Автор Тема: Kia sportage 1.7 crdi  (Прочитано 24853 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #45 на: 09 Септември 2016, 21:12:03 pm »
Баш убаво седиштата ги штепувале во фабрика лични да бидат,  ти навлаки си ставил.


Навлаки се ставаат на оштетени седишта или кои имаат лоша боја...

Денешно време си имаш хемиско и ќе ги средиш што и да се деси.


На ново возило со лични, убаво штепувани седишта да ги гледам навлаките кои личат толку едноставно и неубаво, се познава дека се навлаки, јас никад не би ставил...

Многу ми се прави мерак кога отвараш врата и гледаш лични седишта убаво штепувани, мераци...

Бул шит.



Иди познај дека се навлаки.

П.С. Ставени беа за да се заштити фабричкиот штоф, пошто возам куче во колата. Нити беа оштетени седиштата, нити беше лоша бојата.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #46 на: 09 Септември 2016, 21:23:57 pm »
Одма ќе кажам бидејќи сум пицајзла за такви работи, наслонот лошо скроен, перничето за глава кај возачот штричи доле, лошо изработено, возачкото седиште кај седлото штрчи малку навлаката.....

Такви несовршенства ме нервираат и поубаво е да нема.


Види само колку убаво се изработени и се лични, да ставам навлаки, нема шанси.





Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #47 на: 09 Септември 2016, 21:34:56 pm »
Видете вака јас да кажам нешто, немам ништо против Самад, дечкото е многу океј, пријатели се на форумов, сум купувал од кај нив, али за навлаки не ги бива. Можда материјалите им се океј, ама кроењето, самото стегање местење не им чини.

Не ги рекламирам, ама ЕуроСтил се КЛАСА над самад што се однесува за навлаки. Најодговорно тврдам, од мое искуство и од искуство на блиски пријатели. Другарче на голфот местеше во Еуростил презадоволен не се приметува ништо, на другиот голф постариот местеше во Самад прво му ја утнаа комбинацијата, ај чоеков да не ги малтретира повторно да кројат се сложи. Беше утнато нешто минимално со шарките, комбинацијата, така беше не ми текнува сега точно.

Владе, ова кај тебе е катастрофа пријателе. Толку голема катастрофа што тебе треба да ти платат за ова. Вакви од пазар што викаш универзални да земеш ти поубаво ќе ги навлечеше. Пиши му на дечкото од Самад рекламирај да се прекројат не се заебавај.

Ела види ги кај мене навлаките од Еуростил ставени пред 4 ипол години. Нигде нема набор. Во иста состојба се уште од 1-виот ден, само што ми се стигнати за перење.

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8616
  • Пичлеме
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #48 на: 09 Септември 2016, 21:58:40 pm »
Лошо, навистина... нема ќеф ич!

Отсутен Dodo

  • Бемвекријачко Пе*ерче
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2781
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #49 на: 09 Септември 2016, 22:02:27 pm »
Еве и јас да си кажам, според мене ова е недозволиво, стварно делува во најмала рака и благо кажано, ужасно. Јас имам на фиестата навлаки од еуростил, веќе 4 години и никој не познава дека се навлаки.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #50 на: 09 Септември 2016, 22:03:06 pm »
Одма ќе кажам бидејќи сум пицајзла за такви работи, наслонот лошо скроен, перничето за глава кај возачот штричи доле, лошо изработено, возачкото седиште кај седлото штрчи малку навлаката.....

Такви несовршенства ме нервираат и поубаво е да нема.


Види само колку убаво се изработени и се лични, да ставам навлаки, нема шанси.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дрш ме мори мајко, се испосрав...
Од толку пицајзлање, успеа лупната кола да земеш.

Да не бидам погрешно разбран, во ниеден момент не го оправдувам ова што го направиле на Киава. Тоа што кај мене перфектно си ја завршија работата, не значи дека не треба да ги искритикувам што направиле тука. Најблаго кажано, срамота.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #51 на: 09 Септември 2016, 22:09:22 pm »
Јас имам на фиестата навлаки од еуростил, веќе 4 години и никој не познава дека се навлаки.
Нели :) Лани возам едно другарче и нешо зборевме за навлаки и вика не ги разбирам луѓево шо ставаат навлаки грдо изгледа. Му викам па јас имам навлаки и се смее не бе ме заебаваш, не бе му викам озбилно ама не примети гледаш :)

Ја сум презадоволен од Еуростил како ги наместија. Буквално не може да познае човек. Ако не фати да бара да гледа.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #52 на: 09 Септември 2016, 22:30:47 pm »
Одма ќе кажам бидејќи сум пицајзла за такви работи, наслонот лошо скроен, перничето за глава кај возачот штричи доле, лошо изработено, возачкото седиште кај седлото штрчи малку навлаката.....

Такви несовршенства ме нервираат и поубаво е да нема.


Види само колку убаво се изработени и се лични, да ставам навлаки, нема шанси.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дрш ме мори мајко, се испосрав...
Од толку пицајзлање, успеа лупната кола да земеш.

Да не бидам погрешно разбран, во ниеден момент не го оправдувам ова што го направиле на Киава. Тоа што кај мене перфектно си ја завршија работата, не значи дека не треба да ги искритикувам што направиле тука. Најблаго кажано, срамота.

Врата собрана на друго возило не значи дека е удрена.

Барем знам точно што е и како е, поубаво се осеќам.


Голем дел не знааат дека возат со крпени ербези, калемени возила.... Ова е многу страшно.


Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #53 на: 10 Септември 2016, 00:40:27 am »
Ако само една врата е фарбана не е страшно.  95% од луѓето не се способни да препознаат фабрани и калемени.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #54 на: 10 Септември 2016, 01:42:37 am »
Jas vo samad pred 1 mesec zemav nekoj klasika navlaki od 700 denari za na stariot 128cata i sam si gi mestev ama izlegoa podobri od kaj tebe montiranovo bez lutenje.
Inace 3ta kola po red nosam vo eurostil i kraj na programata.
Kolegava pred nedela dena slucajno popustilo ednoto stepce na navlakatA i toa od detskoto sediste otide vo eurostil samo sto otvori usta da se pozali deckite batalija cela rabota demontiraa komplet sedisteto go kacija gore i za 15 min go vratija i montiraa.profesionalizam na nivou.
Odi bez zezanje reklamiraj.

Отсутен karajann

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 375
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #55 на: 10 Септември 2016, 01:55:14 am »
Кога сме кај навлаките, како се решаваат отворите за странични аирбези на седиштата кај овие правените по мерка.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #56 на: 10 Септември 2016, 06:53:33 am »
И јас тоа прашував на времето кога ставав па ме уверуваа дека недајбоже ербегот ќе ја скине и навлаката па затоа и го покрија на предните седишта.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #57 на: 10 Септември 2016, 08:26:40 am »
Abre nedaj boze da dojde do aktiviranje na airbag jebes navlaka togas.
Kaj mene ima shtep ostaveno kaj stranicnite airbezi taka da nedaj boze ako onadi tuka e najslaba tocka i kje ja probie navlakata i se otvara.mislam deka so doplata moze okolu samiot airbag da se namesti navlakata.
Vo eurostil fino kje ti objasnat ne  se tolku ebivetrovci da ti zatvorat sve pa nedaj boze i tuzba da jadat od nekoj.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29525
    • CARclub.mk
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #58 на: 10 Септември 2016, 13:23:53 pm »
Јас не би ризикувал покривање ербег со било што, па ни со навлака. Ербеговите се прецизно таргетирани, и треба да се отворат (и да се издишат) во делови од секунда. Едноставно, не би го прифатил ризиок да покријам ербег, па колку сакаат нека викаат тие што ги прават навлаките дека „нема да смета.“

Од каде знаат они? Тестирале на сите автомобили за кои што прават навлаки, со сите комбинации од материјали кои ги нудат? Ајде сега, да не си пуштаме филмови. Од кај да знам дали ербегот ќе ја скине навлаката и ќе пробие низ неа, или ќе ја повлече целата навлака со него? Или дека навлаката нема да ја смени насоката на движењето на ербегот? Се согласувам, шансите за тоа најверојатно се минорни, ама ете, мене не ми се ризикува.

Плус, не сакам навлаки. Не сум платил за убави, профилирани и фабрички зашиени седишта за да ги покријам со навлака. Навлаки ми се оправдливи ако се искинати/оштетени седиштата, па ајде, да се покрие, да не се гледа. Иначе? Ноу, тенкс.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Kia sportage 1.7 crdi
« Одговори #59 на: 10 Септември 2016, 16:34:08 pm »
Nejkev da spomnam pa da ne recat deka ja forsiram mojata bivsa firma vo koja rabotev edno 12 god ama eurostil se daleku podobri jas imam navlaki na ednata kola veke godiniiii i nemaat gajle izvadi isperi i nazad i se saps ako imas indijanci kako moine sto rastrcuvaat po kola  :D :D