Автор Тема: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)  (Прочитано 32739 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #330 на: 21 Јануари 2024, 11:33:14 am »
Чисто информативно, подкрилата напред монтирани, на мое огромно изненадување сите дупчиња се погодија на место за штрафење, а доста штрафа ги држат. Малку мака дадоа на местењето, ама тоа е поради моја грешка, не ги складирав соодветно кога ми стигнаа, па до монтажата малку се исправија и ја изгубија онаа полукружна форма. Но штрав по штрав си дојде како што треба. Пробани на повисоки брзини, стојат како што се ставени, добра работа сум завршил. Слики немам од монтажата, ама имам една со снеК!

Ќе бидам искрен, заебано чувство е заден погон на снег. На мокар асфалт некако го привикнав, ама снег е некст левел.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #331 на: 21 Јануари 2024, 11:38:43 am »

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5007
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #332 на: 21 Јануари 2024, 12:50:15 pm »
Товари 100-150кг назад и ќе немаш гајле никакво, само ќеиф по потреба.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #333 на: 21 Јануари 2024, 12:51:23 pm »
@зоки-златен  Сликата Битола е сликана?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #334 на: 21 Јануари 2024, 13:07:17 pm »
Не @MecheTo , Берово е.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #335 на: 02 Февруари 2024, 15:10:14 pm »
Денес регистрирана, им нагласив за проверка на амортизерите, бидејќи во задно време почна да тропка позади, така да задните се за менување под итно, предните биле добри. Останатото било во ред.
Начекав интересна цифра

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6526
 • French diamond
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #336 на: 02 Февруари 2024, 15:53:43 pm »
Машала, озбилна цифра си начекал. Уште  толку да сврти.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #337 на: 02 Февруари 2024, 16:04:32 pm »
Со 10к км годишно, ќе треба уште 38г да ја возам за уште толку да помине 😃

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #338 на: 17 Февруари 2024, 18:08:45 pm »
Денес се поднови Бембарата, wannabe M5 😀
За мене празник!


18" 5x120 8Ј/ет20 напред 9.5Ј/ет22 назад, кој сака нека честита.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17282
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #339 на: 17 Февруари 2024, 18:28:32 pm »
Јас сакам да честитам, браво! Си начека што си сакаше, мило ми е :)

По пат се или стигнаа?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #340 на: 17 Февруари 2024, 18:42:29 pm »
Пре-кра-сно!

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #341 на: 17 Февруари 2024, 18:45:41 pm »
Jas kje cestitav uste na Instagram ama vikam ova nekoe klipce od nekoj bmw fan pa vikam aj da ne se brukam.
Sozdravje da si gi trkalas.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #342 на: 17 Февруари 2024, 18:49:21 pm »
Ајдечестито и дај слики што побрзо!

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3626
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #343 на: 17 Февруари 2024, 19:18:50 pm »
Честитки Зоки, со здравје да се трклаат :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Redneck

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 111
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #344 на: 17 Февруари 2024, 19:42:22 pm »
Врв честито.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk