Автор Тема: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?  (Прочитано 29167 пати)

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1275
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #120 на: 25 Декември 2017, 17:02:13 pm »
Greenje na sedishta??? Zoshto??? Za 5 min cela kola se zatopluva od klima/ventilacija ili epten na sibir ziveete? Ne stvarno me interesira, zosto nekoj bi naracal greaci ili masazeri na sedista. Koi se pridobivki. Inace od oprema moze full led, kozen volan i menjac i nekoi ubavi alu bandazi

Мојата кола не се затоплува за 5 минути. Придобивките се, благопријатно чувство на нозете, газот и грбот кога е ладно. Препорачливо за луѓе со проблеми во грбот. Не гледам потреба зашто би ги оправдувал моите преференци на било кого.

Ги неам осетено благодетите од греачи во седишта и не осеќам потреба од нив. Кога возам низ град влегувам со јакна у кола.  Кога одам подалеку штом излезам на отворено веќе дува топло.

А зошто мислиш дека би осеќал потреба за нешто, ако никогаш не си го искусил во животот?

Ne prasuvam za da opravduvas bilo koi potrebi. Site si imame razlicni potrebi i razlicen keif ...
Prasanjevo mi bese sto e pridobivka od greaci i/ili masazeri. Istite se na 1000+ za greaci, a so masazeri  i 2000+ zavisno od model proizvoditel i  tn. Muabetot mi bese dali stvarno vredi da dades pari za greaci, poso i taka cela kola se topli ako ne za 5 togas max za 15 mins.
I jas razmisluvam za temava greaci pa neznam kolku i dali vredi. Za vo noze da duva moze ventilacija da napravis vo noze da ti duva i problem solved. Neznam dali i kolku vredi vo Mkd greaci na sedista za 2-3 meseci godisno
По твојава логика и клима не ти треба. Пошто за 2-3 месеца

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1275
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #121 на: 25 Декември 2017, 17:09:49 pm »
Добро е да има самоподесувачки фарови. Греачи на седишта се ОК посебно ако колата не преноќува во гаража. Воздушни перници-што е можно повеќе. Сигнален ЛЕД за мртов агол во ретровизор-би требало да го има секое возило во основна опрема.

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2216
  • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #122 на: 02 Јануари 2018, 22:29:38 pm »
Што е ова последново со ЛЕД што го спомна? слика јутуб нешо.
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #123 на: 02 Јануари 2018, 22:33:12 pm »


Не знам @marjanot  дали ја чува сликата од кај мене, али како и да е, за ова се работи.

Корисна работа.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Ѓорѓи

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1318
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #124 на: 02 Јануари 2018, 22:34:21 pm »
03:38

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2216
  • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #125 на: 02 Јануари 2018, 22:56:16 pm »
Е и ова не бев видел, за коли ај гледа се колку толку, ама добра работа е, али за камиониве прво тоа треба после волан и жмигавци :) :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен lans

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #126 на: 03 Јануари 2018, 02:34:19 am »
Е и ова не бев видел, за коли ај гледа се колку толку, ама добра работа е, али за камиониве прво тоа треба после волан и жмигавци :) :)
greaci na sedista izbegavajte da koristite, uste povekje  ako planirate deca vo idnina da praite
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #127 на: 03 Јануари 2018, 02:36:19 am »
Ја две напраив со греачи на седишта... ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20049
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #128 на: 03 Јануари 2018, 04:00:32 am »
Јас ниедно немам, а греачи не сум користел никогаш :(

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #129 на: 03 Јануари 2018, 07:25:12 am »
Е и ова не бев видел, за коли ај гледа се колку толку, ама добра работа е, али за камиониве прво тоа треба после волан и жмигавци :) :)
greaci na sedista izbegavajte da koristite, uste povekje  ako planirate deca vo idnina da praite
Да не ме сфатиш погрешно,  дури и верувам дека има студија некаде која што покажува можноста штетноста и негативната улога во мудата. Ама сега малце пореално дали знаеш колку милиони луѓе користат греачи на седишта дневно? И колку од нив имаат проблеми со правење деца?

И јас направив едно пу пу пу па а кој ги измислил греачиве Господ здравје да му даде.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10881
  • 430i
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #130 на: 03 Јануари 2018, 11:31:33 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Не знам @marjanot  дали ја чува сликата од кај мене, али како и да е, за ова се работи.

Корисна работа.

многу добра работа


Отсутен lans

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #131 на: 03 Јануари 2018, 11:44:12 am »
ova vika deka i bez greacci temperaturata se zgolemuva so samoto sedenje vo sedisteto
a nekolku slucai ne go pobivaat trendot
https://www.google.com/search?q=truck+drivers+sperm+count+heat&rlz=1C1GGRV_enMK754MK759&oq=truck+drivers+sperm+count+heat&aqs=chrome..69i57.9259j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4029
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #132 на: 07 Јануари 2018, 23:22:38 pm »
Како и за другите работи,и со греачи на седишта не треба да се претерува,исклучете ги по 5-10 мин кога ќе се стопли колата.И јас имав на ибицата греачи,па еве второ дете е на пат.Кај оние кои имаат проблеми,секако дека треба да ги избегнуваат.

Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6866
  • хаУс мајстор
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #133 на: 07 Јануари 2018, 23:56:07 pm »
Колку женски седнале на греачов, па ене ги имаат деца. Е сеа колку од нив имале муда, не сум приметил :D

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1420
  • Eбач на батерии :D
Одг: Што од опрема мора да има вашиот автомобил?
« Одговори #134 на: 08 Јануари 2018, 00:06:09 am »
Не си барај беља, да не ти читаат форумов и другите дома, па да се извинуваш после. ;D
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.