Автор Тема: Најновиот Ајфон во вторник !  (Прочитано 56715 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #420 на: 18 Септември 2012, 15:15:41 pm »
Аргументот доаѓа од другата страна. Сите се пластични, само Ајфон е амејзинг/екстродинари/нот пластик, на кој сите му ставаат пластична маска. Што ако е совршена комбинација од алу, кристали и стакла кога се тоа се крие позади некоја пластична или гумена маска.

Ајфон 4, 4s и 5 немаат пластика. Незнам за која пластика зборуваш?
Ако се споредува со 3g i 3Gs тогаш да, пластиката е феноменална спрема тогашните конкуренти.


Зборам за пластиката (маска) која ја доплаќаш како заштитна, за да го заштитиш скапоцениот дијамант.

А 3Г и 3Гс имаа иста пластика како и конкурентите и исто толку греблива, само поскапо ја наплаќаа.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #421 на: 18 Септември 2012, 15:25:56 pm »
Marjanot -


Абе оти не сваќате дека софтверот е многу скап на ајфон.

Кај самсунгот е безпари. Па треба после сам да си го доправиш.


;D ;D ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #422 на: 18 Септември 2012, 22:15:43 pm »
седум9, за тебе само Motorola RAZR M

Одличен дисплеј, кевлар маска, ортпорен на прашина и вода и немора никогаш да го оружниш со маска. Има варијанта со 2Г процесор, со HD дисплеј, со 2500мАх батерија.
И нормално, Андроид. Совршенство.


Уствари тебе само Самсунг ти боде очи, а тек па сега апдејт кога ќе напраат на 3-ката ;)

БТЊ, колку кошта софтверот на ајфон, да го купим све.


Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #423 на: 18 Септември 2012, 22:17:45 pm »
андроид не е најдобар само сте навикнати на него, мене сега windows ми е топ :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #424 на: 19 Септември 2012, 08:53:40 am »
Цитат
Apple (Nasdaq: AAPL), the world's most valuable technology company, should reap another windfall from selling the iPhone 5 because component costs are only around $167.50, engineers at UBM TechInsights reported.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #425 на: 19 Септември 2012, 09:04:03 am »
И повторно ЛП со соодветно цитирање на извор и релевантност на истиот.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #426 на: 19 Септември 2012, 09:10:29 am »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #427 на: 19 Септември 2012, 09:30:29 am »
Prvite testovi kazuvaat deka I5 e dvojno pobrzo do I4s, no pospor od S3 i ONE X.  Tukustoizlezen IPhone e pospor od postoecki igraci na pazarot. Zapocna the downward spiral za Apple.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #428 на: 19 Септември 2012, 09:36:31 am »
Така било со секое излегување на Ајфон. Какашки али сакаш. :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #429 на: 19 Септември 2012, 09:47:30 am »
А бе излезе i5 и веќе во говна се епл, се глеа! :D А бе лп, лп... розеви наочари носиш ти изгледа :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #430 на: 19 Септември 2012, 09:49:22 am »
Ќути живи гревчиња се... Затоа уште у pre-order имаат преку 2 милиона порачки...

Готов е! Готов е!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #431 на: 19 Септември 2012, 10:13:21 am »
U govna seuste ne se. Sega se na vrvot i ke ostane taka uste nekoe vreme. No koga ke pocnat da pagaat , ke bide Nokia II. Za 1 godina ke izgubat 490 milijardi dolari, zatoa sto realno, nemaat nisto na pazarot, samo edni skici za nekoj telefon koj veke ne e nisto posebno, telefon koj e veke videno, dosadno, ne nudi nisto novo, i e nadminat od najmalku 3 drugi telefoni. Se sto e potrebno e edna ovca da kupi Samsung S3, One X, LG G, ili Droid, i ostanatite ke trgnat po nea.

I nikogas ne bilo vaka. Konkurencijata imala pospori alternativi od IPhone, ova e prv pat noviot IPHone da e pospor od ona sto veke se nudi na pazarot.

Istovo go velev za Nokia, istoto ke se sluci i so Apple, i so W. It is ... inevitable.


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #432 на: 19 Септември 2012, 12:48:07 pm »
Нели и лани беше истиот муабет за S2 и 4s? Или баш ова е првиот поспор ајфон од конкуренцијата? :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #433 на: 19 Септември 2012, 13:16:41 pm »
Овој е поспор од било што што некад се појавило во историјата на телефоните... Земи Nokia 1100 на пример, да вииш како муњевито работи... Башка, батерија држи месец ипол, до два...

„Дрш ме мори мајко, се испосрав...“
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #434 на: 19 Септември 2012, 14:52:35 pm »
3310 е најсовршениот телефон, само камера му фали :P