Автор Тема: Alfa 147 JTDm  (Прочитано 78826 пати)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17298
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #510 на: 31 Јули 2023, 07:56:30 am »
За продолжен животен век, вилушки заштрафувај лабаво додека колата е крената, па откако ќе ја спуштиш целосно на земја, стегни ги колку што планираш.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #511 на: 31 Јули 2023, 08:01:44 am »
Нема тука простор за таков маневар, а и нема потреба, бидејќи чаурите ротираат, не се фиксни кога ќе ги заштрафиш, па да бидат напрегнати кога ќе ја спуштиш колата.
„The arm rotates through movement of the rubber bushes around the metal parts, i.e. not bonded. It will feel stiff to move but not locked solid. No need to torque in installed position because it's not bonded, the arm will find it's own position.“

Стегни убаво, и уживај.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1728
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #512 на: 06 Август 2023, 15:45:03 pm »
Cekat za montaza.... nekoj spomnuvase deka na TRW ne treba da se rasturat i podmackuvaat caurite ?(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Горни предни виљушки се овие? Што пари се движат? Ако ги намонтира веќе, кажи дали е сложена процедурата или се прави за кратко време.

На технички му спомнале на татко ми дека се за менување па кај да е ќе треба да ги менувам. Башка се слуша и тропкање на поголеми дупки.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #513 на: 06 Август 2023, 20:55:39 pm »
Cekat za montaza.... nekoj spomnuvase deka na TRW ne treba da se rasturat i podmackuvaat caurite ?(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Горни предни виљушки се овие? Што пари се движат? Ако ги намонтира веќе, кажи дали е сложена процедурата или се прави за кратко време.

На технички му спомнале на татко ми дека се за менување па кај да е ќе треба да ги менувам. Башка се слуша и тропкање на поголеми дупки.
Ne mi se uste smenati ama prehodnite sam gi menvav i ne se komplicirani za menvanje.
Inace na akcija brat mi gi kypil 80tina evra

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #514 на: 09 Август 2023, 01:06:09 am »
273 400 km - промена на горни рамена, да се надеваме дека ќе извозат + 20 000км

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #515 на: 09 Август 2023, 08:18:03 am »
Ова со рамењата на секој втор редовен сервис ако се има среќа :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #516 на: 09 Август 2023, 13:45:04 pm »
TRW ќе издржат до кај 30000.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #517 на: 09 Август 2023, 13:48:02 pm »
Posto vcera gi smenav denes ja odnesov na centriranje ja proverija i mi velat nema potreba od centriranje se e vo normala. Okey fala prijatno so tie pari ja dopolnav klimata

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #518 на: 09 Август 2023, 13:48:33 pm »
Аврамо е ова?

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #519 на: 09 Август 2023, 13:55:09 pm »
Аврамо е ова?
Ne,Gison

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #520 на: 27 Август 2023, 17:27:24 pm »

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1976
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #521 на: 27 Август 2023, 18:39:38 pm »
Добар мерцедесон, да сибе веко.  :)
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #522 на: 27 Август 2023, 19:23:13 pm »
Добар мерцедесон, да сибе веко.  :)
Ne e los za penzionero so si go vozi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #523 на: 27 Август 2023, 20:16:00 pm »

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5730
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #524 на: 27 Август 2023, 20:38:49 pm »
Кукла

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk