Автор Тема: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive  (Прочитано 30509 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6972
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #240 на: 27 Јануари 2024, 15:21:38 pm »
Благодарност до @Prcot за ќебенцето под хауба:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


и благодарност до @MartinAlfista за стоп светлото:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Мали, ама за мене многу вредни работи! :) Фала дечки!
Како си задоволен од стоп светлото, споредено со сијаличките на Мартин? Дали го има истиот cut-off ефект и дали ти свират на семафори?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #241 на: 27 Јануари 2024, 15:23:35 pm »
Благодарност до @Prcot за ќебенцето под хауба:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


и благодарност до @MartinAlfista за стоп светлото:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Мали, ама за мене многу вредни работи! :) Фала дечки!
Како си задоволен од стоп светлото, споредено со сијаличките на Мартин? Дали го има истиот cut-off ефект и дали ти свират на семафори?

OE е светлото, за жал. Требаше од Али да му кажам да ми нарача, за да може да му парирам на Мартин со ледовите на таблиците ;D
Вака ми го донесе, спакувано сам да си го отпакувам:

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17309
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #242 на: 27 Јануари 2024, 15:30:44 pm »
Ледовите на таблица се непревазиџени и те молам друг пат да се потсетиш на старата добра форумска изрека "ако не ти се свиѓа, не коментирај" 😎

Ако коментираш се надевам дека ќе се најдеш позади Симо на оној семафор кај Мавровка што е црвен преку 3 минути а зеленото трае 11 секунди, и ќе држи на кочница цело време додека го чекате заедно ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #243 на: 06 Февруари 2024, 17:25:05 pm »
Денес 4-та регистрација. 3 цели години со ѕверчево.
Вкупно цирка 35.000 километри поминати за ова време.
Кој би рекол дека е 16 години стара кола со 236-7 илјади километри поминато.
Немам доволно пофални зборови за аутово, ептен ми легна на срце :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен comang

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 134
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #244 на: 06 Февруари 2024, 19:10:47 pm »
16+ со толку свеж дизајн. Затоа сакам Алфа

П.С
А да не зборам за 159ката
ex AR 145 1.4TS, ex AR 159 1.9JTDm
AR 145QV.....

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #245 на: 06 Февруари 2024, 19:40:48 pm »
Италијанците отсекогаш биле махери за дизајн, со исклучок овде,онде.

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: Alfa Romeo MiTo 155 TB Distinctive
« Одговори #246 на: 10 Февруари 2024, 18:15:02 pm »
Мала кока, увек пиле ;)