Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1770699 пати)

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3747
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13260 на: 25 Септември 2023, 13:22:10 pm »

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3526
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13261 на: 25 Септември 2023, 13:23:12 pm »
@Roci со здравје да се вози и доста авантури да имаш со него. ;)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13262 на: 25 Септември 2023, 13:48:15 pm »
Уууу јако! :)

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1029
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13263 на: 27 Септември 2023, 10:00:12 am »Honda civic, 2023 модел? Toyota out, honda welcome.
https://honda.si/modeli/nova-vozila/novi-civic/

Неможам да најдам ценовник ни во околниве земји.
 
Ќе тркнам до момин поток, да видам шо ќе ми кажат таму.

Присутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3171
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13264 на: 27 Септември 2023, 10:36:24 am »
Околу 36.000еур е мислам добро опремена, 2.0 бензин хибрид.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54499
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13265 на: 27 Септември 2023, 10:37:58 am »

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1336
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13266 на: 27 Септември 2023, 12:08:53 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ууу добри цени (условно) ако се и кај нас истите.
Интересен податок е дека е истиот мотор кај сите и сите системи за безбедност се кај сите нивоа достапни. Мислам дека треба да се оди на второ ниво за подобриот екран.

Според аутотрејдер, убедливо најекономично возило, само Тесла модел 3 на долг рок го поминува, ама тоа е по 36 години ако добро се сеќавам на видеото.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1029
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13267 на: 27 Септември 2023, 12:51:50 pm »
Не сум full electric fan...hybrid ми е сега за сега ок. Па ќе видиме, правам калкулации.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1747
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13268 на: 27 Септември 2023, 12:57:03 pm »
@Sase_91   Те послушаа производителите на моторни возила. Само аутоматик нудат. Мануелец се доплаќа  ;D


Не знам за цивик, ама хонда џез е многу мало а големо возило. Имам седнато во едно такво, како комбенце е. Дури и задните седишта се креваа нагоре.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1029
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13269 на: 27 Септември 2023, 13:09:03 pm »
Да, сум имал прилика да возам од постарите jazz-ови, на релација Ресен->Прилеп, комфорно и брзо. Honda, бар од 97-8 наваму нема направено промашај.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54499
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13270 на: 27 Септември 2023, 13:10:51 pm »
А пред тоа па уште помалце.

Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6040
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13271 на: 27 Септември 2023, 14:05:50 pm »
Интересно за Цивик хибридот како што го гледав Мат Вотсон, е уствари електрично возило. Возиш на струја, моторот служи како генератор и го превзема погонот на повисоки брзини.
0-100-ка побрзо од декларираното пошто електромоторите тегнат одма. Не се мафташ со кабли, не е плагин.

Другар зеде годинава нова, не го имам прашано за цена, негова работа посекако не земам јас, ама мислам како шо ми кажаа други околу 40к.

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1029
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13272 на: 27 Септември 2023, 16:07:36 pm »
Сличен концепт имаат и Renault->Nissan алијанса, во основа горивото се користи за работа на електромоторот, како гориво.

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 596
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13273 на: 27 Септември 2023, 16:49:32 pm »
.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54499
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13274 на: 27 Септември 2023, 17:14:19 pm »
Интересно за Цивик хибридот како што го гледав Мат Вотсон, е уствари електрично возило. Возиш на струја, моторот служи како генератор и го превзема погонот на повисоки брзини.
0-100-ка побрзо од декларираното пошто електромоторите тегнат одма. Не се мафташ со кабли, не е плагин.

Другар зеде годинава нова, не го имам прашано за цена, негова работа посекако не земам јас, ама мислам како шо ми кажаа други околу 40к.
Не зезај? Браво!!! Не сум обратил ич внимание на колата, сега ќе побарам ривјуа.