Автор Тема: Kia sportage 1.7 crdi  (Прочитано 24854 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #60 на: 10 Септември 2016, 20:51:26 pm »
God forbid некој да има друга причина за ставање навлаки освен оштетени седишта.

Јас имам пофални зборови и за Еуростил (одлично искуство со кровните држачи и куферот) и за Самад за изработката и монтажата на навлаките за седиштата. Човечки е да се греши, ама уште почовечки е да се признае грешката и да се реагира соодветно.

Владе, да сум на твое место, одма би рекламирал и би им се качил на глава додека не ја завршат работата како што треба.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #61 на: 10 Септември 2016, 20:54:26 pm »
избегавам да коментирам кога ќе згреши некој,сепак човечки е и тоа крај краева.најубаво да си се реагира на правото место,те кај Самад,да си поправат да биде како што треба,па дури после тоа ако не е ок да се споделува.

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3241
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #62 на: 10 Септември 2016, 21:52:36 pm »
Иди во Еуростил нека ти ги наместат истите навлаки какомшто треба.








Бадм-тс.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #63 на: 11 Септември 2016, 10:26:16 am »
Зашо да плаќа за местење ќе си ги рекламира во самад, не е толку да местењето колку што е до кројката, на крај краева ако не ми ги погодат пак ќе си ги барам парите назад. Муштерија е во право и тоа како ќе ми ги вратат. И ќе одам ќе тогаш ќе монтирам во еуро стил.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #64 на: 04 Октомври 2016, 19:20:54 pm »
Закажав исправка на навлаките наскоро, а во меѓувреме се подновивме со нова андроид навигација...

>>>>><<<<<

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29525
    • CARclub.mk
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #65 на: 04 Октомври 2016, 19:23:56 pm »
Иииј, одлично ова. Од каде, колку драхми?

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #66 на: 04 Октомври 2016, 19:27:23 pm »
Од кај Али ама експресс, infidini е инаку производителот, еден од поквалитетните. Малку беше солено ама меракот се плаќа.
за разлика од тука што ми нудеа со dual core и windows mobile,  верзија за 500 евра
« Последно менување: 09 Октомври 2016, 13:32:09 pm Vladeee »
>>>>><<<<<

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #67 на: 04 Октомври 2016, 20:00:40 pm »
Многу добро легнало, со здравје да се служи.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #68 на: 04 Октомври 2016, 20:16:59 pm »
Браааво, едно од најдобрите колички на форумов.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #69 на: 04 Октомври 2016, 20:22:09 pm »
Овај модел сигурно има од оние светла што очи вадат(се адаптираат, мрдаат, очивадење) што со закон треба да се забранат, ако не се лажам...
едит: не видов дека е нова ти е, честито со среќа да си ја возиш, али светлата...

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #70 на: 04 Октомври 2016, 20:23:55 pm »
Фала дечки, поубаво да купите.

Следуват странични прагчиња



Дали некој може да фотошопира сивиот дел од шалтаблата(средината) во мат портокалова боја???
>>>>><<<<<

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #71 на: 05 Октомври 2016, 07:39:52 am »
Овај модел сигурно има од оние светла што очи вадат(се адаптираат, мрдаат, очивадење) што со закон треба да се забранат, ако не се лажам...
едит: не видов дека е нова ти е, честито со среќа да си ја возиш, али светлата...


Што знам, xenon се, до сега никој не се пожалил дека сум го "исунчал". Знам дека долниве халогенки се палат кога вртиш на кривини со помали брзини од 40
>>>>><<<<<

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #72 на: 05 Октомври 2016, 11:06:24 am »
Секојдневно патував по 50км(од-до работа), можам да претпоставам во град пошто е порамен патот да нема толку проблем, ама по горе-доле кривинки пат возење ~100км на саат, додека се адаптират, многу сметат. Овде каде што живеам во градчето, општината возат такви џипчиња, само не знам дали се ксенон или биксенон, баш ке загледам кој модел се, потражив на интернет дека станува збор за 2013 Kia Sportage 136 hk 1995cm3 ама не знам дали е точно, баш ке проверам и ке ти кажам која година. Ако не се лажам и некои модели на Волво и новите Форд мондео имаат исти(не сум сигурен)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #73 на: 05 Октомври 2016, 16:04:12 pm »
Мислам дека нема врска со ксенонот, туку пошо се светлата на повисоко место, пошто самата кола е повисока, па наместо да свети на патот, ти свети директ у ретровизор и те ќорави... Многу заебана ствар, особено на отворен пат :-\
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #74 на: 05 Октомври 2016, 17:07:01 pm »
тоа не би требало да биде така, сепак пред да излезе од производство колата е направена спрема сите прописи, да не зборам само по колку милиони се вложуваат во истражување за сигурност на пат баш заради светлата.
>>>>><<<<<