Автор Тема: BMW F30 335i xDrive M Sport  (Прочитано 41329 пати)

Отсутен Zizi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 197
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #360 на: 05 Јануари 2024, 15:43:32 pm »
Да не возеше вчера од city mall према центар?
Ако беше ти добар звук вади колата а и добро повлече  :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #361 на: 05 Јануари 2024, 17:20:07 pm »
Да не возеше вчера од city mall према центар?
Ако беше ти добар звук вади колата а и добро повлече  :)

Од Партизанска свртев десно накај Илинденска покрај Сити Мол, и после продолжив по Илинденска, да не те лажам ама околу 19:30 беше  ;D

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5726
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #362 на: 05 Јануари 2024, 18:13:27 pm »
Zivotince, od vtornik ke se cueme/vidime  ;)

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1327
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #363 на: 06 Јануари 2024, 13:57:47 pm »
Спремна ли е сега за челинџ?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #364 на: 06 Јануари 2024, 15:11:52 pm »
Да мерите заедно потрошња на обиколница?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #365 на: 06 Јануари 2024, 15:19:10 pm »
Да мерите заедно потрошња на обиколница?

Потрошња при WOT 😂

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #366 на: 19 Јануари 2024, 14:50:33 pm »
Ставени 2 слоја Carpro Skin керамичка заштита, специјална за фолии. Покрај заштитата и хидрофобниот слој, после нанесување на керамиката бојата изгледа уште подлабока и почиста. Реално веќе не се познава дека е фолија :)

Лево е нанесен еден слој, десно без керамикаПоминати околу 2000км после промената на термостат, хладњак и уље и околу 1000км после ремапот, колата работи беспрекорно. Многу добро ѝ легна уљето, дури и на минусни температури оставана надвор работи мирно на ладен старт. Ќе си продолжи со истото, со тоа што пошто не е longlife ќе ги намалам интервалите на промена од 10к км на 6к, 7к макс.

Зголемена потрошувачка после ремапот немам осетено, до Солун и назад со 30-40 над лимит просекот беше 9.5л по борд што е исто ко и претходно. А и спрема тоа колку полнев (околу 45-50 литри вкупно), исто како и пред.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #367 на: 19 Јануари 2024, 18:27:05 pm »
Стварно голема е раликата. Со керамиката изгледа скроз како да е боја нормална.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #368 на: 19 Јануари 2024, 21:33:51 pm »
Стварно голема е раликата. Со керамиката изгледа скроз како да е боја нормална.

Јас сум скрос изненаден. Ко ми ја пратија пола-пола сликата си викам Ај свежо нанесена е, ќе се исуши ќе се избалансира. Ама еве ја после 4 дена во гаража истиот сјај го има.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2617
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #369 на: 20 Јануари 2024, 11:16:14 am »
Do kade stigna so izbor na plocki diskovi.
Jas neodoleav nacekav dobra cena i zemav ATE polni diskovi i ATE keramicki plocki.
Me chesha da zemam i edni plocki HAWK HPS ili slicno, me interesira dali i kolku podobro bi kocelo.

Отсутен nikola98

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 175
 • The best or nothing.
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #370 на: 20 Јануари 2024, 11:23:55 am »
Зарем не треба да се спарени керамичките плочки со керамички дискови?

Пробај Ebc плочки.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #371 на: 20 Јануари 2024, 11:50:20 am »
Нема врска тоа. Керамичките се малку полоши на поладни температури, но кога ќе се загреат се топ.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 560
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #372 на: 20 Јануари 2024, 11:52:10 am »
Do kade stigna so izbor na plocki diskovi.
Jas neodoleav nacekav dobra cena i zemav ATE polni diskovi i ATE keramicki plocki.
Me chesha da zemam i edni plocki HAWK HPS ili slicno, me interesira dali i kolku podobro bi kocelo.

Не размислувам на темава моментално, и предните и задните кај мене се скоро менувани, таму пролет лето ќе размислувам за апгрејд. Дисковите секако ќе ги земам тие од Брембо што си идат со M Performance китот, а за плочки ќе видиме тогаш

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2617
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #373 на: 20 Јануари 2024, 11:54:17 am »
Verojatno mislis na karbon-keramicki diskovi, toa e druga ultra performance kategorija...

Ova se samo plockite keramicki i odat so klasicni celicni diskovi, nisto posebno slicno kocat samo pomalce prasina praat i se ponezni po diskovite. Pocna mnogu da mi smeta crnila po bandasite a se pomalce vozam agresivno.
Ama sepak bi probal nekoja street performance plocka.

EBC se vo igra, mozda Green ili Yellow, ama nesto bas gi galat HAWK samo nemam ideja od kade da gi naracam.
@andrejnaumovski moze procekpal :)
« Последно менување: 20 Јануари 2024, 12:23:25 pm M3V8 »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2617
Одг: BMW F30 335i xDrive M Sport
« Одговори #374 на: 20 Јануари 2024, 11:55:59 am »
Do kade stigna so izbor na plocki diskovi.
Jas neodoleav nacekav dobra cena i zemav ATE polni diskovi i ATE keramicki plocki.
Me chesha da zemam i edni plocki HAWK HPS ili slicno, me interesira dali i kolku podobro bi kocelo.

Не размислувам на темава моментално, и предните и задните кај мене се скоро менувани, таму пролет лето ќе размислувам за апгрејд. Дисковите секако ќе ги земам тие од Брембо што си идат со M Performance китот, а за плочки ќе видиме тогаш
Tolku se dobri tie Brembo?
A da si zemes germanski celik.
« Последно менување: 20 Јануари 2024, 12:24:02 pm M3V8 »