Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 463710 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3285 на: 17 Мај 2024, 14:51:49 pm »
nema da mi ostanat 150 nego kje mi padnat na 60gb mesecno a toa ne mi odgovara.
Јас мислев освен син ми, не постои друг чоек на планетава што 60ГБ месечно мобилен нет му се малку.... (он додуша бизнис праи, на другарите у школо им дила нет за еурокрем табла и слични работи)...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3286 на: 17 Мај 2024, 15:10:26 pm »
Има работа, само треба да ти текне.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3287 на: 17 Мај 2024, 15:13:55 pm »
@Zile плин.  ;D Дали андроид боксот, има јутуб? Имам постар плазма тв, кој нема јутуб, па да знам дали да земам шаоми стик, или самиот ресивер/бокс од телеком, има и јутуб.
Никогаш не вели никогаш.

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3861
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треб&#107
« Одговори #3288 на: 17 Мај 2024, 15:25:14 pm »
@Zile плин.  ;D Дали андроид боксот, има јутуб? Имам постар плазма тв, кој нема јутуб, па да знам дали да земам шаоми стик, или самиот ресивер/бокс од телеком, има и јутуб.
Има, и YT music, и било која друга апликација од play store... Ја пред некој ден сменив, 3 ми донесоа, за 3те телевизори... Извадив и шаоми стик, и бокс... Овие се сосема ОК.

Sent from my Xiaomi 13T

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3289 на: 17 Мај 2024, 15:31:15 pm »
Супер. А потпиша ли нов договор?
Никогаш не вели никогаш.

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3861
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треб&#107
« Одговори #3290 на: 17 Мај 2024, 15:32:25 pm »
Мигрирав на повисока тарифа, преку инфо центар. Не бев по салони да потпишувам.

Али исто ко да сум потпишал, нели.

Sent from my Xiaomi 13T

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7638
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3291 на: 17 Мај 2024, 15:57:15 pm »
Ете колегата Казан одговорил. Одлично работи боксот. Си инсталирав стремио и си фурам 4к филмчиња без проблем. И телевизорот ми андроид исто, ама некако боксов по мазно работи.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4116
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3292 на: 17 Мај 2024, 16:42:05 pm »
@Zile плин.  ;D Дали андроид боксот, има јутуб? Имам постар плазма тв, кој нема јутуб, па да знам дали да земам шаоми стик, или самиот ресивер/бокс од телеком, има и јутуб.
Има, и YT music, и било која друга апликација од play store... Ја пред некој ден сменив, 3 ми донесоа, за 3те телевизори... Извадив и шаоми стик, и бокс... Овие се сосема ОК.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my Xiaomi 13T


Според фотово од апликацијата, ми личи иста ко што ја имав тука. Веројатно и уредот е исти.

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3861
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3293 на: 17 Мај 2024, 16:56:59 pm »
Треба да се исти... Брендирани се од Deutsche Telekom... И претходните беа, и овие се.

Sent from my Xiaomi 13T


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7638
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3294 на: 17 Мај 2024, 16:58:13 pm »
Еве го уредот, баш кул.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3580
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3295 на: 17 Мај 2024, 17:01:04 pm »
nema da mi ostanat 150 nego kje mi padnat na 60gb mesecno a toa ne mi odgovara.
Јас мислев освен син ми, не постои друг чоек на планетава што 60ГБ месечно мобилен нет му се малку.... (он додуша бизнис праи, на другарите у школо им дила нет за еурокрем табла и слични работи)...
Е тоа е бизнисмен од мали нозе :) внук ми има "обезбедување" другар му кој е второ одд и е 56 кила... Ми вика знаеш ли како го плаќам обезбедувањето? Му давам од бурекот да ги јаде корките
Е тоа се деца за респект

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3296 на: 23 Мај 2024, 12:34:58 pm »
Дали некој што користи T-home андроид бокс открил како се бришат канали од листата? Има купишта канали кои не ми требаат и нервираат кога праиш класичен „ченел браусинг“.
И второ прашање, дали е толку тапа андроид боксов, или до мене е? Споро реагира, знае телевизијата да се „укочи“,  па да продужи после неколку секунди...  катастрофа искуство, вака од прва :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3613
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3297 на: 23 Мај 2024, 12:48:36 pm »
Не требаше да мигрираш, подобро е во вакви случаи да се почека неколку месеци или 1 година, додека не ги средат сите проблеми.

Знам некои се жалеа на lip sync, звукот одеше пред или после сликата со новиве боксови.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3037
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3298 на: 23 Мај 2024, 13:18:12 pm »
Дали некој што користи T-home андроид бокс открил како се бришат канали од листата? Има купишта канали кои не ми требаат и нервираат кога праиш класичен „ченел браусинг“.
И второ прашање, дали е толку тапа андроид боксов, или до мене е? Споро реагира, знае телевизијата да се „укочи“,  па да продужи после неколку секунди...  катастрофа искуство, вака од прва :(

Истото искуство за жал. Доста бавно и летаргично.

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3861
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3299 на: 23 Мај 2024, 15:06:29 pm »
Моментот со каналите и мене ме иритира.... Самиот момент што не можам по ред со бројка да си ги наредам, и тоа шо не ми треба да го тргнам или слично...

А инаку, кај мене е ок. За нијанса поспоро менува канали у споредба со класичниот приемник, ама друго не сум имал проблем... Не се десило да запне, укочи или слично...