Автор Тема: Alfa 147 JTDm  (Прочитано 77662 пати)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #525 на: 14 Ноември 2023, 13:44:27 pm »
Владимир, која е цената на трв рамото, како тера, и дали си размислил за репарирани?

Читавме со еден колега на алфасрбија и флц форумот, преку 10 души се фалат на репарирана предница од некој сервис кристина и мајстор тејович, околу 200 евра со работна рака. Па се мисли колегата дали од таму да порачва, ама пак, шубе му иди дека репарирано. Инаку, повеќе души пишуваат дека преку 70.000км им тераат со репарирани.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1006
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #526 на: 14 Ноември 2023, 22:05:38 pm »
Aуууу, шосторе оптимисти тие 70 000 км репарирани  :D :D Претходните ми беа Лемфордер и десното горно се растропа на 10 000км, колата возена само од мене пазена по дупки колку шо се можи. Сега овие TRW купени се од Autodoc намалени од 90 на 37 евра од парче ама не можам да кажам уште ништо пошто имам поминато само 1500-2000км од ко ги сменав макар шо не вервам да поминат и овие појќе од 13-15 000 км.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #527 на: 14 Ноември 2023, 22:12:44 pm »
Јас мислам дека е до потеклото на делот.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1006
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #528 на: 10 Февруари 2024, 12:25:24 pm »
278 000 km, promena na site filtri i maslo.(od dolu suva barut)Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13575
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #529 на: 10 Февруари 2024, 12:47:02 pm »
А од кај интеркулерот шо е искапено? 😄😄😄

Се зезам. Ама има капки 😅

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1006
Alfa 147 JTDm
« Одговори #530 на: 10 Февруари 2024, 14:52:08 pm »
Ima kapki ako kapnalo od presnoto maslo ko sum turval


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #531 на: 10 Февруари 2024, 14:58:57 pm »
Биваше ли сите филтри, различна марка да бидат.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1006
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #532 на: 10 Февруари 2024, 15:08:12 pm »
Барав ман да бидат сите ама ги немаше а и не бива од различни места да земам наместо од кај прчето  :)

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1006
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #533 на: 02 Март 2024, 12:48:29 pm »
Денс 5ти пат регистрирана од ко е во мене и секоја година поскапена е сумата за регистрација  :-\
Со се зелен картон платено 18500 ден