Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1839053 пати)

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13185 на: 31 Август 2023, 21:36:38 pm »
Se podnoviv i jas prv pat od android na apple malce cuden za rabota duri ne go naucam i naviknam. Primer prva rabota so mnogu me nervira e koga ke ti stigni poraka na viber messinger ili insta ko ke titka mora i da vibrira a me mozam da najdam kade i dali se gasni
Iphone 14pro(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Честитки, ме подсети на мене. На времето кога со помош од господ и телеком се решив после 10+год на Андроид да пробам ИОС и да прогледам :D
Веќе никогаш нема да се вратиш назад :)

Малку претерано е што си ме пишал "господ", сепак сум само "гласот на разумот" :D :D :D
Точно, претерал, јас никогаш не би му рекол такво нешто :)))

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13186 на: 01 Септември 2023, 22:56:39 pm »
Јас пошто никако да "прогледам", иако жена ми има Iphone 13 Pro Max, јас сепак си зедов пак Samsung, стариот почна да губи снага на батеријата, се дешаваше да неможи цел ден да издржи,па решив да го сменам.Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3212
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13187 на: 01 Септември 2023, 23:16:01 pm »
Se podnoviv i jas prv pat od android na apple malce cuden za rabota duri ne go naucam i naviknam. Primer prva rabota so mnogu me nervira e koga ke ti stigni poraka na viber messinger ili insta ko ke titka mora i da vibrira a me mozam da najdam kade i dali se gasni
Iphone 14pro(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Честитки, ме подсети на мене. На времето кога со помош од господ и телеком се решив после 10+год на Андроид да пробам ИОС и да прогледам :D
Веќе никогаш нема да се вратиш назад :)

Малку претерано е што си ме пишал "господ", сепак сум само "гласот на разумот" :D :D :D

Господин пред се.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20062
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13188 на: 02 Септември 2023, 04:44:32 am »
Јас пошто никако да "прогледам", иако жена ми има Iphone 13 Pro Max, јас сепак си зедов пак Samsung, стариот почна да губи снага на батеријата, се дешаваше да неможи цел ден да издржи,па решив да го сменам.
Ако е снапдрагон топ, ако е ексинос ќе треба да прогледаш со 23/24 за брзо време.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13189 на: 02 Септември 2023, 09:57:12 am »
Не верувам дека нешто многу ќе ми смени то, не играм игри.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13190 на: 02 Септември 2023, 10:37:09 am »
Ќе смени во издржливост на батерија. Затоа и ти го кажа тоа. Нема врска игри.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3585
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13191 на: 02 Септември 2023, 11:00:45 am »
Со здравје да се користи ама S23 кој било модел требало да земиш, чипот прави огромна разлика
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 649
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13192 на: 02 Септември 2023, 23:50:09 pm »
se zema utrovo od eftinija impeks (linkot e od bois radi cenite)
https://bois.com.mk/en/product/udaren-rotiracki-cekan-1800w-ingco/

pa zdravje od utre natamu nekoj den da vidime dali vredi za parite. posebno ovie 300 vati (i 500 denari razlika) kolku vsushnost pravat razlika

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4958
 • Пиши лаже
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13193 на: 05 Септември 2023, 08:56:19 am »
Знае ли некој од каде можам да најдам термос за топло/ладно што држи од 0.8/1л? Во Scout моментално немаат на лагер, иако се солени тие на Sigg... Искрено, не знам ниту дали вредат за цената, ама ајде. :)

« Последно менување: 05 Септември 2023, 09:30:19 am Boshe »
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13194 на: 05 Септември 2023, 09:26:14 am »
И јас барам метален термос барем од 1 литар да е.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13195 на: 05 Септември 2023, 09:38:39 am »
Тие што ги бива си држат цена, ама затоа држат и топло/ладно :)

Во Карес да видите евентуално.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен goran2406

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 43
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13196 на: 05 Септември 2023, 10:00:41 am »
Знае ли некој од каде можам да најдам термос за топло/ладно што држи од 0.8/1л? Во Scout моментално немаат на лагер, иако се солени тие на Sigg... Искрено, не знам ниту дали вредат за цената, ама ајде. :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sigg вредат за сите пари.Одлични се.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6096
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13197 на: 05 Септември 2023, 12:00:20 pm »
Од BANZ имаш од литар скоро, е 1600ден.

https://kidscarewears.com/product/thermos-shishe-so-sportski-dodatok-946-ml-bpa-free/

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4958
 • Пиши лаже
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13198 на: 05 Септември 2023, 12:18:41 pm »
Благодарам за Карез. Ова го најдов и изгледа добро, па најверојатно и добра изработка.
Цената малку солена да. :)

https://kares.mk/product/on-the-go/on-the-go-za-vo-dvizhenje/elton-insulated-termos-750ml/

Заборавив и на Меркур, најдов нешто интересно.

https://merkurmak.mk/p/5753/gusta-termos-1-l-crn-duke

Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13199 на: 05 Септември 2023, 14:02:35 pm »
Ова го најдов и изгледа добро, па најверојатно и добра изработка.
Цената малку солена да. :)

https://kares.mk/product/on-the-go/on-the-go-za-vo-dvizhenje/elton-insulated-termos-750ml/


@Boshe според опис-от на сајтот, ова е само за ладно, не е наменет за топло.

П.С. пред некоја година имам земено од Карес термос, го нема повеќе на залиха, држи топло и со саати на минусни температури надвор... две чашки вградени со него, врвка за на рамо... супер задоволен....
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html