Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 539391 пати)

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4313
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3660 на: 22 Март 2024, 16:51:00 pm »
Дадени се веќе.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3661 на: 01 Април 2024, 22:59:00 pm »
Podaruvam masina sa susenje alista siemens siwaterm 7 koristena od nasa strana 5 godini, ispravna e, lani smener kais, 1200 denari 3 nedeli cekanje, ima tragi na koristenje,...

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3662 на: 02 Април 2024, 00:08:19 am »
Имам стар кровен прозор, димензија 118 на 78 цм, го сменив пошто не дихтуваше више.

Ако некој можда му треба за некоја викендица, поткровје и сл. нека пише.

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4313
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3663 на: 02 Април 2024, 17:30:04 pm »
@NUME дали ја имаш сеуште? Ако ја имаш до сабота пиши ми ПП и округли димензии.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3664 на: 04 Април 2024, 20:47:04 pm »
2 x 215/60 R16 Continental 5

Во добра состојба се, ама стари(барем за мене).

Ќе тераат за приколка или градско возило, на автопат не би ги вадел веќе.

Повелајте во ПП кој прв стигне - тај ќе ги подигне.
When you turn on the radio does it return the favor?

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3665 на: 17 Април 2024, 10:36:14 am »
Сака некој адитив за дизел? Иам еден Rowe Diesel System Protect. Ми го дадоа на презентација, ми остана.

https://www.rowe-oil.com/en/workshop/additives-adblue-R~c3oE3BgP125/hightec-diesel-system-protect-dieselsystemschutz~peQJmDpLEa7

Нема да се зезам со пошти, пратки и слично. Ако сака некој, директ да се најдеме. :)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3666 на: 17 Април 2024, 10:39:31 am »
Морам да забележам, пошто ова станува некаков тренд.

Ако давате - давајте за сите. Ако не - поарно фрлете го.

Испаѓа демек - еве, кај давам, па и со карга да се заебавам.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3667 на: 17 Април 2024, 10:42:57 am »
Ако го сакаш, ќе ти го чувам, нема никаков проблем. Ама стварно не мрзи да се зезам зо карго за адитивче од 250 мл.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3668 на: 17 Април 2024, 10:44:13 am »
Чуму ми е, знаеш дека со дизели јас работа немам. :D

Не е за чување, муабетот ми беше, ептен во последно време гледам малку волја да си помагаме меѓу себе.

Ај, може па јас сум грешка.

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3669 на: 17 Април 2024, 11:14:17 am »
...

Иначе се слагам со Нулата, ако сака некој нека повели, ако треба ќе го причувам тоа некое време за некого, ама да пакувам и да се ебавам со карго... тумач

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5987
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3670 на: 17 Април 2024, 11:18:36 am »
Затоа сме на ова дереџе.

Да не биде после "не сам знајала".

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1976
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3671 на: 17 Април 2024, 14:10:27 pm »
Затоа сме на ова дереџе.

Да не биде после "не сам знајала".

Коа ќе ми текне, од Швајцарија/Белгија, доаѓаат за гласање, а нас се не мрзи. Слога бате Дизел. Слога, планина мрда.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3672 на: 17 Април 2024, 14:15:42 pm »
Јааа... ај земи стај га Копаоник на Овче Поле.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3673 на: 17 Април 2024, 15:26:46 pm »
aj be aj,  ne se karajte, ja kje gi zema ako ne si se svigjat vas, pa kje vi gi preprodaa xD

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3513
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3674 на: 17 Април 2024, 19:06:37 pm »
Јас ке ти го донесам, макс ке чекаш недела дена

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)