Автор Тема: Основна форумска култура.  (Прочитано 44393 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33458
 • Таков е животот... јебига
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #15 на: Октомври 17, 2012, 09:30:39 am »
Томи ти треба да си го смениш никнејмот како не би кршеле форумско правило :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #16 на: Октомври 17, 2012, 09:39:08 am »
Томи ти треба да си го смениш никнејмот како не би кршеле форумско правило :)
This:
Мали босанац пита своју мајку:
- Мама, мама, како компјутер зна моје име?
- Не знам Админе, не знам.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12337
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #17 на: Октомври 17, 2012, 12:09:38 pm »
Btw, ...на Кајгана форумот имаа направено кога правиш quote автоматски да си се подредува. Убаво е да се побара тоа и да се среди. Многу тазе луѓе не знаат да го уредуваат quote-от.

На кајгана во рок од 1 саат секое додатно праќање на порака се вметнува во последната порака што си ја пишал на соодветната тема, освен ако некој одговорил после тебе...

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6912
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #18 на: Октомври 17, 2012, 14:31:48 pm »
Томи ти треба да си го смениш никнејмот како не би кршеле форумско правило :)

Мојот Никнејм е многу далеку од моето вистинско име.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16670
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #19 на: Октомври 17, 2012, 15:26:00 pm »
И мојот никнејм нема врска со моето име. Моите Мартин сакале да ме именуваат, ама умешал некој прсти и сеа имам бугарско име... FML

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #20 на: Октомври 19, 2012, 23:03:07 pm »
ах кумееееее....
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5492
 • 69
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #21 на: Октомври 19, 2012, 23:04:43 pm »
И мојот никнејм нема врска со моето име. Моите Мартин сакале да ме именуваат, ама умешал некој прсти и сеа имам бугарско име... FML

Go krstile ALFA :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #22 на: Октомври 19, 2012, 23:17:50 pm »


Go krstile ALFA мажјак :)

поправено :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28402
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #23 на: Јули 26, 2013, 09:46:15 am »
Мала објава:

Иако е и до сега спомнато неколку пати, сега ќе објавам официјално.

Од денес, постови кои ќе содржат само „+1“ или нешто во тој стил ќе бидат бришени on sight. Ништо лично, ама нема никаква корист во тие постови.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #24 на: Јули 26, 2013, 10:13:38 am »
Како ми доаѓа да ти лупнам едно +1 на ова... :D :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33458
 • Таков е животот... јебига
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #25 на: Јули 26, 2013, 10:14:24 am »
Хаха, кој е тој педер бе што пишува +1 ;D

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2460
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #26 на: Јули 26, 2013, 11:54:05 am »
Ако се сложувам со неговото мислење,што да пишам  ???
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #27 на: Јули 26, 2013, 12:02:26 pm »
Ако се сложувам со неговото мислење,што да пишам  ???

-и јас се согласувам

-потполно си во право

-и јас така мислам

-баш тоа сакав да го кажам

-ми ги читаш мислите

-многу вистина има во твојов текст

-........

бидете креативни во зборовите...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2460
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #28 на: Јули 26, 2013, 12:04:01 pm »
Фала ќе ги имам предлозите на ум ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9928
Одг: Основна форумска култура.
« Одговори #29 на: Јули 26, 2013, 12:07:02 pm »
Kopiraj gi vo word dokument, da ne pamtis :)

Inace i mene mi e glupo osobeno koga ke zaredat +100000000000000. Poentata na +1 e deka istoto go mislis, pa da ne go povtoruvas toa ili da ne pisuvas nekoj od izrazite na onak. A plus milion nema nikakva poenta, samo plus eden moze i treba da bide :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.