Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 281332 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Фејк Тјунинг!
« на: Ноември 29, 2011, 23:38:31 pm »
Имам една идеа: Да составиме ултимејт машина со фејк тјунинзи! Чисто онака како зафрканција, без некоја определена цел.

Ве молам додавајте ги вашите предлози, идеи и образложенија во темава.

Па да почнам да ја формирам листата:

1. „Пауер Чип“ од 5 долари кој додава до +50"HP"
2. Електричен супер-чарџер кој опасно брмчи, го гуши моторот и додава неверојатни до +20"HP"
3. Turbonator - лимче кое дополнително го гуши дотокот на воздух во цефката од усисиот.
4.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13834
 • Пудингот на шоферството
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1 на: Ноември 29, 2011, 23:45:04 pm »
4.сет споЉери  ;D кои зафаќаат дупла површина од површината на возилото  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3149
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #2 на: Ноември 30, 2011, 00:03:02 am »
5.Фејктурбо-кое свири во цевката на издувот
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #3 на: Ноември 30, 2011, 00:03:41 am »
6. Фејк отвор на хауба

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3149
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #4 на: Ноември 30, 2011, 00:11:48 am »
сега ми текна уште нештп
7.Неонски под кола
8.лепенки и  тетоважи чкртаници под колата
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #5 на: Ноември 30, 2011, 00:12:01 am »
1. „Пауер Чип“ од 5 долари кој додава до +50"HP"
2. Електричен супер-чарџер кој опасно брмчи, го гуши моторот и додава неверојатни до +20"HP"
3. Turbonator - лимче кое дополнително го гуши дотокот на воздух во цефката од усисиот.
4. сет споЉери   кои зафаќаат дупла површина од површината на возилото
5. Фејктурбо-кое свири во цевката на издувот
6. Фејк отвор на хауба
7. 24" 24краки бандажи од чисто олово :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #6 на: Ноември 30, 2011, 00:33:35 am »

1. „Пауер Чип“ од 5 долари кој додава до +50"HP"
2. Електричен супер-чарџер кој опасно брмчи, го гуши моторот и додава неверојатни до +20"HP"
3. Turbonator - лимче кое дополнително го гуши дотокот на воздух во цефката од усисиот.
4. сет споЉери   кои зафаќаат дупла површина од површината на возилото
5. Фејктурбо-кое свири во цевката на издувот
6. Фејк отвор на хауба
7. 24" 24краки бандажи од чисто олово :)
8.  „ауспух“ на спротивната страна на вистинскиот ауспух, обично низ него не поминуваат издувни гасови и стои под чуден агол:Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #7 на: Ноември 30, 2011, 04:45:13 am »
Огромна нитрогенска боца за NOS :D
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #8 на: Ноември 30, 2011, 09:26:18 am »
1. „Пауер Чип“ од 5 долари кој додава до +50"HP"
2. Електричен супер-чарџер кој опасно брмчи, го гуши моторот и додава неверојатни до +20"HP"
3. Turbonator - лимче кое дополнително го гуши дотокот на воздух во цефката од усисиот.
4. сет споЉери   кои зафаќаат дупла површина од површината на возилото
5. Фејктурбо-кое свири во цевката на издувот
6. Фејк отвор на хауба
7. 24" 24краки бандажи од чисто олово Смешко
8.  „ауспух“ на спротивната страна на вистинскиот ауспух, обично низ него не поминуваат издувни гасови и стои под чуден агол.
9. Огромна нитрогенска боца за NOS
10. Фејк дискови и фејк брембо капачиња (Одма едно извинување до нашиот ценет NUME - се надевам нема да ми замери, али фејк си е фејк ;) :


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #9 на: Ноември 30, 2011, 12:16:06 pm »
ефтин филтер печурка поставен одма до блокот на моторот, кој шмука топол воздух и додава неверојатни 30 и повење коњи

и да не ја заборавиме


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10828
 • 430i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #10 на: Ноември 30, 2011, 12:24:05 pm »
Опашка од верверичка на ретровизор.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #11 на: Ноември 30, 2011, 12:34:20 pm »
Нели антирадар ЦД беше поефикасно?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10828
 • 430i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #12 на: Ноември 30, 2011, 12:37:40 pm »
Опашка е стајлинг, ЦД е спид тјунинг :)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13834
 • Пудингот на шоферството
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #13 на: Ноември 30, 2011, 13:06:19 pm »
Опашка е стајлинг, ЦД е спид тјунинг :)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
п.с - кука(можи и Еуро,али мислам подобра е обична),и калници,на крилата долу,да не прскаат камчиња по праговите е назад по браникот  ;D ;D ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #14 на: Ноември 30, 2011, 13:13:46 pm »
11. Халогени светилки офрабани со плава боја, која во првите 20 саати работа свети како најчкарт и најслаб ксенон со поеб*но трафо.
12. Хауба, кров и гепек налепени со пластична-карбон дезен фолија.
13.

Ајде бидете инвентивни! Сигурно сте налетале на супер-сонични лања кои даваат многу „КС“
Ум шо идит отпосле не јет ум!