Автор Тема: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit  (Прочитано 134720 пати)

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3143
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #285 на: 16 Јануари 2017, 17:19:06 pm »
Moe mislnje e deka zadnite gumi mnogu mu pustaa na nekolu pati vo krivinite se vide a i krivinava ne se vika za djabe LAZIVERA HAHAJA

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20092
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #286 на: 19 Јануари 2017, 15:55:55 pm »

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #287 на: 28 Јануари 2017, 00:07:32 am »

Винтиџ порнографија, жолта птичка.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #288 на: 28 Јануари 2017, 01:08:14 am »

Винтиџ порнографија, жолта птичка.

Воланот (од Полонез) чиниш во раце ќе му остане хахах

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16672
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #289 на: 09 Февруари 2017, 18:32:46 pm »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20092
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #290 на: 01 Март 2017, 03:48:30 am »

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #291 на: 05 Март 2017, 19:12:48 pm »

Каков моронизам е тоа со акумулаторот и хаубата.. Правење проблем каде што не треба да постои.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #292 на: 05 Март 2017, 20:42:08 pm »
Типов ми е ставен на игнор листа...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #293 на: 05 Март 2017, 20:52:58 pm »
Типов ми е ставен на игнор листа...
Се потресов кога ми искочи. Апансас не го очекував. https://www.youtube.com/watch?v=2I1kc6N3hGA&feature=youtu.be&t=16m47s

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
 • Custom made interiors
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #294 на: 11 Март 2017, 23:43:40 pm »
Неговото Височество!
5.7 литри
612 коњски сили при 8400 вртежи
мануелен мењач
без никакво ЕСП мсп курци палци...
3.5секунди до стотка

За вистински мажи!
Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #295 на: 12 Март 2017, 00:45:17 am »


 :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #296 на: 14 Март 2017, 13:30:41 pm »
Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #297 на: 14 Март 2017, 13:32:40 pm »
Мислиш од спојлерот на две тркала ќе се крене
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #298 на: 14 Март 2017, 13:36:35 pm »
Тоа е trademark!I DIG IT!

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #299 на: 23 Март 2017, 16:10:29 pm »
Ќе биде забавно. На Дени пешкирот зеде ново Порше, бемвето му било здодевно.


Кожените седишта почнале да се лижат после 2 дена. Кожата на шалтаблата се одлепила на места. не работат инфраред командите. Инженерите на Порше брилијантно го решиле отворањето на хаубата. И други интересни детали. Уживајте:Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need