Автор Тема: Porsche Cayenne Turbo (493 PS) 2011  (Прочитано 4918 пати)

Отсутен Co9099

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 77
Одг: Porsche Cayenne Turbo (493 PS) 2011
« Одговори #75 на: 08 Февруари 2024, 09:47:23 am »
Јеби га,и не е толку лошо на крај оти  сепак ја имаш опцијата Холандија и среќата да таму може да се регистрира вакво возило, да живееше само овде, тогаш ќе го си го оберел бостанот. Не само во мк, во цел балкан важи изгледа истиот закон за е1, а може и пошироко.
А тоа за 6 месеци, не знам кој ќе ти се замара да гледа. Конкретно Битола гледам амерички возила, ги возат на амерички таблици 10+ години, не ги влечкат назад за регистрација, сигурно си некој заврзлами се во прашање ама кој се замара, уште помалце па и да разбира за да земи да се тегни со некој.

За Американски возила исто така е дозволено хомологација, потребен е документ од United States Environmental Protection Agency кој што лесно се вади. Бидејќи возилата се таму поефтини, може следното да биде од таму.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Porsche Cayenne Turbo (493 PS) 2011
« Одговори #76 на: 09 Март 2024, 16:17:52 pm »
На темава - имам чичко (братучед на татко) кој живее во Њу Џерси и донесе Џип Гранд Широки, го купил од газдарицата по смешна цена, баш ќе го сликам на прилепски таблици деновиве, за Прилепчани кои движат ваму-таму низ град сигурно го имаат видено - бел е, со амерички штопови и фарови.
Утре ќе излезам порано само да го сликам.

Едит:Освен ако не потплатил бидејќи беше инспектор...


« Последно менување: 09 Март 2024, 16:25:13 pm nestor04 »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13575
Одг: Porsche Cayenne Turbo (493 PS) 2011
« Одговори #77 на: 09 Март 2024, 16:34:38 pm »
Имам комшија изнакупи VW од САД.

Отсутен Co9099

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 77
Одг: Porsche Cayenne Turbo (493 PS) 2011
« Одговори #78 на: 19 Март 2024, 20:07:07 pm »
Стигнаа документите по пошта.
Прв пат да видам сервисна книшка со мемори стик.


На сервисна последниот сервис е на 72000 а на стикерите последен е на 102к.

Бродот стига на крај на месецов, тка да први слики и ревју ќе биде тогаш :)