Автор Тема: Совет за бела техника  (Прочитано 415996 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5529
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2475 на: 20 Мај 2024, 00:58:15 am »
Zile pojma neam cenive kako idat. Denes nedela zenistevo me izdiga vika stanuj mashinata mora da se stavi u funkcija da zememe sto treba. I najiskreno Vero bese otvoreno i tamo ispazariv. Ama ete pamet fala za sovet naredno tamo kje si zemam.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7641
 • Плинаш!!!
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2476 на: 20 Мај 2024, 06:10:09 am »
Еее дааа, недела, ништо не работи. Битно да не се вадиш од памет со цениве

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2222
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2477 на: 24 Мај 2024, 12:33:04 pm »
Дечки, ми рикна сушарата Аристон после 10 години (процесорот, како ми кажаа едни мајстори не се исплатело, мада точна цена не дознав, спомнаа некои 10.000 ден ако не се лажам).

Мојата сушара беше обична со греач (кондензациска ако не грешам), енергетска класа Б, со таа предност што за сат и пол суши буквално се, не ги гужва алиштата и во принцип бевме задоволни.

Колку е паметно да се оди на понов тип со топлинска пумпа и А енергетска класа, со тоа што се поскапи и им треба повеќе време да го исушат алиштата (ова ми го кажа сервисер).

Како мојата Аристон (со греач) нема како што може да видам инаку иста би зел. Да не знае некој кај да барам ако има некаде постари типови, ако држи некој воопшто.

Да не има некој предлог од вас со тазе искуство, на што да се оди со буџет околу 20.000 - 25.000 денари, благодарам

Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7012
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2478 на: 26 Мај 2024, 18:50:10 pm »
Што бидна со севисерот што го снема?

Инаку, обичните сушари мн побрзо ги уништуваат алиштата со брзото сушење од високата температура, за сметката за струја да не прајме муабет.
Денес не знам дали има такви веќе да продаваат.