Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1811619 пати)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17282
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13320 на: 05 Октомври 2023, 18:21:14 pm »
Па ќе вика @AUUU на вадење навлаки и куртон од волан.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13321 на: 05 Октомври 2023, 18:29:10 pm »
Па ќе вика @AUUU на вадење навлаки и куртон од волан.
Свечано ќе ја отпакуваме. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13322 на: 05 Октомври 2023, 19:13:47 pm »
Hello and welcome to my unboxing video!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13323 на: 06 Октомври 2023, 00:13:14 am »
Шо состојба е? Километри ова она. Годиште и дали сака трампа со три годишна Октавија со 18000km ;D

Греота е колку не ја возиш.

И мењаш ли барем еднаш годишно уље?


Не промашувам редовни сервиси 😉

Со оглед на тоа колку (не) возам, барем едната нека биде нешто од шестак па нагоре 😁

BMW-то повеќе го возиме низ град, дека помало. ОСТавијата онака викендашки отворено, одмори или навечер правам еден круз кога нема гужва низ град.

Лефтерно, лезетски,  мераклиски, до добар soundtrack

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2155
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13324 на: 06 Октомври 2023, 18:01:04 pm »

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2692
 • Шалабајзер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13325 на: 06 Октомври 2023, 22:28:50 pm »
Шо состојба е? Километри ова она. Годиште и дали сака трампа со три годишна Октавија со 18000km ;D
Возна состојба, тука купена од МакАутоСтар со сите сервиси таму, 2011та со околу 300.000 пројдени 90% на отворено, имаат сопствен бизнис кој треба патување, не е заинтересиран за замени, сака да порача 223 6.3 амг ама ќе размислел уште некое време, тоа е цена ко за мене, ама нема да се продава додека не порача и стигне што ќе треба да ја замени ес класата


Бај д веј, мене ова ми мути памет поќе
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4777420

Му звонев сабајле да го прашам што е како е ама не кревет


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2944
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13326 на: 06 Октомври 2023, 22:33:31 pm »
Шо состојба е? Километри ова она. Годиште и дали сака трампа со три годишна Октавија со 18000km ;D
Возна состојба, тука купена од МакАутоСтар со сите сервиси таму, 2011та со околу 300.000 пројдени 90% на отворено, имаат сопствен бизнис кој треба патување, не е заинтересиран за замени, сака да порача 223 6.3 амг ама ќе размислел уште некое време, тоа е цена ко за мене, ама нема да се продава додека не порача и стигне што ќе треба да ја замени ес класата

W223 6.3L и да сака не може да порача. Може да порача S63 AMG и ќе добие 4.0 мотор.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2692
 • Шалабајзер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13327 на: 06 Октомври 2023, 22:39:36 pm »
Називот си остана ист, S63 amg, тоа што има 4.0 в8 со електромотори и 300км во името на моделот е небитно


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13328 на: 07 Октомври 2023, 13:51:37 pm »
Има полошо

2024 Mercedes C63 AMG S E Performance  е со 2000 кубика мотор плус електричен погон.

Да ОК има коњажа (680 коња) и се то, ама зошто 63 😄😄

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2768
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13329 на: 08 Октомври 2023, 11:07:36 am »
Има полошо

2024 Mercedes C63 AMG S E Performance  е со 2000 кубика мотор плус електричен погон.

Да ОК има коњажа (680 коња) и се то, ама зошто 63 😄😄

Абе ок е, не е лошо, па макар и со 2000ццм


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20055
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13330 на: 08 Октомври 2023, 14:20:50 pm »
.

сум ги помешал постовите
« Последно менување: 12 Октомври 2023, 03:31:55 am DarthJe5us »

Отсутен stanzli

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 142
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13331 на: 08 Октомври 2023, 16:22:24 pm »
Има една сребрена с класа на пријатели, не огласена(се мисли дали да ја даде), 25.000€, фејслифт, 350цди 4матик лонг, фул опрема  мути ум ама многу банки се фејсовите


Sent from my iPhone using Tapatalk

Многу добра понуда е 25000 евра за кола до месечината што била.

И мене ме удара у глава веќе некое време W221 320L/350L cdi ама цениве од 20к+ за стара кола 13 години... разумот не дава.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2055
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13332 на: 10 Октомври 2023, 20:01:41 pm »
Си купивме:

- USB-C to USB-C кабли 1m (x2)- Полнач со 3 порти (120W вкупно)- Читач на мемориски картички- Мемориски картички од 128GB (x2)Не си купивме, туку се регистрирав како UAS оператор во француската агенција за цивилно воздухопловство:и положив (онлајн тест од 40 прашања) за пилот на дрон во А1/А3 поткатегориите во open категоријата:За двеве работи - ако сакаш да леташ ептен легално во ЕУ, треба да се регистрираш во некоја од тамошните агенции за цивилно воздухопловство. И потоа ти важи за сите земји во ЕУ.
Во Бугарија, Хрватска, Германија и други, бараат да уплатиш осигурување за една година.
Во Ирска бараат 30 евра при регистрација на самиот портал на агенцијата, за 1 година.
Во Франција и Луксембург - не бараат ништо.

А сето погоре заради ова (сакам да си купам наредниве недели):Желба имам да си купам дрон 10 и пол години, од првиот DJI Phantom 1.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1981
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13333 на: 10 Октомври 2023, 20:12:47 pm »
Има еден член тука знае се за дронови. Ако ти треба помош ќе ти објасни има  добар рисрч праено :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13334 на: 11 Октомври 2023, 10:21:41 am »
Има една сребрена с класа на пријатели, не огласена(се мисли дали да ја даде), 25.000€, фејслифт, 350цди 4матик лонг, фул опрема  мути ум ама многу банки се фејсовите


Sent from my iPhone using Tapatalk

Многу добра понуда е 25000 евра за кола до месечината што била.

И мене ме удара у глава веќе некое време W221 320L/350L cdi ама цениве од 20к+ за стара кола 13 години... разумот не дава.

Ако е околу 100 000км би се решил.

Гледам по Бугарија и Германија какви W221 има за 20К, глава да те здоболи. За мерак.