Автор Тема: Kia sportage 1.7 crdi  (Прочитано 24852 пати)

Отсутен karajann

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 375
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #30 на: 07 Јули 2016, 17:09:09 pm »
Одлично.
Пази кога ја оставаш на сонце да не ослепиш некој :)

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #31 на: 07 Јули 2016, 17:13:15 pm »
Хаххаха, богами карнаубава е убица ;)
>>>>><<<<<

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #32 на: 02 Август 2016, 22:47:33 pm »
денес набрзинка наместена лед лента во гепек

>>>>><<<<<

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #33 на: 03 Август 2016, 08:27:20 am »
На што се пали?

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #34 на: 03 Август 2016, 08:41:58 am »
На отварање на гепек :D и на добри риби :D :D
>>>>><<<<<

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8616
  • Пичлеме
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #35 на: 03 Август 2016, 11:11:16 am »
Арно ме потсете... да одам да ја извадам тинејџерката од багашник... :)

Ама си го светнал количето, милина!

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #36 на: 09 Септември 2016, 18:35:39 pm »
После подолго време се решив да ставам навлаки и патосници гледринг од Самад, несакав да пишувам во темата на Самад, ама сакам моето искуство да го споделам. Формата делува како сериозна меѓутоа кај мене имаше пропусти, Пред 2 дена ми закажаа местење на навлаки по мој избор за кој рака на срце се квалитетни, меѓутоа монтажата или кроењето на некои места беше утнато. Дента кога врнеше ми закажаа местење на навлаки, очекував дека ке ги местат во затворена просторија, но при некои дефекти небеа во можност да ги местат во подрум, туку на отворено на дожд. Ај реков ОК, ке стават тенда некоја и ќе терат. Ми кажаа дека монтажата трае 4 сата, и од таму изакав пешки до хубо и назад, кога дојдов што да видам. Дечкото што ги местеше навлаките внатре во колата затворен, со каливи патики од надвор пошо нема асвалт, лом беше колата внатре, страниците на врата ( прекидачи за прозори, ретровизори, збучници) све беше направено потоп, буквално стоела отворена врата, несвест, ќе паднев кога видов. Еве слики од маните кај навлаките, пробав да ги пресатегнам или наместам меѓутоа неуспешно, па вие проценете ја работата. Гледринг патоснициве делуват квалитетно, иако на некои места лиењето на гума им е потенко од друга страна.




















>>>>><<<<<

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1063
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #37 на: 09 Септември 2016, 18:42:02 pm »
и уште им плати за навлакиве!?  :o :o >:( >:( :o :o

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #38 на: 09 Септември 2016, 18:43:58 pm »
Знаеш како беше, врнеше лом, немав шанси ни да ја видам, а каснев требаше женами да ја соберам од болница, влегов запалив колата и чур. Денес кога се оправи времето викам ај да ги презатегнам - средам, ама јок, ништо неможев да направам, дали кројката е таква незнам....
>>>>><<<<<

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7004
  • хаУс мајстор
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #39 на: 09 Септември 2016, 19:21:57 pm »
Врaти се дa ти ги средaт, пoштo пaри си дaл зa тoa.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #40 на: 09 Септември 2016, 19:29:07 pm »
Tешка мизерија место да напредуваат тие по старо си цепаат дури и полошо. И кај мене имаа врати оставено на отборено и дожд па дома со реинбоу шмукав вода од тапацири и седишта. После ова монтажава шо ја гледам се плашам да им одам да ги местам пак бидејќи ги вадеа за да ги перам. Си реков ај се опраиле ама јок бре ужас.

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #41 на: 09 Септември 2016, 19:32:26 pm »
Се е во ред, ама знаевме сите дека цела недела ке врне, а дека нема каде да ги мести, па побогу луѓе сме, кажи ми вака и вака е работава, немам пристап до гаража, ке можеш ли да дојдеш кога ке престане да врне или друга недела... незнам ми се јеба кеиф скроз, и тоа како да сум земал универзални навлаки од 500 ден. Секако дека ке ги реклмаирам, само нема да бидам во Скопје следни 20 дена, откако ке се вратам ке ги рекламирам.
>>>>><<<<<

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #42 на: 09 Септември 2016, 20:46:31 pm »
Obavezno da im se vratis ova po moe iskustvo(a imam mnogu golemo okulu navlakite) e ogromen propust

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #43 на: 09 Септември 2016, 21:04:19 pm »
Баш убаво седиштата ги штепувале во фабрика лични да бидат,  ти навлаки си ставил.


Навлаки се ставаат на оштетени седишта или кои имаат лоша боја...

Денешно време си имаш хемиско и ќе ги средиш што и да се деси.


На ново возило со лични, убаво штепувани седишта да ги гледам навлаките кои личат толку едноставно и неубаво, се познава дека се навлаки, јас никад не би ставил...

Многу ми се прави мерак кога отвараш врата и гледаш лични седишта убаво штепувани, мераци...

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #44 на: 09 Септември 2016, 21:11:26 pm »
Уф катастрофа.. кас од 700 денари ставив навлаки универзални, поубаво легнаа од овие..