Автор Тема: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание  (Прочитано 3886 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6287
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #45 на: Октомври 11, 2023, 23:26:20 pm »
om+Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12994
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #47 на: Октомври 12, 2023, 00:19:20 am »
ОК барем сте имале дружба

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #48 на: Октомври 12, 2023, 07:12:48 am »
Според сликите, гледам супер било. Луѓе, народ, дружба муабети, дури и колите супер. Олдтајмерчиња, тјунирани, па и по некое ѕверче, и добро средени. Тоа значи дека луѓево си бараат вакви настани, само треба да се најде „фиљан“ организација, да се тоа убаво собере и организира. Дури и не мора да се удара толку на „награди“, туку на митинг и дефиле.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10828
 • 430i
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #49 на: Октомври 12, 2023, 09:08:18 am »
самиот плакат доволно кажуваше за организацијата
ама не, ние постарите негативно сме гледале  ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #50 на: Октомври 12, 2023, 09:19:41 am »
Браво за овие количиња, не знаев дека сме ги имале.

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #51 на: Октомври 12, 2023, 10:00:22 am »
5.0 се, отвори хауба човекот.
Минатата година mkstang_com доби награда за најдобра кола на шоуто, но беше со поновиот мустанг, годинава беше со постариот.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6287
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #52 на: Октомври 12, 2023, 10:13:05 am »
И не ми беше јасно што им беа наградите за почасни гости.. на кој основ и по кој критериум беа дадени...

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #53 на: Октомври 12, 2023, 10:15:46 am »
Критериум:
-Витаминка
-Tuning Car Show (дел од организацијата)
-Вили Бар Лажани
Увозник за автоделови и така натака.
Сепак како што спомнаја погоре дружбата е битна. Се запознав со многу луѓе за разлика од минатата година. Од Велес, Скопје, Куманово, сѐ до Битола, Струмица и така натака. Фалат вакви дружби и со луѓе од форумов. Така да не е лошо да се организира нешто.

Присутен y2k

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #54 на: Октомври 12, 2023, 10:20:21 am »
Кој левел неписменост е флаерот и пехарите со OM+

Туѓ срам да те фати.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Tuning Car Show Prilep - јубилејно 15 годишно издание
« Одговори #55 на: Октомври 12, 2023, 10:23:10 am »
Кој беше со 206ка црна скопска од форумов?