Автор Тема: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК  (Прочитано 102060 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #420 на: 27 Февруари 2023, 22:30:07 pm »
У Данска се заникаде колите,2 години стари корозирани се.

Има нешто труло у држави Данској, што би рекол Шекспир :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8000
  • Малерозен дрводарец
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #421 на: 27 Февруари 2023, 22:41:55 pm »
У Данска се заникаде колите,2 години стари корозирани се.

Има нешто труло у држави Данској, што би рекол Шекспир :)

Може е во право Риќи бој, тој Свифтот во комшии што беше изгледа има фатено 'рѓа од Опелот што стоеше преку ограда. :D
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен Славчо

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 20
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #422 на: 04 Март 2023, 15:52:52 pm »
За Був М во Илинден што мислите?
Конкретно https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4479538 ме интересира

Отсутен Bristleback

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 13
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #423 на: 20 Мај 2023, 23:32:30 pm »
ЕНТЕРИЕР АУТО во Струмичко ДАБИЉЕ во интерес на форумот БЕГАЈТЕ од плацот другарот го избричија на живо.
Од таму кој е земал глава не е дигнал од проблеми.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Дај споделете и пример зошто да го избегават, инаку таму мнпгу добро ги шминкат колите, имат свој механичар кој ги дотерува ги полират за на изглед да бидат идеални а после од таму кога ќе излезиш секој со среќата.
Тие се тројца брајќа газдите, на кој ке налеташ мисли му ја  ;D јас денес прашав за автомобил ми рекоа околу километражата неодговарале(незнаеле дали е врајќана)...

Отсутен masterwu

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 376
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #424 на: 27 Мај 2023, 00:19:45 am »
Го меркам Мондеово во Аутомилано, случајно некој да не бил да го види? На фејсбук гледам го имаат објавено од април, малку чудно ми е што не е дадено досега. Планирам понеделник да одам Скопје да го видам.

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4559725
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #425 на: 27 Мај 2023, 00:23:52 am »
Дечкиве не носат лоши коли,но како и да е провери го на кар вертикал ке ти покаже и километража и сообракајки дали имало...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #426 на: 27 Мај 2023, 00:27:09 am »
Го меркам Мондеово во Аутомилано, случајно некој да не бил да го види? На фејсбук гледам го имаат објавено од април, малку чудно ми е што не е дадено досега. Планирам понеделник да одам Скопје да го видам.

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4559725
Додека си во мала Дупница посети ги и Авто Берн, Милано Плус, ЕУ мобиле, Авто Данска и Авто ЕМ. Сите имаат одличен избор на сочувани возила од прв сопственик, гаражирани, со поминати 120.000км.


Не сериозно, стварно немаш подобар избор од акање по плацевиве и оставање на куп пари на горенаведените што те гледаат у очи и знаеш дека те лажат и дека везе нема се што ти кажале за колата, освен дека има 4 тркала и какви-такви гуми?

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13472
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #427 на: 27 Мај 2023, 00:31:01 am »
Најјако е кога во Мала Дупница ќе ти речат
"не е таа за тебе".
Демек ме позна дека разбирам од коли и као ќе ми покаже подобри 😅😅😅
Хаос.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #428 на: 27 Мај 2023, 00:49:36 am »
Абе луда работа, 15.000 евра не им оставам на тие па макар пешки идел цел живот.

Отвори mobile.de види колу е колата, додади трошоци за увоз и размисли зошто кај нас е Х.ХХХ евра поефтина.

Ако толку сакаш имаш посаглам плацеви, оној од Кочани, Аутовелт, имаш опција да ти донесат Порше кола, имаш опција сам да си купиш од официјални салони у странство.... Опцијата од пријател е исто многу пати подобра. Точно е дека никогаш не знаеш што ќе се случи на колата, ама барем знаеш дека не е склапана од 2,3,4 коли и не е прикрпена колку да искочиш од плац.

Отсутен masterwu

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 376
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #429 на: 27 Мај 2023, 01:16:16 am »
Ау што ми направивте бе, мислев Аутомилано се од подобрите плацеви според некои мислења наназад. Возилото мора да биде или на фактура, или јас лично да го увезам бидејќи треба да искористам повраток на данок што следува за лица со попреченост. Купување од физичко лице отпаѓа автоматски. Да се нафатам сам да увезувам не можам.
Со аутовелт пробав да искомуницирам ама на крај остана мејлот неодговорен, а Кочани не е блиску до Струга па да ги посетам за да се договориме.
Инаку меракот е ставен на Мондео мк5...
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8000
  • Малерозен дрводарец
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #430 на: 27 Мај 2023, 01:29:26 am »
Ау што ми направивте бе, мислев Аутомилано се од подобрите плацеви според некои мислења наназад. Возилото мора да биде или на фактура, или јас лично да го увезам бидејќи треба да искористам повраток на данок што следува за лица со попреченост. Купување од физичко лице отпаѓа автоматски. Да се нафатам сам да увезувам не можам.
Со аутовелт пробав да искомуницирам ама на крај остана мејлот неодговорен, а Кочани не е блиску до Струга па да ги посетам за да се договориме.
Инаку меракот е ставен на Мондео мк5...

Добар буџет ти е тоа, земи јави им се на кочанчани, ако не ти е итно можеби и ќе ти донесат.
Батали тоа мејлови... такви работи стојат на наши сајтови само заради тоа што девелоперот ги ставил.

Тој таму на плацот има 3 телефони со дупли сим, не читаат џимејл тие, златен. :)
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #431 на: 27 Мај 2023, 01:41:43 am »
Ау што ми направивте бе, мислев Аутомилано се од подобрите плацеви според некои мислења наназад. Возилото мора да биде или на фактура, или јас лично да го увезам бидејќи треба да искористам повраток на данок што следува за лица со попреченост. Купување од физичко лице отпаѓа автоматски. Да се нафатам сам да увезувам не можам.
Со аутовелт пробав да искомуницирам ама на крај остана мејлот неодговорен, а Кочани не е блиску до Струга па да ги посетам за да се договориме.
Инаку меракот е ставен на Мондео мк5...
Golden car, колку и да го пљукаме тука за бизнис моделот, има саглам коли, види јави се може ли нешто да најде.

Мондеото од линкот изгледа одлично со многу опрема ама скоро сигурен сум дека и многу главоболки ќе ти зададе.

Тојота види и со нив и Порше да ти донесат тоа што сакаш, а зашто не и тој салонот на Форд за половни како и да се вика. А овие шибицариве прерипај ги за мирно да спиеш.

Отсутен masterwu

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 376
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #432 на: 27 Мај 2023, 01:54:26 am »
Со Голден Кар се слушнав, бидејќи препродаваат само неувезени коли ми кажаа дека ддв-то било 0%, па отпаднаа и тие.
Инаку имаш нешто линк за последнава вараијанта, претпоставувам не мислиш на Мида?
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6306
  • Бенве сие бенве
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #433 на: 27 Мај 2023, 07:21:57 am »
Не го ветрејте човекот. И во кочани има фарбани коли со репариран ентериер. И во милано ќе се најде некоја со вратени километри. Во делукс исто човек има налетано на возило со вратени километри. Во голден кар може човек добро да наебе воден од мислата дека е доверлива кола не увезувана па да закачи некоја со дефект или цела фарбана. Се е среќа и како ќе ти се погоди, и за нова и за половна важи истото.
Е сега кога веќе знам дека секој ме лаже подобро ќе го платам истото нешто поевтино па што биде нека биде.

П.С Не можам ве разберам зошто возилото да не е од увоз? Па увезена со 150000км ќе биде во 200пати подобра состојба од неувезена со 50000км купена во мк и возена во мк. Колата во Германија/Холандија/Швајцарија и слични средени еу земји во текот на 10 години нема да види толку дупки, прашина, лоши делови, сомнително уље итн итн како кола во северџанистан за една година. Таму на 3месеци еднаш да ја переш ќе биде чиста, тука секој ден да си на перална со првото влегување внатре носиш 100грама земја.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #434 на: 27 Мај 2023, 07:30:45 am »
@AUUU имаш искуство со аутомилано?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)