Автор Тема: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили  (Прочитано 574613 пати)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8245
 • Малерозен дрводарец
Decki mi treba vakvi plasticni stegi ama zeleni? Sretnal nekoj nekade zeleni ?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Логинг ги има сите фаќен бои, чичин, вклучено и со pronouns како сакаш да ги викаш :)))

https://www.loging.mk/387/197575/0/ShowProduct/Stega_za_Kabel

Сврти сајтот, види која одговара, да праќаме :)

Само пиши која должина треба да бидат, има различни...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5014
 • Пиши лаже
Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3631 на: 09 Август 2023, 02:03:20 am »
Decki mi treba vakvi plasticni stegi ama zeleni? Sretnal nekoj nekade zeleni ?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ако ти бркаат работа жолти или црвени 100мм, ѕвони утре, имам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Decki mi treba vakvi plasticni stegi ama zeleni? Sretnal nekoj nekade zeleni ?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Логинг ги има сите фаќен бои, чичин, вклучено и со pronouns како сакаш да ги викаш :)))

https://www.loging.mk/387/197575/0/ShowProduct/Stega_za_Kabel

Сврти сајтот, види која одговара, да праќаме :)

Само пиши која должина треба да бидат, има различни...
Decki mi treba vakvi plasticni stegi ama zeleni? Sretnal nekoj nekade zeleni ?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ако ти бркаат работа жолти или црвени 100мм, ѕвони утре, имам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Login samo od 10cm imaat zeleni, mi treba barem 15cm. Boshe ne mi vrsat rabota crveni ili zolti. Sepak fala ti

Отсутен jacke0708

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 87
Не издржа срце јуначко  ;D
Најверојатно ќе земам и Билштеин Б4 предни амортизери и буфери, за мирна глава, ама за тоа прво ќе видиме како ќе биди автомобилскиот буџет  ;D
Штета што мора да чекам до Јуни за да ги монтирам, има  многу растурање за тука да ги сменам.

Kade si zemal ovie

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6632
 • French diamond
Од Германија се земени.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3635 на: 31 Октомври 2023, 14:36:30 pm »
Си купив APC од Fraber од кај Гино, ама не сум задоволен како ги чисти пластиките, од црни - ги прави бели. А за гумирани делови е топ. Брисачите ги поминав, зошто минимум еден брисач на 3 месеци купувам и ги обнови комплетно, бришат 5ка.
Си купив и K2 Sil - презадоволен, ја враќа бојата на оштетени гумени делови, а и ги заштитува останатите. Кога работев во Гентерм се користеше за одржување и чистење.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1696
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3636 на: 31 Октомври 2023, 15:17:51 pm »
Си имал претходно заштита на пластиките? и апц то е со некој сооднос за раствор или не, претпоставуавам ја враќа фабричката состојба ако се надворешни пластики игорени од сонце и со бараат сега заштита реставратор на пластика, ако грешам детајлерите нека ме корегираат

пс. за ватрешни пластики или надворешни кажуваш дека такви бели ти ги прави

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3637 на: 31 Октомври 2023, 15:20:23 pm »
Имав заштита, К2 Поло кое дава доста сјај, ама слој по слој ставам, не пребришувам никогаш со АПЦ. Ова ми е втор пат да користам АПЦ. Инаку се работи за внатрешни црни пластики.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Ај да се пофалам дури ги чекам. Си купив:
---АТО24---
-Amsoil XL Boosted 10W-40 2x3.785L - 2*48.95€=97.90€
-Amsoil XL Boosted 10W-40 2x0.946L - 2*12.89€=25.78€
-Ravenol SSF 2x1L - 2*12.95€=25.90€
-Liqui Moly Ventil Sauber 2x0.125ml - 2*5.95€=11.90€
Вкупно:
168.26€
Попуст (AMS20, LM10, RAV20) -32.41€
Данок (24%)  +30.16€
=135.85€
Доставата над 200€ е бесплатна, а за тоа има заслуга клабер кој ќе биде пофален во соодветна тема.

---Аутодок---
-Hengst H90W03 (филтер маслен) - 2*3.62€=7.24€
-Hengst E352L (филтер воздушен) - 2*8.42€=16.84€
-Hengst E910LI (филтер кабина) -2*8.34€=16.68€
-Ridex 9F0003 (филтер бензин) -2*2.57€=5.14€
-Elring 115.100 (бакарна шајбна за штопна) -2*0.13€=0.26€
-ATE Typ 200 (глицерин) - 13.27€
-Bosch 0 242 229 878 (4 ОЕМ свеќички) - 11.30€
-Corteco 21652326 (преден држач на мотор) - 27.19€
-Corteco 21652322 (заден држач на мотор) - 13.48€
-Lemförder 26040 01 (преден десен држач на мотор) - 51.46€
-Mannol 5022 (концентрат за течност за брисачи) 2x250ml - 2*1.87€=3.74€
Вкупно:
166.6€
Бонус -2.80€
=163.80€
*Бонусот од 10€ не важи бидејќи сѐ е на попуст по смешни цени*
Залихи сега имам за два мали сервиси  ;)
+Здрав ербег кој го чекам и една пластика која е маана на астрите. Може да заврши тука годинава со нарачки, дедо Мраз добро се покажа годинава.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8593
 • Пичлеме
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3639 на: 26 Декември 2023, 08:04:08 am »


Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3641 на: 26 Декември 2023, 09:50:50 am »
Навалки  наредно и куртон за на мењач :)

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3642 на: 26 Декември 2023, 10:36:27 am »
MHD лиценца и „стејџ 1“ мапа за бенвето. :)


Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5212
Одг: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили
« Одговори #3644 на: 26 Декември 2023, 10:48:44 am »
Не му замервајте, Пàсат возеше до некни :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html