Автор Тема: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)  (Прочитано 123172 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16622
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #15 на: Јуни 30, 2017, 19:34:15 pm »
Конечно темата што ја чекав долго време. :D Со здравје да се вози и да не забушава! Одличен избор!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #16 на: Јуни 30, 2017, 19:35:12 pm »

 
                              
 
                     Бомбона, Турбо Бомбона ...


ајде да ти бидам внуче                                          
                                                                         

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1758
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #17 на: Јуни 30, 2017, 19:59:06 pm »
Со среќа нека е МарЏанот. Све туѓи жени во неа да возиш.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6536
 • хаУс мајстор
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #18 на: Јуни 30, 2017, 20:55:26 pm »
Претстaвувaње у твoј стил.
Секoј килoметaр сaмo зa убaвo дa ви биде!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33174
 • Таков е животот... јебига
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #19 на: Јуни 30, 2017, 21:18:45 pm »
Ја не сум ја ако не изедам гомна според доктрина, за фнуци од колава ќе ти останат само легенди и преданија и постови за потрошувачка од форумов ;D

Иначе, кај најде таква жена бе, дај и ја да најдам, сестра да не има?

Со здравје да си ја возиш колата од соништата и плин да не и клаваш. Вака како штое се трпи со оглед на тоа дека цената на горивата нема повеќе да растат никогаш.
Терај си со стандардните правила без температура на масло од минимум 90 степени да не ја рикаш. Рани душа да те слуша. Не и штеди на масло и потрошни материјали, нека ти биде нова што подолго.

Со здравје и со среќа да си ја возиш.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2969
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #20 на: Јуни 30, 2017, 21:33:38 pm »
Секоја чест за колата јас ти го кажав моето мислење ...и мислам дека за кратко и јас ќе станам алфиста пошто твојава и на симо ми се во срце

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #21 на: Јуни 30, 2017, 21:36:56 pm »
Чим има тема на форум, значи стварно си ја земал колава :)

За арно ем најубо нека е!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4688
 • The Spartan General
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #22 на: Јуни 30, 2017, 21:40:40 pm »
Санавабич, брза била. Со здравје да ја јачаш на велешко.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42118
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #23 на: Јуни 30, 2017, 21:53:49 pm »
Кога ја возевме со @cuoresportivo159, викавме „ќе ја земе некој ропак, ќе ја јоктоса за година ипол, и ќе ја гледаме пак на огласи цела сокапана“. Среќа, среќа жива што @marjanot  се заинтересира озбилно, и ја имаше среќата да не му ја чорне некој пред рука! Не можеше бољи газда да најде колава.
Јас на @marjanot му порачав само едно - да ми ја чува добро. Здравје, деца и внуци може голф ќе сакаат, нека не се надева дека ќе седи за внуци ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2007
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #24 на: Јуни 30, 2017, 22:58:16 pm »
e mnogu ubava alfata, i brz upm :)
sekoja cest za postot :) :) :)

kako si zadovolen so conti premium contact 6?

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2969
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #25 на: Јуни 30, 2017, 23:33:12 pm »
e mnogu ubava alfata, i brz upm :)
sekoja cest za postot :) :) :)

kako si zadovolen so conti premium contact 6?
i tvojata ne e spora..

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5248
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #26 на: Јули 01, 2017, 02:03:17 am »
Mnogu bezgrizni kilometri i od mene, motor za merak i panorama krov za merak, se sto treba da ima edna kola
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #27 на: Јули 01, 2017, 19:40:36 pm »
Ау браво! :) Кругче за имењакот?

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1762
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #28 на: Јули 01, 2017, 20:08:51 pm »
Честитки ... Да и се изнавозите ...

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #29 на: Јули 01, 2017, 23:06:21 pm »
Фала на искрените честитки, на сите ви пожелувам најмалку дупло повеќе коњови од моиве  ;D ;D

....мислам дека секој од нас треба да има во едреден дел од животот Алфа, едноставно, тоа е "грешката" што сите треба да ја направиме во животот...

сликата со кларксон/петролхед/алфа :)

Посвојуваш?

Со здравје и памет да се вози!!! (гледајќи го гољфот на клипчето  ;D)
Љубоморам малце поќе  ;D

Кај 3,5 таму и 4  ;D
Немаше ризик со Голфот, беше заспал на волан   ;)

Прво, честито и браво за изборот! Да и се изнавозиш и да и се изнарадуваш.
Второ, браво за тоа што покажа дека за израснување на 3 деца не се потребни комбе и приватен автобус, туку брка работа и хеч.
Трето, во подобри раце тешко дека можеше да падне и браво за зборовите на жена ти! Многу значи да не те исфрлат од дома. ;D


Што се планови за понатаму?

Пошто е турбо и си фали звук, разгледај си нешто Supersprint или Raggazon..

https://www.supersprint.com/ww-en/alfa-romeo-giulietta-qv-1750-tbi-235-hp-2010.aspx

Не знам што сетап има овој, ама добро звучи.Ај наредно патување баш ќе сликнам како изгледа спакуван хеч за одмор со деца.
Иначе и они ја обожаваат, радостии беше кога ги видоа сигналните лампички за сигурносни појаси како во авион поставени, па "нитро" копчето (DNA), а на Џуниор 3 па ептен му е легната, а возиме над пола саат одма заспива :)

Околу плановите, прво морам да завршам со основни работи, наредно сакам да го направам големиот сервис, па да набавам зимски сет. После ќе ми остане плочки да мењам, ама овие имаат уште возење.
Чипови, ремапи не мислам да праам пошто не гледам потреба.
Најверојатно ќе добие асално филтерче за воздух колку да збогати звук на ниски, а желбата е и Рагацонче позади највеќе пошто го имаат целиот комплет кај нас во понуда а и одлично звучи, ама здравје понатака.

ајде да ти бидам внуче                                                                                                                

Може со @Стефан_Т да се договорите еден преку недела, еден за викенд  :D

Иначе, кај најде таква жена бе, дај и ја да најдам, сестра да не има?

Со здравје да си ја возиш колата од соништата и плин да не и клаваш. Вака како штое се трпи со оглед на тоа дека цената на горивата нема повеќе да растат никогаш.

Има, мажена е за итаљан  ;D
Плин не е во ниедна комбинација.

Кога ја возевме со @cuoresportivo159, викавме „ќе ја земе некој ропак, ќе ја јоктоса за година ипол, и ќе ја гледаме пак на огласи цела сокапана“. Среќа, среќа жива што @marjanot  се заинтересира озбилно, и ја имаше среќата да не му ја чорне некој пред рука! Не можеше бољи газда да најде колава.
Јас на @marjanot му порачав само едно - да ми ја чува добро. Здравје, деца и внуци може голф ќе сакаат, нека не се надева дека ќе седи за внуци ;D

Мртва трка беше земањето, скечови, од работа излагање, па телефони.. речено/печено
Ги учиме децата од мали што е вкус, црно и тегет дека не оди, дека Моцарт не е кладилница ..... ;D

e mnogu ubava alfata, i brz upm :)
sekoja cest za postot :) :) :)

kako si zadovolen so conti premium contact 6?

Сега за сега презадоволен. Одлично држат, а пробани се како што треба, и се зачудувачки тивки иако тоа лепенката не сугерираше на такво нешто
@zlatkoa може да потврди на 170-180 колку гласно дискутиравме  во кола
Ама па и комплетната изолација е убаво средена, 3 кедери на врати, теписонски поткрила...

Ау браво! :) Кругче за имењакот?

Квадратче, нема проблем :)