Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 65739 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13471
 • Пудингот на шоферството
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #45 на: Март 29, 2014, 19:08:51 pm »
Со здравје да се вози. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #46 на: Март 29, 2014, 19:47:02 pm »
Tenkju, tenkju...

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #47 на: Април 04, 2014, 18:04:07 pm »
бидна хомологација. предадени документи за регистрација. до наредниот петок би требало да е се готово. па и фатив некои конци за интересна цифра на регистрацијата, па ќе видиме. :D

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6216
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #48 на: Април 04, 2014, 18:09:04 pm »
Го видов денеска количето,стакло е со здравје да се вози

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #49 на: Април 11, 2014, 00:36:26 am »
фала, фала...

btw...


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28300
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #50 на: Април 11, 2014, 10:03:54 am »
Кога го купи, кога напраи 150.000...

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #51 на: Април 11, 2014, 13:08:59 pm »
е ајде де.... :)

btw, денеска конечно регистриран...купени и сменети Praxis Air 8 брисачи, баш поради тоа што сите ги испофаливте. Ротирани предни со задни гуми. Сите 4 балансирани... И то је то. :D
« Последно менување: Април 11, 2014, 22:31:21 pm KaZaN »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16605
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #52 на: Април 11, 2014, 14:57:17 pm »
Бркаше 9999 таблица? ;)
Преубаво количе, ако и невестата ти е возач, ќе ги рашрафите шините на возачкото седиште од поместување :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #53 на: Април 11, 2014, 22:32:43 pm »
ах... знаев дека 4 исти да начекаш е тешка работа. па земајќи го тоа у предвид, гледав нешто така поинтересно. па се падна оваа... :)

невестата возач, да... само не вози толку интензивно ко мене. како и да е, дај боже од тоа да се рашрафат шините.... :D да не е само од некоја друга мука...

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19875
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #54 на: Април 11, 2014, 23:00:36 pm »
Не е тешко, само треба некој да ти среди. :) Како и да е убаво количе.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #55 на: Април 11, 2014, 23:07:40 pm »
Epa ne mozev da najdam nekoj takov. :) fala.

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3785
 • Боинг 747
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #56 на: Април 12, 2014, 00:22:08 am »
Наздравие регистрација сега си легален хахаа :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #57 на: Април 15, 2014, 20:20:16 pm »
легален до коска! :D

фала..

Отсутен Nino-

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 453
 • Ultimate driving experience
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #58 на: Април 15, 2014, 22:28:51 pm »
Еден предлог до тебе, да ја тргнеш рамката од табличката мислам многу поубаво ќе изгледа :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #59 на: Април 16, 2014, 17:33:44 pm »
Taka mi stoeja bugarskite tablici. Prokleto me nervira momentot da se gledaat strafovi, pa zatoa staiv i ramki...