Автор Тема: Renault 5 Campus  (Прочитано 52241 пати)

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #225 на: 04 Април 2022, 20:25:38 pm »
Убаво испаднало. Ако го направиш истово и на нааслоните, веројатно уште подобро ќе биде.
Наслоните се такви, не се профилирани... Чудно ама... Милион пати проверував интернети, француски форуми, стари фотки... Така да тоа е тоа.
@МулевР благодарам.

Отсутен terzziski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 706
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #226 на: 04 Април 2022, 21:28:08 pm »
Браво за вложениот труд, испаднало супер.
Многу послатко е кога нешто дома сам ќе си среди човек отколку да носиш по мајстори.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #227 на: 04 Април 2022, 22:04:59 pm »
Точно...

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #228 на: 16 Април 2022, 15:51:10 pm »
Спремна за утре, Retro Car Show Делчево

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #229 на: 16 Септември 2022, 21:31:10 pm »
Тргнав за Кавадарци во неделата на собир на олдтајмер возила, ама останав на сред пат на 10 км пред Неготино. Причината е дихтунгот на главата... Наеднаш облак од бел дим во ретровизор и крај...

И, настана овој хаос...

Се набавија нешто делови, уште нешто треба да стигне...
website upload foto
И, решив кога веќе отвараме мотор да се смени се што е дотраено, оштетено, при крај на векот...
Комплет ремонт на глава, нови вентили, водилки, гумици на вентили, шрафови на глава, како и преправка на издувните водилки да може да бидат со гумици, уљна пумпа, ланец како и комплет нови дихтунзи и симеринзи  на цел мотор.
Надоле е моторот добар, мајстор вика нема што да се чепка. Интересен е моментот што сметав дека со кариките нешо не е во ред, а излезе дека водилките се катастрофа...


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7641
 • Плинаш!!!
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #230 на: 17 Септември 2022, 17:03:12 pm »
Сега барем ќе ја средиш и мирна глава.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5529
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #231 на: 27 Септември 2022, 22:48:44 pm »

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #232 на: 22 Март 2024, 18:51:01 pm »
Долго не сум пишал, главата се среди, колата си вози, се е супер. Е сега, иде пролет и конечно завршив еден оддамна планиран зафат...
5 Campus OpenAir :)
Twingo донираше кров, произведен од Webasto, сосе внатрешните тапацири, кои се малце прекроени да се фатат убаво на 5ката.
Јас сум задоволен, а ден, два по монтажата врнеа силни дождови, а колата остана сува внатре. Јас сум презадоволен :)Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #233 на: 22 Март 2024, 19:29:18 pm »
Лелеееј, прекрасно! Меракот е сигурно експоненцијално поголем!

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #234 на: 22 Март 2024, 19:43:28 pm »
Сосем друго чувство дава сега колата, а меракот е... шо да ти кажувам... огромен!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #235 на: 22 Март 2024, 20:21:53 pm »
Уау многу неочекувано! Браво! Ама и полир и црнеење пластики паднале?

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #236 на: 22 Март 2024, 20:56:50 pm »
Не е баш неочекувано... оддамна е идејата, ама требаше да се поклопат повеќе работи.
Малце е освежена бојата, а пластиките се следни на ред за срефување

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1360
 • Велешанче
Одг: Renault 5 Campus
« Одговори #237 на: 22 Март 2024, 21:02:23 pm »
Ептен добро испаднало  8)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i