седан ќе беше упола од тоа.

Отсутен gtiT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2921 на: Март 28, 2022, 23:35:38 pm »
Слушнава на радио па ми се виде интересно:

https://www.carmagazine.co.uk/car-news/tech/what-are-flying-cars/

„A full-scale launch for the new two-seat flying car has already been scheduled for 2025. Suzuki and SkyDrive plan to launch an air taxi service, which will transport show-goers around Japan’s Osaka Bay area during the 2025 World Exposition.“


озбилни овие ептен ;D

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2922 на: Март 29, 2022, 10:25:08 am »
Сега седнав да го изгледам видеово. Ова не е нормално. И колава и видеово и се. Секоја чест за дечките од Лусид, секоја чест за Џејсон и секоја чест за Хагерти. Можеби првата електрична кола што е салам? Колку добро опиша се, баш како што јас ги гледам работите. Чита мисли човеков. Planet Earth вода може да носи на  документарново видео. Браво.

Браво.

Се направиле само заборавиле да ја дизајнираат. За к*рац не ја бива на изглед.
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2923 на: Март 29, 2022, 10:26:33 am »
Не бе, џам изгледа. Си бара да легне малку дизајнот, ама џам изгледа.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 251
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2924 на: Март 29, 2022, 10:40:17 am »
Незнам, ја не ги можам ни ова ни Ривијанот.
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R