Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1838990 пати)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2952
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13455 на: 19 Ноември 2023, 22:27:58 pm »
Дали некој кај нас сретнал пликоа (DL / C5) со прозор а да се наменети да се печатат со ласерски принтер?

Прозорчето на обично плико се гужва во ласерски принтер поради топлината.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1533
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13456 на: 20 Ноември 2023, 18:16:05 pm »
@Boshe и @Van

Каде одите најчесто на кампување во МК? Некоја идеја? Пожелно е да има пристап со кола за секој случај.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не знам друже. Не сум јас некој таков кампер... Јас кога одам на одмор, меѓу смештаи сакам да идам ден-два во камп со шаторче во кампови што се на добро име. Во Грција има повеќе добри кампови, исто и Шпанија. Ама за тоа имам друг шатор. Овој Ланшанот е хајкинг шатор, за идење со ранец, планинарење и слично. Кило тежи цел ранец, и нема цевчиња/арматура туку на два стапови за планинарење се поставува. Mи се десило пар пати да ми затреба баш таков шатор, и сега си земав еден.

Инаку кога си со кола нема поента да носиш ваков шатор како Ланшан, туку или нешто поголемо или па нешто лесно за местење.

Што се тиче прашањето, окулу Козјак а посебно горе на литиците има топ местенца како за една вечер. Не сум бил, ама сакам да одам... На Охридско, имаш после Градиште кампот, после Музејот, веднаш тука еден див плац/ледина, тука за застануваат ама повеќе со трејлери. На следните паркинг-два надолу има местенца блиску до вода. Окулу Трпејца има местенца, посебно под Св. Никола крстот (ако не го уткам светецот)... Не сум кампувал, ама ми упаднале во око при шетање а чат пат гледам и кампери со шаторчиња.
Се надевам дека од годинава ќе одиме во Грција во камп. Почнав да собирам опрема, малку околу шатор имам дилема, кој, колкав итн. Денес земав кровни држачи, планирам да се опремам и со кровен куфер на пролет бидејќи нема да не собере само со гепек.
Инаку секој викенд одиме некаде во природа, во кола нон стоп имам столчиња, маса и хамоци. Логичен следен чекор е да почнеме и летниот одмор да го тераме во камп. Веројатно ќе биде на Ситонија здравје. Тој Талата кај Каламици ми се допадна поради плажата и Митари кај Неос Мармарас.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13457 на: 21 Ноември 2023, 09:24:49 am »
@Boshe и @Van

Каде одите најчесто на кампување во МК? Некоја идеја? Пожелно е да има пристап со кола за секој случај.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не знам друже. Не сум јас некој таков кампер... Јас кога одам на одмор, меѓу смештаи сакам да идам ден-два во камп со шаторче во кампови што се на добро име. Во Грција има повеќе добри кампови, исто и Шпанија. Ама за тоа имам друг шатор. Овој Ланшанот е хајкинг шатор, за идење со ранец, планинарење и слично. Кило тежи цел ранец, и нема цевчиња/арматура туку на два стапови за планинарење се поставува. Mи се десило пар пати да ми затреба баш таков шатор, и сега си земав еден.

Инаку кога си со кола нема поента да носиш ваков шатор како Ланшан, туку или нешто поголемо или па нешто лесно за местење.

Што се тиче прашањето, окулу Козјак а посебно горе на литиците има топ местенца како за една вечер. Не сум бил, ама сакам да одам... На Охридско, имаш после Градиште кампот, после Музејот, веднаш тука еден див плац/ледина, тука за застануваат ама повеќе со трејлери. На следните паркинг-два надолу има местенца блиску до вода. Окулу Трпејца има местенца, посебно под Св. Никола крстот (ако не го уткам светецот)... Не сум кампувал, ама ми упаднале во око при шетање а чат пат гледам и кампери со шаторчиња.
Се надевам дека од годинава ќе одиме во Грција во камп. Почнав да собирам опрема, малку околу шатор имам дилема, кој, колкав итн. Денес земав кровни држачи, планирам да се опремам и со кровен куфер на пролет бидејќи нема да не собере само со гепек.
Инаку секој викенд одиме некаде во природа, во кола нон стоп имам столчиња, маса и хамоци. Логичен следен чекор е да почнеме и летниот одмор да го тераме во камп. Веројатно ќе биде на Ситонија здравје. Тој Талата кај Каламици ми се допадна поради плажата и Митари кај Неос Мармарас.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Coleman можам да ги препорачам, имаме еден двособен, еве го веќе 10 години, абе конче нема попуштено.

У принцип, Quechua на Декатлон се исто доста добри.

Јас лично, не сум баш за тоа со шатор во Грција, али нормално зависи каде, и дали има барем малце од малце сенка, пошо ако нема... Т(ж)ешко :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
  • ibiz.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13458 на: 21 Ноември 2023, 10:04:20 am »
@Boshe и @Van

Каде одите најчесто на кампување во МК? Некоја идеја? Пожелно е да има пристап со кола за секој случај.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Coleman можам да ги препорачам, имаме еден двособен, еве го веќе 10 години, абе конче нема попуштено.

У принцип, Quechua на Декатлон се исто доста добри.

Јас лично, не сум баш за тоа со шатор во Грција, али нормално зависи каде, и дали има барем малце од малце сенка, пошо ако нема... Т(ж)ешко :)

таков 2 second tent, баталете, ако не е користен често тие прачките ке се извиткат и бргу пукнат,


за кампинг места
Клисурата Пешти , одма покрај велес, пешки 1км.
околу велес, нежилово, папрадиште има многу места убави и достапни.
тетово накај шара
куманово длабочица, перен
маврово,
галичник,
галичица, магаро,

реално имаме премногу убави, малку диви места за кампување

еве нешто што најдов
лефкада, најубаво поминато цело време со шатор, некогаш покрај плажа, има сенка доста(немам слика на мобилен)

албанија влоремаврово покрај езеропопова шапка


охридиталија/алпи

цермат

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5085
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13459 на: 21 Ноември 2023, 10:41:42 am »
Еве ти Лефкада, имав и јас мн слики видеа од кај не,ама го макнв телефонот во солена вода и заминаа јабана :D

https://youtube.com/shorts/_kkNGKfKjwE?si=_-Q2_gXhiIa-XrHP


https://youtu.be/dOgBe4oZAnA?si=eXPm3AgrtFiLOn11

https://youtu.be/IZk2KMToe5E?si=q9hrCoGQc1rYbEdi

https://youtu.be/es9pXS8rvVw?si=xc-qp--ppScVNHs7

Ова подолното е специјален поздрав за @Nandor The Relentless  :D

https://youtu.be/7fuBejyJNdc?si=HIOG96Gbs0gcHmM4


Јанина стелт мод он


Лефкада стелт , после му се мушнав во марината кај шо ги има цел комплекс за спиење за богаташите трговски нивен итн,паркирав таму спиев ден два, Топ вциња и тушеви имав на користење за 0 денари :D
Имам стотици слики видеа, ми вади овај античкиот ајфон шо го користам како memories видеа, ако можи да ги аплоаднам нив н јутуб ќе ги прикачм во одмор темата.
За други камп срања и шо не имв во телефонот стар ама веќе немам, овај некако ме заебава со се од гугл не можам да го синхронизирам и немам ништо моментално.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13460 на: 21 Ноември 2023, 18:07:22 pm »
Ќе те поздраву ја тебе, ако ти стану...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2070
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13461 на: 21 Ноември 2023, 23:06:18 pm »
Скромен почеток на дрон-ската кариера:Многу трема, малку паника и многу, многу ќеф.

Не знам како чудово не го купив многу порано, додуше порано беа доста поназад сличните модели. Лудница.
Мало е како 2 пакли цигари, а толку е стабилно, управливо и на мал и на голем досег, респонзивно и со многу можности.
« Последно менување: 21 Ноември 2023, 23:15:07 pm balanar »

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13462 на: 21 Ноември 2023, 23:18:17 pm »
Брат, нем тиа играчки на ветеро Штипски, мењај локација... :)))

Честито, патем.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2070
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13463 на: 21 Ноември 2023, 23:50:01 pm »
Брат, нем тиа играчки на ветеро Штипски, мењај локација... :)))

Честито, патем.

Фала чичо, да ти се враќа од оние твојте музички тракаташки   ;D

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4958
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13464 на: 22 Ноември 2023, 00:58:10 am »
Од оние за мењање ссд и рам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13465 на: 22 Ноември 2023, 17:10:47 pm »
Од оние за мењање ссд и рам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вакви ќе му земам за Нова Година, квалитетни, не ко тие неговите од тенка пластика, ќе му се скршат.


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13466 на: 22 Ноември 2023, 17:35:57 pm »
Од оние за мењање ссд и рам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вакви ќе му земам за Нова Година, квалитетни, не ко тие неговите од тенка пластика, ќе му се скршат.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
и мене вакви да ми земеш за нова година :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13467 на: 22 Ноември 2023, 17:42:13 pm »
Од оние за мењање ссд и рам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вакви ќе му земам за Нова Година, квалитетни, не ко тие неговите од тенка пластика, ќе му се скршат.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
и мене вакви да ми земеш за нова година :D
Пишано:


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13468 на: 22 Ноември 2023, 21:39:17 pm »
Од оние за мењање ссд и рам?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вакви ќе му земам за Нова Година, квалитетни, не ко тие неговите од тенка пластика, ќе му се скршат.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
и мене вакви да ми земеш за нова година :D

Ги има кај Биле Нокти Ефтино на попуфт за празников...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13469 на: 23 Ноември 2023, 20:05:40 pm »
Денес стигна конечно по 2 недели чекање

Ќе видиме како ќе се покажи споредено со С22ката.